NHL Serbia
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Avs - rebuilding a dynasty 4

Ići dole

Avs - rebuilding a dynasty 4 Empty Avs - rebuilding a dynasty 4

Počalji od Che Sub Apr 07, 2012 2:27 pm

Sezona 2010./11. je počela solidno, tim je igrao napadački i solidno su stajali na tabeli. Tim je bio relativno zdrav, sa izuzetkom Pitera Mjulera koji je u pripremnom periodu zaradio potres mozga od koga se u potpunosti ni dan danas nije oporavio. Šerman je pomalo miješao karte: doveo je defanzivca Rajana O'Birna iz Montreala i krilo Tomaša Flajšmana iz Vašingtona. I sve je to tako išlo do nove godine, a onda totalni krah. Nekoliko bizarnih povreda (Stjuart lomi šaku u tuči, Flajšmanovi problemi sa plućima) i loša forma golmanskog tandema Anderson-Budaj čini da tim padne na samo dno tabele. I tada nam se vraća Peter The Great, veliki Peter Forsberg! Nažalost, to su bili samo pusti snovi. Dva meča bez poena, i doviđenja Fopa, noga ipak nije izdržala. Makar mogu da kažem da se povukao u dresu Avsa i da je dočekao da se dres sa njegovim brojem 21 podigne pod krov Pepsi centra, odmah pored Sakićeve 19-ice, Roine 33-ke i Borkove 77-ice. Bio i ostao moj omiljeni igrač svih vremena. Postovanje



I onda slijede dva dana u kojima je Šerman napravio svoja dva najkontroverznija trejda. Prvo mijenja golmane sa Otavom : Anderson za Eliota. Promjena sredine je odgovarala za Andersona što se ne bi moglo reći i za drugog golmana. Sada obojica solidno brane za neke druge timove. Fail. Fejspalm joj
A onda slijedi bomba! U velikom trejdu sa Sent Luisom u Kolorado stižu Erik Džonson, Džej Meklement i pik prve runde drafta 2011. ili 2012. godine (da je Sent Luis završio u posljednjih deset, zadržao bi pik te godine a proslijedio pik iz ove, na svu sreću završili su jedanaesti Very Happy ), dok su u suprotnom pravcu otišli Stjuart, Šatenkirk i pik druge runde drafta te godine.



Prvo sam bio oduševljen dolaskom Džonsona, bivšeg pika br.1, a onda sam poludio zbog odlaska i Stjuarta i Šatenkirka! Međutim, kada na taj trejd pogledam sada, mislim da su oba tima jednako profitirala. Erik Džonson tek ove sezone pokazuje zašto je bio prvi pik na draftu, a Meklement čini bitnu kariku u PK Avsa. Sa druge strane, Šatenkirk se sjajno snašao u novoj sredini što se ne bi baš moglo reći i za Stjuarta. Šatenkirk je sjajan PP bek, ali bih ja uvijek radije uzeo Džonsona jer čini našu zadnju liniju čvršćom. Kada tu dodam i taj 11. pik kojim smo pokupili PK defanzivca Simensa, ovaj trejd mi se još više sviđa.
Sviđao se ovaj trejd nekome ili ne, mora se priznati da je GM Šerman imao "cojones" da pokuša da prodrma ovaj tim, da se riješi igrača koji iz nekih razloga nisu davali svoj maksimum za ovaj tim i da obezbijedi bolju koherentnost cijelog tima.

Što reče Del Boy : He who dares wins!

Avs - rebuilding a dynasty 4 Delboy
Che
Che
Moderator
Moderator

Posts : 18878
Godine : 33
Location : Banovo Hill
Maple Leafs

http://www.nhl-serbia.com

Nazad na vrh Ići dole

Nazad na vrh


 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu