NHL Serbia
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Colorado Avalanche - re-building a dynasty

4 posters

Ići dole

Colorado Avalanche - re-building a dynasty Empty Colorado Avalanche - re-building a dynasty

Počalji od narrogh Čet Mar 08, 2012 2:07 pm

Colorado Avalanche - re-building a dynasty AvalancheCupTeam1996Crop1
1995./96.

Colorado Avalanche - re-building a dynasty AvalancheCupTeam2001Crop1
2000./01.

Kolorado Avalanš u svojim vitrinama imaju dva Stenli kupa, osvojeni 1996. i 2001. godine. Dugi niz godina to je bio tim koji je davao ponajviše ol-star igrača u cijeloj ligi, ali i tome je morao doći kraj. Kolorado je spadao u vodeće favorite za Stenli kup, tako da je tim često trejdovao pikove prve i druge runde za gotove igrače, spremne da pomognu u plejofu. I tako su u jednom trenutku imali tim pun "penzionera" sa malim brojem prospekata. Priču ću započeti 2009. godine, kada je tim završio na 28. mjestu na tabeli. Ova godina je bitna jer se tada dogodio niz bitnih promjena u timu: najveća legenda kluba, Džo Sakić, je okačio klizaljke o klin; klub je dobio novog generalnog menadžera, Grega Šermana; na draftu te godine klub je dobio tri igrača koja će činiti jezgro budućeg (nadam se šampionskog) tima. Probaću da, godinu po godinu, ispričam njihovu priču gledanu sa moje tačke gledišta.
Go Avalanche !!!


Poslednji izmenio narrogh dana Čet Mar 08, 2012 8:16 pm, izmenjeno ukupno 1 puta
narrogh
narrogh
3rd liner
3rd liner

Posts : 1285
Godine : 44
Location : Prijedor
Avalanche

Nazad na vrh Ići dole

Colorado Avalanche - re-building a dynasty Empty Re: Colorado Avalanche - re-building a dynasty

Počalji od narrogh Čet Mar 08, 2012 2:46 pm

Draft 2009. godine, Avsi biraju tri jako bitna klinca:

3. pik - Met Dušen
33.pik - Rajan O'Rajli
49.pik - Stefan Eliot.

Colorado Avalanche - re-building a dynasty 48138_Avalanche_Draft_Hockey

Prva dvojica odmah dobijaju svoje mjesto u oslabljenom timu, dok će Eliot na svoju šansu čekati sve do ove sezone. Koliko je to bio sjajan potez uprave, dokazuje i plasman tima u plejof, gdje se susreću sa prvacima zapadne konferencije, San Hoze Šarksima, koji ih dobijaju u šest odigranih mečeva. Met Dušen je briljirao u svojoj ruki sezoni postigavši 21 gol i 34 asistencije za sjajnih 55 poena. U utrci za Kalder Memorijal trofej je završio drugi, odmah iza Tajlera Majersa.



Sa druge strane, Rajan O'Rajli je u prve dvije sezone pokazao da je odličan defanzivni centar. Ipak, ove sezone je pokazao da može biti fenomenalan i u napadu, pokazavši da je jedan od najboljih mladih "two-way" centara lige.


Ako napomenemo da se u timu nalazi i Pol Stašnji, jasno je da ovaj tim ima sjanu budućnost na centarskim pozicijama.

Stefan Eliot, mladi ofanzivni defanzivac, je tek ove sezone odlaskom Kvinsija dobio veću minutažu u timu. Do sada je postigao svega 13 poena, ali je već pokazao svoj raskošni talenat.



Mora se priznati da je skauting tima odradio sjajan posao. Klanjam se

Što se trejdova tiče, jedino bih da spomenem razmjenu sa LA Kingsima, koji su dobili Rajana Smita dok je u Kolorado stigao Kajl Kvinsi.
narrogh
narrogh
3rd liner
3rd liner

Posts : 1285
Godine : 44
Location : Prijedor
Avalanche

Nazad na vrh Ići dole

Colorado Avalanche - re-building a dynasty Empty Re: Colorado Avalanche - re-building a dynasty

Počalji od Che Čet Mar 08, 2012 3:55 pm

Ovo je dobro... Pijem kafu i chiluje Ide na portal..
Che
Che
Moderator
Moderator

Posts : 18878
Godine : 33
Location : Banovo Hill
Maple Leafs

http://www.nhl-serbia.com

Nazad na vrh Ići dole

Colorado Avalanche - re-building a dynasty Empty Re: Colorado Avalanche - re-building a dynasty

Počalji od narrogh Čet Mar 08, 2012 9:01 pm

Te 2010.-e Avsi su ušli u plejof sa osme pozicije zapadne konferencije i tu su ih čekali prvoplasirani Šarksi. Tu seriju dobijaju Ajkule sa 4-2, mada su im Lavine pružile žilav otpor. U stvari, u trećem meču serije koji se odigrao u Denveru, Kolorado je dobio sa 1-0, a Anderson je zabilježio šataut sa 51-om odbranom!



Mene je lično ovo podsjetilo na one slavne dane kada je veliki Patrik Roa carovao na golu Avsa. Ipak, dotični Anderson je u narednoj sezoni pokazao da će, ipak, pozicija golmana u ovom timu biti najveći problem.

I tako, prođe plejof i dođe novi draft. Avsi su ovaj put imali tek 17. pik prve runde drafta i njime su pokupili mladog kanadskog centra Džoija Hišona.



Hišon je na početku bio rangiran u prvih 10 prospekata lige, ali ga je povreda spriječila da te sezone nastupi u više od 36 mečeva, što je i učinilo da se njegov rejting sroza. Iako je njegov talenat neupitan, i dan danas je više van leda nego na njemu i mislim da će ostati samo vječiti talenat. Od ostalih pikova bih izabrao dva mlada golmana: 49. pik Kalvin Pikar i 107. Sami Aitokalio. Mladog finca sam imao priliku gledati ove godine na WJC gdje je briljirao na golu Finske, ima tu potencijala i vidjećemo šta će ispasti od njega.
narrogh
narrogh
3rd liner
3rd liner

Posts : 1285
Godine : 44
Location : Prijedor
Avalanche

Nazad na vrh Ići dole

Colorado Avalanche - re-building a dynasty Empty Re: Colorado Avalanche - re-building a dynasty

Počalji od narrogh Čet Mar 08, 2012 9:54 pm

Sezona 2010./11. je počela solidno, tim je igrao napadački i solidno su stajali na tabeli. Tim je bio relativno zdrav, sa izuzetkom Pitera Mjulera koji je u pripremnom periodu zaradio potres mozga od koga se u potpunosti ni dan danas nije oporavio. Šerman je pomalo miješao karte: doveo je defanzivca Rajana O'Birna iz Montreala i krilo Tomaša Flajšmana iz Vašingtona. I sve je to tako išlo do nove godine, a onda totalni krah. Nekoliko bizarnih povreda (Stjuart lomi šaku u tuči, Flajšmanovi problemi sa plućima) i loša forma golmanskog tandema Anderson-Budaj čini da tim padne na samo dno tabele. I tada nam se vraća Peter The Great, veliki Peter Forsberg! Nažalost, to su bili samo pusti snovi. Dva meča bez poena, i doviđenja Fopa, noga ipak nije izdržala. Makar mogu da kažem da se povukao u dresu Avsa i da je dočekao da se dres sa njegovim brojem 21 podigne pod krov Pepsi centra, odmah pored Sakićeve 19-ice, Roine 33-ke i Borkove 77-ice. Bio i ostao moj omiljeni igrač svih vremena. Postovanje



I onda slijede dva dana u kojima je Šerman napravio svoja dva najkontroverznija trejda. Prvo mijenja golmane sa Otavom : Anderson za Eliota. Promjena sredine je odgovarala za Andersona što se ne bi moglo reći i za drugog golmana. Sada obojica solidno brane za neke druge timove. Fail. Fejspalm joj
A onda slijedi bomba! U velikom trejdu sa Sent Luisom u Kolorado stižu Erik Džonson, Džej Meklement i pik prve runde drafta 2011. ili 2012. godine (da je Sent Luis završio u posljednjih deset, zadržao bi pik te godine a proslijedio pik iz ove, na svu sreću završili su jedanaesti Very Happy ), dok su u suprotnom pravcu otišli Stjuart, Šatenkirk i pik druge runde drafta te godine.



Prvo sam bio oduševljen dolaskom Džonsona, bivšeg pika br.1, a onda sam poludio zbog odlaska i Stjuarta i Šatenkirka! Međutim, kada na taj trejd pogledam sada, mislim da su oba tima jednako profitirala. Erik Džonson tek ove sezone pokazuje zašto je bio prvi pik na draftu, a Meklement čini bitnu kariku u PK Avsa. Sa druge strane, Šatenkirk se sjajno snašao u novoj sredini što se ne bi baš moglo reći i za Stjuarta. Šatenkirk je sjajan PP bek, ali bih ja uvijek radije uzeo Džonsona jer čini našu zadnju liniju čvršćom. Kada tu dodam i taj 11. pik kojim smo pokupili PK defanzivca Simensa, ovaj trejd mi se još više sviđa.
Sviđao se ovaj trejd nekome ili ne, mora se priznati da je GM Šerman imao "cojones" da pokuša da prodrma ovaj tim, da se riješi igrača koji iz nekih razloga nisu davali svoj maksimum za ovaj tim i da obezbijedi bolju koherentnost cijelog tima.

Što reče Del Boy : He who dares wins!

Colorado Avalanche - re-building a dynasty Delboy
narrogh
narrogh
3rd liner
3rd liner

Posts : 1285
Godine : 44
Location : Prijedor
Avalanche

Nazad na vrh Ići dole

Colorado Avalanche - re-building a dynasty Empty Re: Colorado Avalanche - re-building a dynasty

Počalji od narrogh Pet Mar 09, 2012 8:00 pm

Do kraja sezone 20010./11. tim je nastavio da tone na tabeli, da bi se na kraju zaustavili na korak od dna, čime su obezbijedili drugi pik sa drafta. Takođe su i od Sent Luisa dobili 11. pik kao dio februarskog trejda. Tim je ovako draftovao:

2. pik - Gabriel Landeskog



11. pik - Dankan Simens



Bio sam (i još uvijek sam) oduševljen izborom! Vrtim se u krug
Svi smo znali da će Edmonton da pokupi RNH-a, a ja sam priželjkivao Landeskoga (pravi kandidat za Forsbergovog nasljednika). Gabrijel je zablistao u prvoj sezoni u dresu Avsa i sa punim pravom važi za glavnog kandidata za Kalder trofej. Sa njim u napadu dobijamo na čvrstini, borbenosti i efikasnosti. Sa druge strane, Simens je talentovani PK defanzivac od kojeg očekujem da bude pravi nasljednik Adama Futa, znači, beskompromisni borac.

A onda je poslije drafta uslijedila prava senzacija: u Kolorado je stigao moj omiljeni golman (koga sam u svim igricama uvijek dovodio u Avse) - Semjon Varlamov ! Very Happy



Priznajem, velika je cijena plaćena : pikovi prve i druge runde drafta ove godine. Plašio sam se da se ne ponovi prošla sezona pa da moramo u Vašington da proslijedimo jedan od prvih pet pikova. Ipak, Šermanovo kockanje se isplatilo, vjerovatno će to biti tek 10.-15. pik što već i nije neka šteta. Sve u svemu, Varlamov je bolji od svega što Kapitalsi imaju na golu i očekujem dugu i berićetnu karijeru u dresu Avsa. Win!!! Very Happy
narrogh
narrogh
3rd liner
3rd liner

Posts : 1285
Godine : 44
Location : Prijedor
Avalanche

Nazad na vrh Ići dole

Colorado Avalanche - re-building a dynasty Empty Re: Colorado Avalanche - re-building a dynasty

Počalji od SymphonyX Pet Mar 09, 2012 8:09 pm

Kako ide Siemensu ove godine?
SymphonyX
SymphonyX
1st liner
1st liner

Posts : 8551
Location : Sebastijaneeeeeeeeee
Canucks

http://www.nhl-serbia.com

Nazad na vrh Ići dole

Colorado Avalanche - re-building a dynasty Empty Re: Colorado Avalanche - re-building a dynasty

Počalji od narrogh Pet Mar 09, 2012 8:21 pm

SymphonyX ::Kako ide Siemensu ove godine?
Ne baš sjajno kao prošle godine, ali ni tim Saskatun Blejdsa nije tako dobar.
narrogh
narrogh
3rd liner
3rd liner

Posts : 1285
Godine : 44
Location : Prijedor
Avalanche

Nazad na vrh Ići dole

Colorado Avalanche - re-building a dynasty Empty Re: Colorado Avalanche - re-building a dynasty

Počalji od Marvin Sub Mar 10, 2012 2:11 am

Niko ne prosledjuje top 5 pikove u druge ekipe.
A, da.



Imas raspravu o odbrani Bladesa u temi Colorada Symph.


NHL liga je teledirigovana
Marvin
Marvin
Administrator
Administrator

Posts : 11051
Godine : 31
Location : Uljma
Maple Leafs

Nazad na vrh Ići dole

Colorado Avalanche - re-building a dynasty Empty Re: Colorado Avalanche - re-building a dynasty

Počalji od Che Sub Mar 10, 2012 11:55 am

Ocete da otvorimo CHL pdf, sa temama OHL, QMJHL, WHL? Smile

...

Gledao sam i ja Aitokalia na WJHC.. Ne bih se slozio da je bas briljirao, ali bio je odlican...
No ironicno, napravio je na kraju greske koje su sprecile Fince da naprave bolji rezultat.. A svakako je bio mozda i njihov najbolji pojedinac, mada su i Armia i ti imali mnogo dobre partije..
Che
Che
Moderator
Moderator

Posts : 18878
Godine : 33
Location : Banovo Hill
Maple Leafs

http://www.nhl-serbia.com

Nazad na vrh Ići dole

Colorado Avalanche - re-building a dynasty Empty Re: Colorado Avalanche - re-building a dynasty

Počalji od narrogh Pon Mar 12, 2012 10:37 am

A onda je počela i ova sezona 2011./12. Glavni trener tima Džo Sako, čiju su glavu tražili navijači poslije najlošije sezone otkad je tim stigao u Denver, se nalazi u posljednjoj godini ugovora i mislim da neće doći do produženja saradnje. Avsi su oduvijek imali politiku zadržavanja svojih igrača i kada završe igračku karijeru (Sakić, Dedmarš itd.), tako da se opet spominje jedno legendarno ime : Patrik Roa. Postovanje On već obavlja nekoliko funkcija u QMJHL timu Kvegek Remparts (čak je i suvlasnik tima) i čak je i odbio ponudu Avsa prije tri godine. Zatim se spominje i Bob Hartli, čovjek koji je donio Stenli kup 2001. godine. Neki Sakovog nasljednika vide u Dejvidu Kvinu koji trenutno vodi Koloradovu AHL filijalu Lejk Iri Monsters. Na kraju, postoji mogućnost da klub produži saradnju sa sadašnjim trenerom. Sve u svemu, vidjećemo na kraju sezone.

Ove sezone tim pokazuje jako promjenjivu igru, po principu vruće-hladno. Prošlu sezonu je trebalo brzo zaboraviti i krenuti u lov na plejof. Najbitnija promjena u timu se ticala golmanskog tandema, prošlogodišnje promašaje Anderson/Eliot/Budaj je zamijenio sjani tandem Varlamov/Žiger. Odbrana tima je takođe doživjela promjene, postala je viša, čvršća i jača. U timu su bili Erik Džonson, Rajan O'Birn, Rajan Vilson, Met Hanvik i Stefan Eliot, a ljetos su stigli Šejn O'Brajen i Jan Hejda. Glavno pojačanje u napadu je bio osamnaestogodišnji Gabrijel Landeskog koji se sjajno snašao u timu i sa Rajanom O'Rajlijem čini najbolji napadački tandem Avsa. Odlaskom Kvinsija dobili su i trećeg člana linije, Stiva Daunija, koji se odlično uklopio sa svojim energičnim stilom igre. U tim je stigao i Džejmi Mekgin, koji sa Stašnjim i Džonsom čini drugu liniju. Međutim, tragičar ove sezone je Met Dušen koga povrede ne puštaju da se razmaše. Nadam se da će sljedeće sezone zablistati, zajedno sa rovitim Mjulerom, jer bez njega ovaj tim nema šanse.

Sve u svemu, zadovoljan sam ovom sezonom. Tim se trenutno bori za ulazak u plejof i postoje realne šanse da uspiju. Napredak u odnosu na prošlu sezonu je ogroman i , imajući u vidu sav potencijal koji ovaj mlad tim ima, svijetla budućnost je pred njima.

Nije lako (ponovo) izgraditi jednu dinastiju.

Go Avalanche !!!

narrogh
narrogh
3rd liner
3rd liner

Posts : 1285
Godine : 44
Location : Prijedor
Avalanche

Nazad na vrh Ići dole

Colorado Avalanche - re-building a dynasty Empty Re: Colorado Avalanche - re-building a dynasty

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu