NHL Serbia
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Rosteri za Soci 2014 - za i protiv - Rusija

Ići dole

Rosteri za Soci 2014 - za i protiv - Rusija Empty Rosteri za Soci 2014 - za i protiv - Rusija

Počalji od Iceman Pon Feb 10, 2014 4:25 pm

Olimpijske igre u Sociju su otvorene prije 3 dana, takmicenja u pojedinim sportovima uveliko traju, a sve smo blize i pocetku hokejaskog turnira. Poznati su sastavi svih reprezentacija i ako ne bude nekih naprasnih povreda, tu ne bi trebalo biti vise nikakvih promjena. Postoje razna misljenja o aktuelnim rosterima, za i protiv... Mnogi smatraju da su nacionalni savezi na olimpijski turnir mogli da odvedu i jace sastave, a ja sam takodje tog misljenja. Ono sto mene najvise "zulja", to je roster reprezentacije zemlje domacina.

Rosteri za Soci 2014 - za i protiv - Rusija Russia_flag_with_eagle

RUSIJA:
napad:   -A. Anisimov        Columbus Blue Jackets   NHL
               -P. Datsyuk         Detroit Red Wings               NHL
               -D. Kokarev         Dynamo Moscow                 KHL
               -I. Kovalchuk       SKA St. Peterburg               KHL
               -N. Kulemin         Toronto Maple Leafs         NHL
               -E. Malkin           Pittsburgh Penguins           NHL
               -V. Nichushkin     Dallas Stars                       NHL
               -A. Ovechkin       Washington Capitals          NHL
               -A. Popov           Avangard Omsk                     KHL
               -A. Radulov         CSKA Moscow                     KHL
               -A. Semin           Carolina Hurricanes            NHL
               -V. Tarasenko     St. Louis Blues                   NHL
               -A. Tereschenko  AK Bars Kazan                   KHL
               -V. Tikhonov       SKA St. Peterburg                KHL

odbrana: -A. Belov            Edmonton Oilers                  NHL
                -S. Voynov         L.A. Kings                                NHL
                -A. Yemelin         Montreal Canadiens            NHL
                -A. Markov         Montreal Canadiens               NHL
                -E. Medvedev     AK Bars Kazan                       KHL
                -N. Nikitin          Columbus Blue Jackets        NHL
                -I. Nikulin           AK Bars Kazan                       KHL
                -F. Tyutin          Columbus Blue Jackets         NHL

golmani: -S. Bobrovsky     Columbus Blue Jackets      NHL
                 -S. Varlamov      Colorado Avalanche             NHL
                 -A. Yeryomenko  Dynamo Moscow                 KHL

Sto se golmanske trojke tice, tu nemam nikakvih primjedbi! To je zaista ono najbolje sto Rusija ima! O kvalitetu ovog dvojca iz NHL-a nije potrebno da pisem, svi dobro znaju o kakvim se golmanima radi! Iako prilicno mladi, obojica su prve opcije u svojim klubovima, a Bobrovsky je prosle sezone proglasen i za zvanicno najboljeg golmana NHL-a (dobitnik je Vezina Trophy za sezonu 2012/13). Bobrovsky ove sezone u 37 meceva ima procenat odbrana .918, a Varlamov u 46 meceva ima procenat .924!
Sto se tice treceg ruskog golmana Yeryomenka, on je sigurno jedan od najboljih iz KHL-a (tu su jos i Ceh A. Salak, golman SKA, zatim Rus V. Koshechin golman Metalurga iz Magnitogorska, a izdvojio bih i jednog fantasticnog mladog golmana, cije vrijeme tek dolazi, a u pitanju je Rus Emil Garipov, golman AK Barsa iz Kazanja). Dakle, Aleksandar Yeryomenko ove sezone u 21 utakmici ima procenat odbrana od .930 i na tom nivou je zadnjih 5 sezona! Jedan iskusan golman sa vrlo stabilnom formom.
Da sam na mjestu selektora Rusije, kojem nece biti nimalo lako, ja bih kao prvu opciju ipak izabrao Varlamova. Nekako mi je "pravi" ove sezone.
Gledano po nekoj tradiciji, golmani ruske reprezentacije u hokeju na ledu, bas kao i golmani Brazila u fudbalu, nisu uvijek bili jedan od jacih aduta tima, izuzev legendarnog Vladislava Tretjaka. Obicno su to bili napadaci, koji su uvijek bili sam svjetski vrh. Medjutim, licno mislim da se za ovu reprezentaciju Rusije moze reci da su i golmani jedan od najjacih aduta tima. Nadam se da ce tako i biti i zelim im sto manje posla!  Smile

                                   Rosteri za Soci 2014 - za i protiv - Rusija Semyon+Varlamov+Colorado+Avalanche+v+Buffalo+3C1SqrIVpTjl

       Rosteri za Soci 2014 - za i protiv - Rusija Bobrovsky1

Sto se tice odbrambenih igraca ove reprezentacije tu imamo, da tako kazem, 2 klupska para iz NHL-a, jedan iz Montreala, a drugi iz Plavih Bluza iz Columbusa i jedan klupski par iz KHL-a, AK Bars iz Kazanja, a sem njih tu su jos i Slava Voynov i Anton Belov. Licno smatram da se tandem iz Montreala i podrazumijevao, kao i tandem iz Plavih Bluza, tima koji je, uz Colorado, najprijatnije iznenadjenje NHL-a i koji fantasticno igra i bez nekih od najvecih zvijezda ekipe (Gaborik). Tandem iz Kazanja je takodje jedan od najboljih u KHL-u. Ilja Nikulin, koji je vec vise godina konstantno reprezentativac, ove sezone u 48 utakmica ima ucinak od 24 poena (5 golova i 19 asistencija), a Evgeny Medvedev u 46 utakmica ima 22 poena (3 gola i 19 asistencija). Logicno je (a tako se i namjestilo) to sto su pozvani tandemi bekova iz istih timova, igraci koji vec igraju zajedno i koji se medjusobno dobro poznaju, sto je na ovakvim turnirskim takmicenjima veoma vazno.
Takodje mislim da Slava Voynov apsolutno zasluzuje mjesto u reprezentaciji, s obzirom na igre koje prikazuje u svom timu, u jednoj od najboljih odbrana NHL-a.
Medjutim, volio bih da se prevarim, ali Anton Belov mi je jedini nekako sporan ovdje! Po mom skromnom misljenju, i njegov imenjak Volchenkov (New Jersey Devils), a pogotovo stari dobri Sergey Gonchar (Dallas Stars) su prije njega zasluzili da budu u reprezentaciji! Istina, Volchenkov je prosle godine imao jednu od najlosijih sezona u karijeri, ali ove godine igra bolje, ako nista drugo, nije nimalo losiji od Belova, a ima mnogo vece iskustvo na velikim takmicenjima. Gonchar je, slobodno mogu reci, jedna od legendi ruskog hokeja! Iako je vec u 40-oj, i ove sezone igra dobro, standardan je u Starsima i u 54 utakmice ima skor od 18 poena (2 gola i 16 asistencija). Mislim da je fizicki jos uvijek spreman da na najvisem nivou odigra olimpijski turnir, a njegovo prisustvo i iskustvo bi bilo od velikog znacaja za cio tim! 
Ne znam na osnovu cega je ispred pomenute dvojice pozvan Belov, jedino mozda na osnovu odlicne prosle sezone odigrane u KHL-u, u dresu Avangarda iz Omska, ali i Gonchar je proslu sezonu sjajno odigrao u dresu Senatora iz kanadske prijestonice! U svakom slucaju, mislim da je Gonchar svojim igrama i kvalitetom zasluzio da igra na ovoj olimpijadi i da se na najbolji moguci nacin oprosti od reprezentativnog dresa! 

Rosteri za Soci 2014 - za i protiv - Rusija APTR_Sergei-Gonchar-NHL


O napadackim potencijalima ruske reprezentacije ne treba puno govoriti! Dovoljno je nabrojati nekoliko igraca kao sto su Ovechkin, najveca zvijezda NHL-a, zatim Datsyuk, po meni najbolji tehnicar na svijetu, Malkin, Kovalchuk, Semin, Radulov... Medjutim, misljenja sam da je ovaj napad mogao biti jos ubojitiji!
Pored pomenutih najvecih zvijezda tima, tu su jos i mladi i ekstra talentovani igraci poput Vladimira Tarasenka i Valerija Nichushkina, decka koji ima samo 18 godina i koji je pravo otkrovenje ove sezone, a tu je i Viktor Tikhonov iz SKA, iz St. Peterburga, odlican mladi igrac, inace rodjeni unuk legendarnog Viktora Tikhonova, jedne od najvecih legendi hokeja na ledu, bivseg reprezentativca i kasnije selektora SSSR-a u vrijeme najvece svjetske dominacije "zbornaje"!
Dalje, tu su i jos 2 igraca, koji se ne mogu svrstati ni u jednu od dvije prethodno pomenute grupe, ali koji su tu takodje s punim pravom. To su Artem Anisimov, takodje relativno mlad igrac koji svake sezone igra sve bolje i Nikolai Kulemin. 
Medjutim, cinjenica koja stvarno frapira, je ta da u timu nema 2 ponajbolja igraca KHL-a, a to su Sergei Mozyakin i Danis Zaripov! Mozyakin ove sezone u 50 odigranih utakmica ima skor od cak 69 poena (32 gola i 37 asistencija)!!! 
Zaripov ove sezone u 49 utakmica ima skor od cak 62 poena (25 golova i 37 asistencija)!!!
Da li je moguce da su ovakva dva igraca izostavljena, a da su pozvani Popov i Kokarev?! Koji je razlog toga, medjuljudski odnosi ili neka "politika", da li selektor Bilyaletdinov mozda zbog necega ne simpatise klub Metalurg iz Magnitogorska ili je nesto deseto u pitanju to ne znam! Zasigurno jedino znam da bi sa ova dva igraca, ionako ubojit, ruski napad bio jos znatno ubojitiji!

                                    Rosteri za Soci 2014 - za i protiv - Rusija 637761805


Rosteri za Soci 2014 - za i protiv - Rusija 1382564702_b_danis-zaripov-i-sergej-mozjakin 


Na kraju, ne mogu a da ne spomenem jos nesto! Ima i par igraca koji su mogli da igraju za Rusiju, ali sticajem okolnosti nisu nikad, nego su igrali za druge reprezentacije! Medju njima na prvom mjestu mislim na meni omiljenog hokejasa, Mihaila Grabovskog rodjenog u Potsdamu, u tadasnjem DDR-u, koji je igrao za Bjelorusiju i na sjajnog mladog igraca Aleksandra Barkova, koji je ove sezone prakticno najbolji igrac Florida Panthersa, a koji igra za reprezentaciju Finske! Nije potrebno objasnjavati da momak nije Finac, vec Rus, iako igra za reprezentaciju Finske. Ova dva igraca bih u ovom trenutku rado vidio u timu Rusije, ali na moju zalost, to se nece desiti! Smile
Iceman
Iceman
3rd liner
3rd liner

Posts : 1137
Godine : 36
Location : Novi Sad ili R.Srpska
Nemam

Nazad na vrh Ići dole

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu