NHL Serbia
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

XXII ZOI Soči 2014.

+8
VIX
SymphonyX
Che
Sharks vk
Breznjev
Marvin
rhadamanth
Iceman
12 posters

Strana 1 od 5 1, 2, 3, 4, 5  Sledeći

Ići dole

XXII ZOI Soči 2014. Empty XXII ZOI Soči 2014.

Počalji od Iceman Uto Feb 04, 2014 4:39 am

XXII ZOI Soči 2014. 2013-635160777964965610-496

XXII Zimske olimpijske igre, koje će se od 07. do 23. februara ove godine održati u Sočiju, po mnogo čemu će ući u istoriju sporta i istoriju uopšte. To su prve Zimske olimpijske igre u istoriji koje će se održati na tlu Rusije (Rusija, tj. SSSR, do sada je bila domaćin jedne olimpijade, i to ljetnje, u Moskvi 1980.) Odluka o domaćinstvu XXII zimske olimpijade donešena je na zasijedanju MOK-a 04.07.2007. godine u Gvatemali. Protivkandidati ruskom Sočiju bili su austrijski Salzburg i južnokorejski Pyeongchang.
 

Soči je grad sa 400 000 stanovnika koji se nalazi na krajnjem jugu Rusije, na obali Crnog mora. To je grad sa praktično suptropskom klimom i po tome je jedinstven u Rusiji. Soči odavno važi za poznato ljetovalište i odmaralište u kome su tokom druge polovine XIX i početkom XX vijeka, često boravili članovi carske porodice i ostalo plemstvo, a u doba komunizma tu su ljetovali i odmarali se brojni državni i partijski funkcioneri.


U prvi mah zaista nadrealno zvuči činjenica da je organizacija zimske olimpijade povjerena gradu koji je poznat kao ljetovalište i koji ima tako blagu klimu, medjutim to itekako ima smisla. Iako primorski grad, Soči se nalazi u neposrednoj blizini visokih padina planinskog masiva Kavkaza, što je svojevrsna specifičnost i velika prednost Sočija i što mu je zapravo i omogućilo kandidaturu za organizovanje zimske olimpijade. Djeluje nevjerovatno, ali Soči je zaista mjesto gdje je u toku jednog istog dana moguće kupati se u moru i sunčati se na plaži, a potom skijati na predivnim planinskim lokalitetima, prekrivenim debelim slojem snijega!

XXII ZOI Soči 2014. Sochi_view
 
                                XXII ZOI Soči 2014. Sochi2

              XXII ZOI Soči 2014. View_river_2_130449630114b08196303
   
        XXII ZOI Soči 2014. 130204124842-2014-winter-olympics-in-sochi-russia-3-horizontal-gallery


Iako je grad Soči zvanični domaćin XXII zimske olimpijade, sportska takmičenja će se održavati na/u drugim, okolnim, mjestima. Tako na primjer, takmičenja u sportovima na ledu održavaće se u Adleru, 27 km južno, niz obalu, a takmičenja u skijaškim disciplinama će se održavati na planinskom lokalitetu Krasnaja Poljana, 47 km istočno od Sočija. Gotovo svi sportski objekti u olimpijskom kompleksu su novosagrađeni! Ledene dvorane u Adleru, bob staza i objekti u Krasnoj Poljani, kao i interna mini željeznica koja povezuje ova mjesta. Osim sportskih objekata u Sočiju se sada nalaze i novoizgrađeni kompleksi zgrada, kongresni centri, brojni hoteli i drugi propratni sadržaji koji će biti u službi olimpijade. Tokom prethodnih nekoliko godina urađeno je toliko toga da je Soči praktično postao novi grad, grad sa najsavremenijom infrastrukturom za zimske sportove.

                                 XXII ZOI Soči 2014. 421587_repotaza-blic-online_f

                                 XXII ZOI Soči 2014. 421585_reportaza-blic-online1_f


Na XXII Zimskim olimpijskim igrama u Sočiju takmičiće se 85 zemalja u 15 sportova (u zagradi je broj disciplina u okviru jednog sporta) i to:

-hokej na ledu (2)
-biatlon (11)
-skijaško trčanje (12)
-skijaški skokovi (4)
-nordijska kombinacija (3)
-alpsko skijanje (10)
-slobodno skijanje (10)
-brzo klizanje (12)
-brzo klizanje na kratkim stazama (8)
-umjetničko klizanje (4)
-snoubord (10)
-sankanje (4)
-bob (3)
-skeleton (2)
-karling (2).

 
Od svih sportskih objekata u olimpijskom kompleksu Sočija, najzagonetniji je centralni olimpijski stadion "Fišt", na kome će biti održane ceremonije otvaranja i zatvaranja olimpijade. Najzagonetniji zbog toga sto organizatori ne žele da otkriju kako će on konacno izgledati sa svim detaljima, već će to biti dio iznenadjenja koje pripremaju u sklopu ceremonije otvaranaja igara. O ovom stadionu se zna toliko da je ime dobio po jednom planinskom grebenu nedaleko od Sočija. Kapacitet mu je 40 000 mijesta, ali pošto su tribine montažno - demontažnog tipa, kapacitet, po potrebi, može da bude i dvostruko veći. Po prvi put u izgradnji tako velike građevine primijenjen je poluprozirni polikarbonski krov koji ce vizuelno djelovati poput sniježnog vrha.

                                                  XXII ZOI Soči 2014. Soci-omimpijada-1 



Utakmice hokejaškog olimpijskog turnira održavaće se u dvije novoizgrađene ledene dvorane "Baljšoj" i "Šajba".
Ledena dvorana "Baljšoj" ima kapacitet od 12 000 gledalaca. Naziv ovog zdanja (u prevodu znači "veliki"), asocijacija je na veličinu i moć zemlje domaćina.
              
               XXII ZOI Soči 2014. 1143451245

               XXII ZOI Soči 2014. 178814760                             
                                       XXII ZOI Soči 2014. So%C4%8Di
     
                 XXII ZOI Soči 2014. Bolshoy-Ice-Dome


Ledena dvorana "Šajba" nalazi se u neposrednoj blizini "Baljšoj"-a i ima kapacitet od 7000 mijesta. Ova dvorana dobila je ime po pokliču ruskih navijača, kada traže gol od svoje ekipe.

                       XXII ZOI Soči 2014. Sochi006

XXII ZOI Soči 2014. Shayba_arena

XXII ZOI Soči 2014. MLA_02_13_5



Klizačka palata "Iceberg", mjesto je gdje će se održati takmičenja u umjetničkom klizanju. Ima kapacitet od 12 000 gledalaca.

        XXII ZOI Soči 2014. Skating-103

              XXII ZOI Soči 2014. 176486752



Arena "Adler" predviđena je za takmičenja u brzom klizanju. ima kapacitet od 8000 mijesta.

               XXII ZOI Soči 2014. Adler-Arena-Skating-Center-600x345

        XXII ZOI Soči 2014. Adler_arena



Takmičenja u nordijskim skijaškim disciplinama i biatlonu održaće se nedaleko od Krasne Poljane, u skijaškom centru "Laura" koji se sastoji od dva odvojena stadiona, za biatlon i kros kantri.

XXII ZOI Soči 2014. 6885527953_7c96fb2b40_o2



Takmičenja u ski skokovima održaće se u skijaškom centru "Ruski Gorki". Lokacija skakaonica izabrana je od strane međunarodnih stručnjaka i zaštićena je od bočnih udara vjetra.


                        XXII ZOI Soči 2014. RusSki-Gorki-Jumping-Centre



Za alpske skijaške discipline, snoubord i skijanje slobodnim stilom predviđen je ski centar "Roza Hutor". 

XXII ZOI Soči 2014. Roza_khutor

       XXII ZOI Soči 2014. 6882275949_6e08bc8700_z



Ukupni troškovi za organizaciju XXII Zimskih olimpijskih igara premašili su cifru od 51 milijardu dolara, zbog čega su ovo najskuplje olimpijske igre u istoriji! Zimska olimpijada u Sočiju je za čitavih 10 milijardi dolara skuplja od do sada najskuplje olimpijade ikada, ljetnje olimpijade u Pekingu 2008. godine, a poznato je da su organizacije Ljetnjih olimpijskih igara po pravilu skuplje od organizacija Zimskih olimpijskih igara, zbog većeg obima (veći broj sportova, veći broj učesnika, pa samim tim i dosta skuplja prateća infrastruktura).


Olimpijada u Sočiju trebala bi ući u istoriju i kao najsigurnija tj. najbezbjednija olimpijada ikada, jer je to i najavljeno, i od sveg srca se nadam da će ona to i biti. Zbog realne opasnosti od terorističkih napada, preduzete su do sada neviđene mjere bezbijednosti! Olimpijski kompleks u Sočiju obezbjeđivaće čitava armija policajaca, pripadnika OMON-a (tzv. unutrašnja vojska) i pripadnika lokalnih kozačkih jedinica uz korišćenje najsavremenijih tehničkih bezbjednosnih sistema. Tokom olimpijade, automobilima iz drugih regiona Rusije biće onemogućen pristup olimpijskom kompleksu u Sočiju. Sve poštanske pošiljke koje u tom periodu stignu u Soči, prolaziće kroz strogu proceduru provjere sadržaja. Prema mišljenjima stručnjaka, tako organizovan sistem bezbijednosti trebao bi biti više nego dovoljan da spriječi bilo kakav eventualni pokušaj terorističkog napada.


Što se tiče tehničkog aspekta organizacije XXII Zimskih olimpijskih igara u Sočiju i tu su preduzete sve neophodne mjere kako bi na takmičenjima sve besprijekorno funkcionisalo. Na planinskim lokalitetima gdje će se održati takmičenja u skijaškim disciplinama ima prilicno mnogo snijega. Spremni su i najsavremeniji sistemi za proizvodnju vještačkog snijega, a sem toga, jos od prošle godine vršeno je sakupljanje i akumulacija prirodnog snijega, koji je prikupljan sa okolnih planinskih grebena, zatim pohranjivan u specijalna skladišta pokrivena posebnim izotermalnim pokrivačem koji sprečava topljenje snijega. Ukupna površina tih zaštitnih pokrivača iznosi 120 000 kilometara kvadratnih, a vrijednost samo tog projekta iznosi 6 miliona dolara.


Ove Olimpijske igre će ući u istoriju i po bojkotu od strane pojedinih "zapadnjačkih" državnika, koji su svoj bojkot olimpijade najavili u znak protesta protiv određenih aktuelnih zakona, nedavno izglasanih u ruskoj Dumi, koji regulišu pitanja porodice i braka. Inače, ova olimpijada je prva olimpijada na ruskom tlu na kojoj će učestvovati i sportisti iz SAD (olimpijadu u Moskvi 1980. godine Amerikanci su bojkotovali).


Olimpijska baklja za XXII Zimske olimpijske igre u Sočiju upaljena je, kao i inače, u drevnoj Olimpiji u Grckoj, 23. septembra 2013. godine. Kada je baklja krenula iz drevne Olimpije prema Sočiju, to je označilo start najduže štafete u dosadašnjoj istoriji olimpijskog sporta! 05. oktobra baklja je iz Sočija ponešena na 123 dana dugo putovanje od preko 65 000 kilometara! Obišla je sve krajeve Rusije, Moskvu, Petrograd, Ural, Sibir, Kamčatku, nošena je do sjevernog pola, spuštana na dno Bajkalskog jezera, najdubljeg jezera na svijetu, a zahvaljujuci kosmonautima Olegu Kotovu i Sergeju Rjazanskom, baklja je 09. novembra bila i u svemiru, tj. otvorenom kosmičkom prostoru, što je nezabilježeno u dosadašnjoj istoriji olimpizma! 

                                        XXII ZOI Soči 2014. 9276941_448x252
 XXII ZOI Soči 2014. Yakutia

XXII ZOI Soči 2014. Russia%20Sochi%20Torch%20Re_Cree%20%288%29

                                        XXII ZOI Soči 2014. 699924819



U istoriji Zimskih olimpijskih igara bilo je mnogo popularnih i upečatljivih maskota koje su se dugo pamtile i bile omiljene i mnogo godina nakon svoje promocije. Jedna od takvih maskota definitivno je i nas "Vučko", zaštitni znak XIV Zimskih olimpijskih igara, održanih u Sarajevu 1984. godine. XXII zimska olimpijada u Sočiju zvanično će imati čak 3 maskote! To su polarni medvjed, sniježni leopard i zec. Izbor ovih likova nije bio nimalo lak za zemlju domaćina! 
Tokom predsjedničkih izbora 2008. godine, građani Rusije nisu birali samo budućeg predsjednika države, nego je tom prilikom bilo organizovano i glasanje za buduće maskote ZOI u Sočiju! Finalno glasanje za maskote održano je na ruskoj državnoj televiziji početkom 2011. godine. Tom prilikom glasalo je milion ipo ljudi. Po završetku glasanja na prvom mjestu našao se sniježni leopard, za koga je glasao i sam predsjednik Putin. Na drugom mjestu bio je polarni medvjed, a na trećem mjestu zec. Odlučeno je da sve tri maskote budu prihvaćene kao zvanične maskote XXII Zimskih olimpijskih igara u Sočiju. Tako je, po prvi put u istoriji, maskota olimpijade izabrana javnim glasanjem! Ranije su maskote birali članovi organizacionih komiteta Olimpijskih igara.
Ovdje moram da dodam da mi je lično veoma žao što jedna od maskota nije i sibirski tigar! Po mom skromnom mišljenju to bi bila zaista adekvatna maskota za ZOI u Sočiju, s obzirom na to da je sibirski tigar jedna rijetka i predivna životinjska vrsta, tako tipična za Rusiju, moglo bi se čak reći jedan od zaštitnih znakova Rusije i jedna od prvih asocijacija na ruske sniježne predjele. 

XXII ZOI Soči 2014. Mascotes-Sochi-060311-700x-div



Po svemu sudeći, izgleda da će XXII Zimske olimpijske igre u Sočiju zaista biti pravi spektakl, istinski praznik sporta. Vjerujem u to i svima želim izobilje sportskih uzbuđenja, a učesnicima želim mnogo vrhunskih rezultata i fer pleja! Ono što nas, članove ovog našeg foruma, a i širu javnost ponajviše interesuje, to je olimpijski hokejaški turnir, reklo bi se jedan od "najjačih" u istoriji! Imaćemo prilike da u sklopu jednog ovako velikog sportskog događaja uživamo i u sportu koji najviše volimo, gledamo nama dobro poznate likove, glavne svjetske aktere sadašnjosti i budućnosti našeg omiljenog sporta, najbolje među najboljima i da, samim tim i mi, na neki način, budemo dio svega ovoga! Šta drugo reći nego JEDVA ČEKAMO! I zato, "NEKA IGRE POČNU"!  Smile 




                                                                                XXII ZOI Soči 2014. Th?id=H.4819740541583402&pid=15


Poslednji izmenio Iceman dana Čet Feb 06, 2014 10:18 pm, izmenjeno ukupno 1 puta
Iceman
Iceman
3rd liner
3rd liner

Posts : 1137
Godine : 36
Location : Novi Sad ili R.Srpska
Nemam

Nazad na vrh Ići dole

XXII ZOI Soči 2014. Empty Re: XXII ZOI Soči 2014.

Počalji od rhadamanth Čet Feb 06, 2014 9:41 pm

sto sochi lepo izgleda  Smile 

elem, to je to, tu smo svi: http://www.b92.net/sport/soci2014/bob/vesti.php?yyyy=2014&nav_id=808948


XXII ZOI Soči 2014. Cool_runnings
rhadamanth
rhadamanth
Administrator
Administrator

Posts : 1490
Penguins

Nazad na vrh Ići dole

XXII ZOI Soči 2014. Empty Re: XXII ZOI Soči 2014.

Počalji od Iceman Čet Feb 06, 2014 9:45 pm

starbuck ::sto sochi lepo izgleda  Smile 

elem, to je to, tu smo svi: http://www.b92.net/sport/soci2014/bob/vesti.php?yyyy=2014&nav_id=808948


XXII ZOI Soči 2014. Cool_runnings
 Laughing Legende!  Laughing
Iceman
Iceman
3rd liner
3rd liner

Posts : 1137
Godine : 36
Location : Novi Sad ili R.Srpska
Nemam

Nazad na vrh Ići dole

XXII ZOI Soči 2014. Empty Re: XXII ZOI Soči 2014.

Počalji od rhadamanth Čet Feb 06, 2014 9:59 pm

XXII ZOI Soči 2014. Oly_a_jamaicanbobsled_ms_600x400
rhadamanth
rhadamanth
Administrator
Administrator

Posts : 1490
Penguins

Nazad na vrh Ići dole

XXII ZOI Soči 2014. Empty Re: XXII ZOI Soči 2014.

Počalji od Marvin Čet Feb 06, 2014 10:09 pm

Icemane, si ti editovao ovaj post od gore, ne secam se da je bio toliko dugacak?
Svaka cast. OK 
Mozda nisam video jer sam ulazio sa mobilnog.


No, koji sportovi vas jos zanimaju osim hokeja?
Ja nemam televizor i to me mnogo vise boli zato sto cu morati da trazim strimove za ostale sportove nego za hokej, za njih sam navikao. Smile
A zanimaju me mnogi, pre svega biatlon, curling, ski skokovi, pa onda i skijanje.


NHL liga je teledirigovana
Marvin
Marvin
Administrator
Administrator

Posts : 11059
Godine : 31
Location : Uljma
Maple Leafs

Nazad na vrh Ići dole

XXII ZOI Soči 2014. Empty Re: XXII ZOI Soči 2014.

Počalji od Breznjev Čet Feb 06, 2014 10:13 pm

Apsolutno me zabole za sve ostale sportove uključujući i ženski hokej. Samo me ovi naši bambusi zanimaju. NHL 

I da,nikada nisam upoznao nekoga ko nema televizor. Wink
Breznjev
Breznjev
2nd liner
2nd liner

Posts : 3309
Godine : 51
Location : Beograd
Red Wings

Nazad na vrh Ići dole

XXII ZOI Soči 2014. Empty Re: XXII ZOI Soči 2014.

Počalji od Marvin Čet Feb 06, 2014 10:19 pm

Ma ja nemam tv ovde u Beogradu, kuci imam vise komada. Wink
A kuci verovatno necu do 18. og.


NHL liga je teledirigovana
Marvin
Marvin
Administrator
Administrator

Posts : 11059
Godine : 31
Location : Uljma
Maple Leafs

Nazad na vrh Ići dole

XXII ZOI Soči 2014. Empty Re: XXII ZOI Soči 2014.

Počalji od Iceman Čet Feb 06, 2014 10:30 pm

Marvin ::Icemane, si ti editovao ovaj post od gore, ne secam se da je bio toliko dugacak?
Svaka cast. OK 
Mozda nisam video jer sam ulazio sa mobilnog.


No, koji sportovi vas jos zanimaju osim hokeja?
Ja nemam televizor i to me mnogo vise boli zato sto cu morati da trazim strimove za ostale sportove nego za hokej, za njih sam navikao. Smile
A zanimaju me mnogi, pre svega biatlon, curling, ski skokovi, pa onda i skijanje.
Hvala. Smile Možda si gledao prvi dan, nisam bio stigao sve da napišem, pa sam napisao samo pola i na kraju stavio napomenu da je u pitanju radna verzija i zamolio da se ne ostavljaju komentari dok sve ne napišem, što je i ispoštovano i hvala svima.  Smile Iskreno, trebalo mi je više vremena nego što sam mislio, ali nije me mrzilo da se potrudim, ZOI su svakako događaj koji se mora ispratiti, a i naš forum zaslužuje da na ovakav način dočekamo "našu" (zimsku) olimpijadu.  Smile
Iceman
Iceman
3rd liner
3rd liner

Posts : 1137
Godine : 36
Location : Novi Sad ili R.Srpska
Nemam

Nazad na vrh Ići dole

XXII ZOI Soči 2014. Empty Re: XXII ZOI Soči 2014.

Počalji od Iceman Čet Feb 06, 2014 10:42 pm

A sem hokeja naravno (trudim se da pogledam bukvalno svaku utakmicu), da kažem, baš intenzivno pratim biatlon i ski skokove, intenzivno pratim sve nordijske i alpske skijaške discipline, karling (koji mi je ekstra), kao i brzo i umjetničko klizanje, a takođe, s nešto manje intenziteta pratim i sve ostalo!  Very Happy Bez zezanja, ja sam pravi fanatik zimskih sportova! Obožavam ih!  Smile
Iceman
Iceman
3rd liner
3rd liner

Posts : 1137
Godine : 36
Location : Novi Sad ili R.Srpska
Nemam

Nazad na vrh Ići dole

XXII ZOI Soči 2014. Empty Re: XXII ZOI Soči 2014.

Počalji od rhadamanth Čet Feb 06, 2014 11:30 pm

Marvin ::Ma ja nemam tv ovde u Beogradu, kuci imam vise komada. Wink
A kuci verovatno necu do 18. og.

nisam znala da nas forum izloguje ako niste aktivni odredjeno vreme. ja napisala post, iskoci mi stranica da se ulogujem, unesem podatke i cap, odvede me na new post, prazan, bez svega onog sto sam napisala  Fejspalm joj 


ukratko:

marvine, imas komp, uzmi tv karticu (mada, kako vidimo, slabo ima prenosa)


sto se sportova tice, obavezno pratim alpsko skijanje, umetnicko i brzo klizanje, karling, bijatlon. freestyle skijanje mi je super, skoro sve discipline. uvek mi je zanimljiv cross, bilo ski bilo bord, tu mi je uvek napeto jer ih je vise na stazi u isto vreme. skokovi su nezaobilazna klasika. bob isto. bolje da sam rekla da je jedino sto ne pratim poneka nordijska disciplina i skeleton i luge  Very Happy 
rhadamanth
rhadamanth
Administrator
Administrator

Posts : 1490
Penguins

Nazad na vrh Ići dole

XXII ZOI Soči 2014. Empty Re: XXII ZOI Soči 2014.

Počalji od rhadamanth Pet Feb 07, 2014 2:10 am

turila sam temu u forum "iz mog ugla", mislim da je odlican uvod za pocetak igara, pa da stoji na portalu.
rhadamanth
rhadamanth
Administrator
Administrator

Posts : 1490
Penguins

Nazad na vrh Ići dole

XXII ZOI Soči 2014. Empty Re: XXII ZOI Soči 2014.

Počalji od Marvin Pet Feb 07, 2014 2:22 am

Znaci ja ono stvarno opet da pisem? Very Happy

Stavio bih i ja, ali je to ipak sira tema, ne sam hokej.

Stavicemo one Sharks vk tekstove sledecih dana, ukoliko se on slaze.


NHL liga je teledirigovana
Marvin
Marvin
Administrator
Administrator

Posts : 11059
Godine : 31
Location : Uljma
Maple Leafs

Nazad na vrh Ići dole

XXII ZOI Soči 2014. Empty Re: XXII ZOI Soči 2014.

Počalji od rhadamanth Pet Feb 07, 2014 2:31 am

Marvin ::Znaci ja ono stvarno opet da pisem? Very Happy

Stavio bih i ja, ali je to ipak sira tema, ne sam hokej.

Stavicemo one Sharks vk tekstove sledecih dana, ukoliko se on slaze.

neee, marvine, ono je odlicno  OK 

ovo mi se ucinilo prikladnim s obzirom na otvaranje igara danas.

nek stoji par dana, onda bumpujemo tvoj post

sta je sharks pisao?
rhadamanth
rhadamanth
Administrator
Administrator

Posts : 1490
Penguins

Nazad na vrh Ići dole

XXII ZOI Soči 2014. Empty Re: XXII ZOI Soči 2014.

Počalji od Sharks vk Pet Feb 07, 2014 10:56 am

Marvin ::Znaci ja ono stvarno opet da pisem? Very Happy

Stavio bih i ja, ali je to ipak sira tema, ne sam hokej.

Stavicemo one Sharks vk tekstove sledecih dana, ukoliko se on slaze.
Ma stavi brate što se ne bih slagao.Ja sam to njima ionako pisao iz usluge,dobre volje,za džabe,tako da...

Iceman odličan uvod,bravo Postovanje .

Mene zanima samo muški hokej,evntualno skokovi i curling ako budem pijan.Skijanje me živcira i ni pod razno ga neću gledati.
Sharks vk
Sharks vk
2nd liner
2nd liner

Posts : 2848
Godine : 51
Location : Vinkovci
Sharks

http://Pozdravljam vas sve skupa.Godinama pratim ovaj forum i re

Nazad na vrh Ići dole

XXII ZOI Soči 2014. Empty Re: XXII ZOI Soči 2014.

Počalji od Iceman Pet Feb 07, 2014 2:38 pm

Sharks vk ::
Iceman odličan uvod,bravo Postovanje .

Hvala brate Shark!  Smile
Iceman
Iceman
3rd liner
3rd liner

Posts : 1137
Godine : 36
Location : Novi Sad ili R.Srpska
Nemam

Nazad na vrh Ići dole

XXII ZOI Soči 2014. Empty Re: XXII ZOI Soči 2014.

Počalji od Che Pet Feb 07, 2014 3:30 pm

Odlican tekst. Bravo za trud.

Sochi odlicno izgleda. Dusebriznici koji "brinu" sto nije sve zavrseno na vreme da se povuku u rupe, a gej lobi (dakle, zapadni svet) nek ide u PM.
(btw, nemam nista protiv LGBT populacije, i smatram da svako sa sobom i treba da radi sta hoce, ali kada si u Rimu, ponasas se kao Rimljanin, i ne ides protiv zakona drzave domacina, ma kakvi oni bili, a isti uopste nisu nesto spektakularno dramaticni, kakvim se prikazuju; uostalom, ako i budu pokusali da ih zloupotrebe, to ce ici na cast zemlji domacinu, a to oni prvi svakako ne zele)

Jel moze neko da kaze dal neko od ovih nasih mucenika eventualno prenosi nesto? Ja bih, osim hokeja, rado pogledao ski skokove, karling i mozda neki fristajl ili tako nesto. Dobro, nije da ni ovo ostalo ne bih gledao, ako bude bilo...

...

I jbn Google danas... Ko da oni brane gej sportistima da ucestvuju...
Che
Che
Moderator
Moderator

Posts : 18878
Godine : 33
Location : Banovo Hill
Maple Leafs

http://www.nhl-serbia.com

Nazad na vrh Ići dole

XXII ZOI Soči 2014. Empty Re: XXII ZOI Soči 2014.

Počalji od Iceman Pet Feb 07, 2014 4:11 pm

Che ::Odlican tekst. Bravo za trud.
Hvala Che.  Smile
Iceman
Iceman
3rd liner
3rd liner

Posts : 1137
Godine : 36
Location : Novi Sad ili R.Srpska
Nemam

Nazad na vrh Ići dole

XXII ZOI Soči 2014. Empty Re: XXII ZOI Soči 2014.

Počalji od Iceman Pet Feb 07, 2014 4:19 pm

Che ::
Sochi odlicno izgleda. Dusebriznici koji "brinu" sto nije sve zavrseno na vreme da se povuku u rupe, a gej lobi (dakle, zapadni svet) nek ide u PM.
(smatram da svako sa sobom treba da radi sta hoce, ali kada si u Rimu, ponasas se kao Rimljanin, i ne ides protiv zakona drzave domacina, ma kakvi oni bili, a isti uopste nisu nesto spektakularno dramaticni, kakvim se prikazuju)
Potpisujem svaku, ali svaku, rijec koju si ovdje napisao!  Smile  OK 
Ti zakoni o kojima se toliko govori, odnose prije svega na zabranu propagande homoseksualnosti medju djecom!
Iceman
Iceman
3rd liner
3rd liner

Posts : 1137
Godine : 36
Location : Novi Sad ili R.Srpska
Nemam

Nazad na vrh Ići dole

XXII ZOI Soči 2014. Empty Re: XXII ZOI Soči 2014.

Počalji od Iceman Pet Feb 07, 2014 4:22 pm

Che ::
Jel moze neko da kaze dal neko od ovih nasih mucenika eventualno prenosi nesto? Ja bih, osim hokeja, rado pogledao ski skokove, karling i mozda neki fristajl ili tako nesto. Dobro, nije da ni ovo ostalo ne bih gledao, ako bude bilo..
Od nasih "mucenika" samo RTS, prenosice ski skokove sigurno, za karling ne znam, ali mislim da ce to biti prenoseno na Eurosportu. Za grupnu fazu hokejaskog turnira mrka kapa, moracemo se snalaziti na razne nacine!  Sad
Iceman
Iceman
3rd liner
3rd liner

Posts : 1137
Godine : 36
Location : Novi Sad ili R.Srpska
Nemam

Nazad na vrh Ići dole

XXII ZOI Soči 2014. Empty Re: XXII ZOI Soči 2014.

Počalji od SymphonyX Pet Feb 07, 2014 8:33 pm

Ako neko ima RTCG moze tu ispratit dosta stvari,veliki broj prenosa ce bit tokom igara.
SymphonyX
SymphonyX
1st liner
1st liner

Posts : 8551
Location : Sebastijaneeeeeeeeee
Canucks

http://www.nhl-serbia.com

Nazad na vrh Ići dole

XXII ZOI Soči 2014. Empty Re: XXII ZOI Soči 2014.

Počalji od Breznjev Pet Feb 07, 2014 8:52 pm

Sharks vk ::Mene zanima samo muški hokej,eventualno skokovi i curling ako budem pijan.Skijanje me živcira i ni pod razno ga neću gledati.
 Lupam smeh 
U svakom slučaju biće veselo vidim da smo poslali poludelog Duška Koraća u Soči!  Klanjam se
Breznjev
Breznjev
2nd liner
2nd liner

Posts : 3309
Godine : 51
Location : Beograd
Red Wings

Nazad na vrh Ići dole

XXII ZOI Soči 2014. Empty Re: XXII ZOI Soči 2014.

Počalji od Marvin Pet Feb 07, 2014 9:00 pm

Moracu da ukradem TV. Very Happy


NHL liga je teledirigovana
Marvin
Marvin
Administrator
Administrator

Posts : 11059
Godine : 31
Location : Uljma
Maple Leafs

Nazad na vrh Ići dole

XXII ZOI Soči 2014. Empty Re: XXII ZOI Soči 2014.

Počalji od Iceman Pet Feb 07, 2014 9:08 pm

Marvin ::Moracu da ukradem TV. Very Happy
 Very Happy  Objazateljno, sto bi Rusi rekli!  Very Happy
Iceman
Iceman
3rd liner
3rd liner

Posts : 1137
Godine : 36
Location : Novi Sad ili R.Srpska
Nemam

Nazad na vrh Ići dole

XXII ZOI Soči 2014. Empty Re: XXII ZOI Soči 2014.

Počalji od rhadamanth Pet Feb 07, 2014 9:58 pm

upravo odgledala otvaranje.

rts hd bar ide besplatno. slika je neverovatna - znaci da je i prenos radjen u hdu, odlicno je izgledalo.

komentatori  Fejspalm joj 
secam se komentatorke. ona je pocela da komentarise kada je rts poceo da radi prenose/snimke takmicenja u umetnickom klizanju. isuse. glupaca na kvadrat. samo se cerekla, lupetala neke samo njoj zabavne komentare i uglavnom se koncentrisala na sve ono nebitno sto se tice klizaca i takmicenja. mislim da su se ljudi tada malo i pobunili, slali komentare na sajt rtsa, email i sl, pa se malko upristojila. nije ni do kolena onoj sa eurosporta.

problem je sto ne mogu nigde da nadjem gde moze da podesava zvuk prenosa na ovoj digitalnoj tv. na analognoj tv su mogli da se biraju pojedinacni kanali stereo zvuka, pa posto su na jednom kanalu isli original komentatori, a na drugom nasi, izbor je bio jasan.

ima li nesto lepse od zvuka skija koje klize niz sneg, klizaljki koje grebu led, hokejaskog stapa koji udara o led, odzvanjanja pleksiglasa posle boardinga? pa, naravno! umilni glasici nasih obavestenih, dovitljivih, zabavnih komentatora. ziveli!  Mad 


@Breznjev
Korac legenda  Klanjam se 
za ove sadasnje miseve, on je doktor nauka komentatorstva.
ustvari, komentarisanje je takvo kakvo jeste, ali covek zna znanje po pitanju zimskih sportova, skijanja pogotovo. i to onako kako neki sport moze da poznaje samo onaj ko se njim i bavi(o).
rhadamanth
rhadamanth
Administrator
Administrator

Posts : 1490
Penguins

Nazad na vrh Ići dole

XXII ZOI Soči 2014. Empty Re: XXII ZOI Soči 2014.

Počalji od Iceman Pet Feb 07, 2014 11:22 pm

starbuck ::upravo odgledala otvaranje.

rts hd bar ide besplatno. slika je neverovatna - znaci da je i prenos radjen u hdu, odlicno je izgledalo.

komentatori  Fejspalm joj 
secam se komentatorke. ona je pocela da komentarise kada je rts poceo da radi prenose/snimke takmicenja u umetnickom klizanju. isuse. glupaca na kvadrat. samo se cerekla, lupetala neke samo njoj zabavne komentare i uglavnom se koncentrisala na sve ono nebitno sto se tice klizaca i takmicenja. mislim da su se ljudi tada malo i pobunili, slali komentare na sajt rtsa, email i sl, pa se malko upristojila. nije ni do kolena onoj sa eurosporta.
Doticna dama je Svetlana Danilovic, supruga naseg bivseg kosarkasa Predraga Danilovica!  Smile 
Toliko je lupala gluposti da mi nije bilo dobro! Pokazala je i da je ekspert za hokej rekavsi da bi Svedska mogla da bude iznenadjenje, kao da je Svedska Letonija, a ne zvanicni prvak svijeta i jedan od favorita!  Rolling Eyes
Iceman
Iceman
3rd liner
3rd liner

Posts : 1137
Godine : 36
Location : Novi Sad ili R.Srpska
Nemam

Nazad na vrh Ići dole

XXII ZOI Soči 2014. Empty Re: XXII ZOI Soči 2014.

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 1 od 5 1, 2, 3, 4, 5  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu