NHL Serbia
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

NHL fantasy 101 by Accipitrinae

2 posters

Ići dole

NHL fantasy 101 by Accipitrinae Empty Re: NHL fantasy 101 by Accipitrinae

Počalji od Accipitrinae Čet Nov 17, 2016 7:31 pm

Ovako, pocecu od drafta. Nakon drafta postoje dve opcije za igrace koji nisu pikovani

  • Free Agent (FA) - znaci cim se zavrsi draft ti igraci su slobodni i ako si negde zeznuo stvar tokom drafta odmah ih mozes pokupiti, ili ako si draftovao igraca koji je povredjen, stavis ga na IR/IR+ i uzimas drugog
  • Waiver (W) - igraci nisu odmah dostupni za dodavanje, vec mora da prodje par dana, najcesce 2 (zavisi kako je podeseno za ligu) - kod nas u ligi vazi ova opcija


Svaka "utakmica" traje nedelju dana (ponedeljak-nedelja), sem prve nedelje, jer je sezona startovala cini mi se u sredu i onda smo taj prvi matchup odn.utakmicu igrali skoro dve nedelje.

Poenta je da pobedis u sto vise kategorija, a to su ti G, A, +/-, PPP, PIM, SOG, BLK, W, GAA, SV%, SO. U nasoj ligi svaka kategorija znaci jednu pobedu, tako da rezultati izgledaju u tvom slucaju W-L-T

  1. nedelja 5-5-1
  2. nedelja 0-10-1
  3. nedelja 3-6-2
  4. nedelja 2-8-1


Za ulazak u playoff sumiraju se pobede (W), porazi (L) i nereseno (T) i prvih 8 sa najboljim skorom ulazi.

Sad pravila oko dodavanja igraca. Prvo mi imamo 4 IR+ sto znaci da tu uvek mozes staviti povredjene igrace, nezavisno da li su Out, Injury Reserve ili Day-to-Day, tako da ih nikako ne bacas (sem ako su bas stvarno krs) nego ih stavljas tu. Takodje imamo i NA opciju, tu mozes da stavis igraca ako pored imena stoji NA, to su oni koji ili nemaju ugovor ili ih salju u razvojnu ligu, ali imaju potencijala pa ih tu skladistis.

Svake nedelje imamo mogucnost da dodamo/promenimo po 5 igraca, naravno ne moras to iskoristiti uvek, jer ako bacis nekog dobrog igraca samo zato sto npr te nedelje igra samo 2 utakmice i uzmes nekog ko igra 4, tog igraca ces zauvek izgubiti, jer ce ga verovatno neko drugi pokupiti. Gledas da eliminises onog ko ti ne doprinosi nicemu.

Stizu $$$  Smile Kad izaberes igraca koga hoces da dodas i skrolujes dole da to uradis videces ovako nesto dole levo
NHL fantasy 101 by Accipitrinae 5a186a5ea7a94444928039b018ed035a
tu kucas sumu koju planiras da potrosis za tog igraca kako bi osigurao da ces ga ti pokupiti a ne neko drugi. Evo o cemu se tu radi: igraci koji nisu ni na cijem rosteru se stalno nalaze na waiver-u (ima i drugih mogucnosti, ali u nasoj ligi je tako pa cu ti samo to objasniti). To znaci da ih moze bilo ko dodavati kad god hoce, ali nece mu odmah preci na roster, vec se svaki dan to procesuira od 09:00 i obicno prelaze do 09:30 (to Yahoo radi automatski i toliko mu treba). 

Kod nas se prvo kod dodavanja novog igraca gleda se FAAB (Free Agents Acquisition Budget), a zatim waiver priority znaci igraca mozes dobiti

  • za 0$ ako niko drugi za njega nije ponudio vise i pored toga ima higher waiver priority (to ti je onaj broj u tabeli u koloni Waiver, sto manji, to ti veca sansa da dobijes igraca, svaki put kad to iskoristis, ides na poslednje mesto, zatim se ponovo penjes prema gore kako drugi ljudi uzimaju igrace)
  • isto za 0$ mozes dobiti igraca ako niko drugi sem tebe ga nije dodao
  • ako dodajes nekog igraca ko recimo rastura u poslednje vreme i mislis da su za njega zainteresovani i drugi, onda tu nudis neku sumu u nadi da ce ta tvoja ponuda biti veca od onih sto drugi nude, naravno ne trosis odmah sve, sem ako nije bas neki genijalni igrac u pitanju npr. Marvin je u drugoj ligi za Kopitara dao $101 ali tamo nam je budzet $1000, sto bi u ovoj ligi bilo oko $10, ali za Kopitara mislim da bi neko isao i do $20 ili cak vise
  • posto nikad nisi siguran da ces igraca koga hoces bas ti dobiti, uvek pravis vise opcija, primer: hoces da bacis Igraca X i da dodas Igraca A, pravis claim Igrac A za Igraca X; nadjes jos par igraca B, C, D i njih isto dodajes umesto Igraca X, ali ih rangiras tako da onaj koga najvise hoces bude na 1.mestu, jer cim ga dobijes, ostali zahtevi se ponistavaju, ali ako neko uzme Igraca A, nista ti ne propada, jer dobijas sledeceg po tom spisku, znaci Igraca B

NHL fantasy 101 by Accipitrinae 61bc7c40260b47d3b77e52362fd809c3
Evo primera, mozda je ovako jasnije: hocu da bacim Keslera i Moulson je taj koga hocu, posto pretpostavljam da ga jos neko zeli, ja za njega nudim $7. Takodje pretpostavljam da ce mozda neko za njega da ponudi vise, ali ja ne zelim vise na njega da potrosim, nalazim sledeceg najboljeg igraca u ovom slucaju Zajaca i za njega isto nudim $7. Moguci ishodi

  • ako Moulsona niko drugi nije hteo, dobijam ga ja i zahtev za Zajaca se ponistava
  • ako je Moulsona jos neko hteo ali je ponudio $6 ili manje, opet ga ja dobijam
  • ako je Moulsona hteo neko drugi i ponudio isto $7 ali u onoj tabeli kod Waivera ima broj 12, a ja 8, opet ga ja dobijam
  • ako je za Moulsona ponudjeno $8 ili vise ta druga osoba dobija Moulsona, a za mene Yahoo analizira sledeceg igraca po redu tj. Zajaca
  • ako je za Moulsona ponudjeno isto $7 ali taj lik kod Waivera ima 7 ili manje a ja 8, druga osoba ga dobija, a za mene opet Yahoo analizira sledeceg
Accipitrinae
Accipitrinae
3rd liner
3rd liner

Posts : 1190
Blackhawks

Nazad na vrh Ići dole

NHL fantasy 101 by Accipitrinae Empty NHL fantasy 101 by Accipitrinae

Počalji od Accipitrinae Čet Nov 17, 2016 7:44 pm

Svaki igrac koji je bacen mora da bude na waiveru 2 dana. Slucaj Vanek ti si ga bacio 16.11. i za razliku od drugih koji su vec bili na waiveru njega nismo mogli danas da dodamo, vec tek od sutra. tj. mogao si da ga dodas, ali procesuiranje ce biti izvrseno tek 2.dana nakon sto je bacen u ovom slucaju 18.11.

NHL fantasy 101 by Accipitrinae Ab25b6bca20241138b745e4fb4e660c6
Evo na ovom primeru da objasnim to oko $ i dodavanja. Marchessaulta smo hteli Veterani, Kanadjani i ja, nudili razlicite sume, Veterani ponudili najvise, dakle oni dobijaju.
Drugi slucaj Fabbri - isto smo ponudili, ali Veterani su imali higher waiver priority odn.manji broj u tabeli kolona waiver.
Accipitrinae
Accipitrinae
3rd liner
3rd liner

Posts : 1190
Blackhawks

Nazad na vrh Ići dole

NHL fantasy 101 by Accipitrinae Empty Re: NHL fantasy 101 by Accipitrinae

Počalji od Marvin Pet Nov 18, 2016 2:00 am

Izdvojeno i stavljeno u sticky deo. Smile Bravo


NHL liga je teledirigovana
Marvin
Marvin
Administrator
Administrator

Posts : 11059
Godine : 31
Location : Uljma
Maple Leafs

Nazad na vrh Ići dole

NHL fantasy 101 by Accipitrinae Empty Re: NHL fantasy 101 by Accipitrinae

Počalji od Accipitrinae Pet Nov 18, 2016 7:43 am

Cool nisi trebao, ja sam to tako malo s brda s dola, sad dodje neki novi clan vidi ovaj krs, nista nece shvatiti
Accipitrinae
Accipitrinae
3rd liner
3rd liner

Posts : 1190
Blackhawks

Nazad na vrh Ići dole

NHL fantasy 101 by Accipitrinae Empty Re: NHL fantasy 101 by Accipitrinae

Počalji od Accipitrinae Sub Sep 16, 2017 10:24 am

Hororelf sad dok ne krenemo sa ligom, pitaj sve sto ti nije jasno da objasnimo pre drafta.
Accipitrinae
Accipitrinae
3rd liner
3rd liner

Posts : 1190
Blackhawks

Nazad na vrh Ići dole

NHL fantasy 101 by Accipitrinae Empty Re: NHL fantasy 101 by Accipitrinae

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu