NHL Serbia
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

MOL liga

+15
stele70
FiMol
Rista Ris
Forsberg
Brain Damage
dragonflorida
TUTI FRUTI
Breznjev
ward2222
Sharks vk
Grof Bronza
SymphonyX
Marvin
Che
Hororelf
19 posters

Strana 27 od 31 Prethodni  1 ... 15 ... 26, 27, 28, 29, 30, 31  Sledeći

Ići dole

MOL liga - Page 27 Empty Re: MOL liga

Počalji od stele70 Čet Maj 18, 2017 9:27 pm

Hororelf ::... Sta je onda po vama ovde sansa da se hokej u Srbiji podigne na visi nivo ??? Ima li neko adekvatno resenje na osnovu novonastale situacije.

Lament nad Beogradom

A da probamo sa prekvalifikacijom fudbalera u deficitarne hokejaše. Neka savez organizuje preko leta recimo besplatan kurs hokeja na ledu. Ionako nam je hokej na samom dnu ne možemo ništa izgubiti. Možda ne bi dobili na kvalitetu, ali kvantitet sigurno. To mi je na pamet palo gledajući našu reprezentaciju na poslednje prvenstvu. Milovanović i Gabrić i sa mesec dana treninga su bili korisniji nego neki koji su celu sezonu igrali MOL ligu. Luković i Bibić su ukupno odigrali 30 amaterskih utakmica, a bili su naši najbolji bekovi. 

Neko je ovde napisao da je MOL liga napredak samo ako igrači žele/mogu da igraju tu ligu. Šabadoš ima 150 utakmica u toj ligi, tri sezone, da li se on izdvaja u odnosu na ostale naše igrače? Nije u pitanju MOL liga, ali recimo hrvatske U18 i U20 su ispale iz svojih grupa, a oni igraju jaku juniorsku EBEL ligu. 
Po meni najveća korist od igranja MOL lige je što će Despotovič, Saliju i Trifonov možda dobiti naš pasoš. 
stele70
stele70
Junior
Junior

Posts : 74
Nemam

Nazad na vrh Ići dole

MOL liga - Page 27 Empty Re: MOL liga

Počalji od Yorick Čet Maj 18, 2017 9:47 pm

To je ono o cemu sam i pisao, nije pitanje da li neko samo igra, vec i u kom kapacitetu, sa kog nivoa ulazi u tu ligu. Gro mladjih igraca koji su posle presli da igraju za Zvezdu SLO ligu na kraju sezone, nisu pokazali veliku razliku u igri, pa ni za reprezentaciju. Ali zato imas Djumica koji igra EBEL juniore i bolji je od vecine igraca malo starijih od njega koji su igrali MOL.
Yorick
Yorick
Junior
Junior

Posts : 93
Maple Leafs alt

Nazad na vrh Ići dole

MOL liga - Page 27 Empty Re: MOL liga

Počalji od Hororelf Čet Maj 18, 2017 9:48 pm

Poslao sam poruku na fejsu savezu hokeja na ledu Srbije . Ne ocekujem nikakve odgovore adekvatne ali vredi probati da cujemo koju rec.

MOL liga - Page 27 Untitl10
Hororelf
Hororelf
2nd liner
2nd liner

Posts : 3280
Godine : 30
Location : Vojka
Wild

Nazad na vrh Ići dole

MOL liga - Page 27 Empty Re: MOL liga

Počalji od FiMol Čet Maj 18, 2017 10:35 pm

dacha od bosne ::Popravka će, ako Bog da, kod nas...kakav Partizan. Moguće i Markelov.
Shocked 

Svaka cast, ja nisam znao da ce Popravka da se vrati u Zvezdu.
Kada bi vam dosli Popravka i Markelov onda bi na njih mogli racunati i kao tandem za reprezentaciju.
FiMol
FiMol
3rd liner
3rd liner

Posts : 1089
Senators

Nazad na vrh Ići dole

MOL liga - Page 27 Empty Re: MOL liga

Počalji od dacha od bosne Čet Maj 18, 2017 10:48 pm

Znam da se pregovara sa Popravkom, ali da čeka šta će biti sa pokušajem angažmana u Rusiji. Koliko je Markelov blizu (u tandemu sa Popravkom) ne znam, ali je napomenuto da bi moglo da se desi. Dovodimo mi još neka pojačanja (pa i van leda Very Happy )

Takođe, zadržali smo i dva ruska internacionalca od prošle sezone, dok nam na probu dolazi i jedan Kanađanin. U pregovorima smo i sa Pavelom Popravkom i Dmitrijem Markelovom, našim uzdanicama od pre dve sezone. Spremni ćemo dočekati septembar i početak leda u Pioniru, tako da je to svakako veliki iskorak u odnosu na prošlu godinu.
dacha od bosne
dacha od bosne
Enforcer
Enforcer

Posts : 823
Godine : 56
Location : Bosna
Nemam

https://www.czbg.net

Nazad na vrh Ići dole

MOL liga - Page 27 Empty Re: MOL liga

Počalji od Hororelf Pet Maj 19, 2017 2:26 am

Shvata li iko da ova silna pojacanja i formiranje CZV ne znaci nista nama ukoliko oni igraju "SLO ligu", jer Slovenci ne dolaze u Beograd ..... Mi necemo ni SLO gledati u BEogradu ,a kamoli MOL...
Hororelf
Hororelf
2nd liner
2nd liner

Posts : 3280
Godine : 30
Location : Vojka
Wild

Nazad na vrh Ići dole

MOL liga - Page 27 Empty Re: MOL liga

Počalji od Rista Ris Pet Maj 19, 2017 11:36 am

Tako je, nećemo gledati više ništa u Beogradu. I ne treba da gledamo.
Kad igrači ne mogu/neće da igraju - ne treba ni mi da ih gledamo i zdravo.

Živo me zanima šta je to prelomilo igrače da se vrate u Zvezdu i izaberu nastup na Velesajmu pred 30 gledalaca umesto nastupa u Brašovu ili Miškolcu pred 1500 - 2000 gledalaca.
Da li su dobili više novca nego u Beogradu, ili su računali bolje za isti novac da igram duplo manje utakmica i putujem duplo manje. Od nekog posebnog napretka u karijeri su verovatno digli ruke suočivši se sa realnošću. Ili su odnosi u klubu bili toliko ozbiljno narušeni. Verovatno nikada nećemo saznati pravu istinu.

Ruku na srce... razmišljao sam - da mi neko ponudi 200 eura da samo putujem sa ekipom autobusom na sve utakmice MOL-a (ne da igram, primam udarce, povređujem se) - ma koliki da sam hokejaški fan rekao bi "ne hvala"
Malo je to novca za toliko cimanje. Bolje da završim neku višu školu ili kurs za kuvara pa da nešto radim po završetku karijere.

Podržavam Yorickov stav da ako se već igra SLO hokej onda ga treba igrati potpuno sa domaćim snagama. Ne vidim nikakvu svrhu dovođenja stranaca. Za koji to uspeh, za koji to trofej.
Jesenice i Olimpija će ionako da počiste bilo koju Zvezdu i Partizan u plej-ofu.

Po meni, ako je već SLO hokej neka realnost, velika je šteta što i onda a ni sada nisu bar dva naša kluba u njemu. Zvezda, Partizan a idealno bi bilo i Voša. Onda bi to imalo nekog smisla, tekme bi se računale i za domaće prvenstvo. Isti je problem bio i kod Slovenaca što je Olimpija igrala EBEL a Jesenice AHL. Sad će oni bar igrati istu ligu pa će ponovo oživeti rivalstvo tokom cele sezone a ne samo par tekmi plej ofa.
Rista Ris
Rista Ris
AHL
AHL

Posts : 382
Red Wings

Nazad na vrh Ići dole

MOL liga - Page 27 Empty Re: MOL liga

Počalji od dacha od bosne Pet Maj 19, 2017 11:52 am

Vidjećemo da li će Slovenci dolaziti u Bg...još nije sve odlučeno.
dacha od bosne
dacha od bosne
Enforcer
Enforcer

Posts : 823
Godine : 56
Location : Bosna
Nemam

https://www.czbg.net

Nazad na vrh Ići dole

MOL liga - Page 27 Empty Re: MOL liga

Počalji od TUTI FRUTI Pet Maj 19, 2017 1:50 pm

Rista Ris ::Tako je, nećemo gledati više ništa u Beogradu. I ne treba da gledamo.
Kad igrači ne mogu/neće da igraju - ne treba ni mi da ih gledamo i zdravo.

Živo me zanima šta je to prelomilo igrače da se vrate u Zvezdu i izaberu nastup na Velesajmu pred 30 gledalaca umesto nastupa u Brašovu ili Miškolcu pred 1500 - 2000 gledalaca.
Da li su dobili više novca nego u Beogradu, ili su računali bolje za isti novac da igram duplo manje utakmica i putujem duplo manje. Od nekog posebnog napretka u karijeri su verovatno digli ruke suočivši se sa realnošću. Ili su odnosi u klubu bili toliko ozbiljno narušeni. Verovatno nikada nećemo saznati pravu istinu.

Ruku na srce... razmišljao sam - da mi neko ponudi 200 eura da samo putujem sa ekipom autobusom na sve utakmice MOL-a (ne da igram, primam udarce, povređujem se) - ma koliki da sam hokejaški fan rekao bi "ne hvala"
Malo je to novca za toliko cimanje. Bolje da završim neku višu školu ili kurs za kuvara pa da nešto radim po završetku karijere.

Podržavam Yorickov stav da ako se već igra SLO hokej onda ga treba igrati potpuno sa domaćim snagama. Ne vidim nikakvu svrhu dovođenja stranaca. Za koji to uspeh, za koji to trofej.
Jesenice i Olimpija će ionako da počiste bilo koju Zvezdu i Partizan u plej-ofu.

Po meni, ako je već SLO hokej neka realnost, velika je šteta što i onda a ni sada nisu bar dva naša kluba u njemu. Zvezda, Partizan a idealno bi bilo i Voša. Onda bi to imalo nekog smisla, tekme bi se računale i za domaće prvenstvo. Isti je problem bio i kod Slovenaca što je Olimpija igrala EBEL a Jesenice AHL. Sad će oni bar igrati istu ligu pa će ponovo oživeti rivalstvo tokom cele sezone a ne samo par tekmi plej ofa.

Svaka cast na komentaru. Ovde je sve receno
TUTI FRUTI
TUTI FRUTI
AHL
AHL

Posts : 359
Location : Beograd
Nemam

Nazad na vrh Ići dole

MOL liga - Page 27 Empty Re: MOL liga

Počalji od Yorick Pet Maj 19, 2017 3:03 pm

To je to. Ja bih uvek bio pre za 3 ekipe u SLO ligi, nego 1 "pro" u MOLu. Razlog je jasan:smanjenje kadra neminovno dovodi do monopola ponude igraca, a onda zavisih od ambicije/zivotnih okolnosti njih 10-15. Bolje je napraviti bazu od 50 igraca i igrati ligu sa domacim kadrom koja je slabija, nego bezidejno juriti jace lige. Pogotovo kada ti je odnos sa sopstvenim igracima los.
Yorick
Yorick
Junior
Junior

Posts : 93
Maple Leafs alt

Nazad na vrh Ići dole

MOL liga - Page 27 Empty Re: MOL liga

Počalji od Hororelf Pet Maj 19, 2017 3:25 pm

Ako ce oni da igraju za sebe samo jebo ima ja mater! Pa ovde mi koji volimo hokej hocemo valjda da gledamo uzivo i ako gledamo hocemo da gledamo barem MOL kvalitet, mada koga briga za nas realno...
Hororelf
Hororelf
2nd liner
2nd liner

Posts : 3280
Godine : 30
Location : Vojka
Wild

Nazad na vrh Ići dole

MOL liga - Page 27 Empty Re: MOL liga

Počalji od Rista Ris Pet Maj 19, 2017 4:01 pm

Realno! Very Happy
Rista Ris
Rista Ris
AHL
AHL

Posts : 382
Red Wings

Nazad na vrh Ići dole

MOL liga - Page 27 Empty Re: MOL liga

Počalji od FiMol Pet Maj 19, 2017 4:53 pm

MOL je za mene opcija br1. 
Slovenija i domaca liga za razvoj mladih svakako, ali igrati jedno ozbiljno takmicenje sa sistemom gde se zna unapred raspred je nesto gde treba da uzmemo ucesce. 

Pitanje je sta mi hocemo, tj sta zele ljudi koji vode hokej i klubove. Zvezda sa mladim igracima zeli da igra Sloveniju i ja je podrzavam. Samo napred. Realno je da za sada tamo mogu lepo da se razvijaju. 

Koliko je Slovenija atraktivna za Beograd tj Partizan u ovom momentu je druga stvar. Oni su tu ligu vec konzumirali 3 godine i da budemo iskreni ti igraci su i dan danas nosioci igre u reprezentaciji i Beogradu tj Partizanu.
FiMol
FiMol
3rd liner
3rd liner

Posts : 1089
Senators

Nazad na vrh Ići dole

MOL liga - Page 27 Empty Re: MOL liga

Počalji od Hororelf Pet Maj 19, 2017 6:15 pm

MOL liga - Page 27 Untitl11
Hororelf
Hororelf
2nd liner
2nd liner

Posts : 3280
Godine : 30
Location : Vojka
Wild

Nazad na vrh Ići dole

MOL liga - Page 27 Empty Re: MOL liga

Počalji od TUTI FRUTI Pet Maj 19, 2017 6:33 pm

Hororelf ::MOL liga - Page 27 Untitl11
Pa u pravu su.

To su ciste spekulacije da ce Partizan igrati MOL ligu, jer nece igrati.
Bolje da si pitao fejsbuk stranicu HK Beograda, kada budes video sta ce ti odgovoriti sve ce ti biti jasno. Ja sam ih vec pitao i kada sam video odgovor....bolje da nisam ni pitao Sad
TUTI FRUTI
TUTI FRUTI
AHL
AHL

Posts : 359
Location : Beograd
Nemam

Nazad na vrh Ići dole

MOL liga - Page 27 Empty Re: MOL liga

Počalji od dacha od bosne Pet Maj 19, 2017 7:01 pm

Raspadaju se i jedni i drugi?
dacha od bosne
dacha od bosne
Enforcer
Enforcer

Posts : 823
Godine : 56
Location : Bosna
Nemam

https://www.czbg.net

Nazad na vrh Ići dole

MOL liga - Page 27 Empty Re: MOL liga

Počalji od TUTI FRUTI Pet Maj 19, 2017 10:17 pm

dacha od bosne ::Raspadaju se i jedni i drugi?
Mogu da razumem radovanje zvezdasa povodom ovoga ali meni nije drago zbog ovoga.
TUTI FRUTI
TUTI FRUTI
AHL
AHL

Posts : 359
Location : Beograd
Nemam

Nazad na vrh Ići dole

MOL liga - Page 27 Empty Re: MOL liga

Počalji od dacha od bosne Pet Maj 19, 2017 10:20 pm

Ko kaže da se radujem? Ja bi volio da Zvezda bude šampion ali ne uz raspadnuti Partizan. Mislim, volio bih da ih očerupamo, čisto onako navijački, ali nije slatko da pobjeđujemo nejač Very Happy
dacha od bosne
dacha od bosne
Enforcer
Enforcer

Posts : 823
Godine : 56
Location : Bosna
Nemam

https://www.czbg.net

Nazad na vrh Ići dole

MOL liga - Page 27 Empty Re: MOL liga

Počalji od FiMol Pet Maj 19, 2017 10:31 pm

Rista Ris ::
Ruku na srce... razmišljao sam - da mi neko ponudi 200 eura da samo putujem sa ekipom autobusom na sve utakmice MOL-a (ne da igram, primam udarce, povređujem se) - ma koliki da sam hokejaški fan rekao bi "ne hvala"
Malo je to novca za toliko cimanje. Bolje da završim neku višu školu ili kurs za kuvara pa da nešto radim po završetku karijere.
Ne radi se samo o 200 eura placanja igracima koji su vecinom 3 i 4 linija, vec i o ulozenom vremenu njihovom kao i onima koji su sve to omogucili: pripreme, profesionalno prvenstvo, sticanje iskustva, i puno toga jos. Opet sa druge strane mozda bi neki igrac i sam platio 200 eura svaki mesec da bude deo tima. Mozda?

Premalo cenimo prilike koje se pruzaju i lako se odricemo istih. Kojim slucajem da smo u Rusiji shvatili bi koliko je tesko upasti u ozbiljne lige, i ozbiljne timove, jer je igraca jako puno a mesta jako malo.

Kod nas imamo izbor Zvezda, Partizan, Vojvodina i Novi Sad, i svima trebaju igraci jer jednostavno 20+2 sa sve strancima mozemo da sanjamo.
FiMol
FiMol
3rd liner
3rd liner

Posts : 1089
Senators

Nazad na vrh Ići dole

MOL liga - Page 27 Empty Re: MOL liga

Počalji od Rista Ris Pet Maj 19, 2017 11:02 pm

Jako je teško govoriti o nečijim motivima i razmišljanjima, pogotovo kad ne poznaješ ljude.
Ali realno - zašto bi neko žrtvovao mladost i odrekao se nekakvog školovanja koje bi mu obezbedilo budućnost kad je sasvim jasno da mu kratka hokejaška karijera u našim uslovima neće obezbediti ni sredstva za kasniji život ni posao.

Zato mogu da razumem ako igrač ima motiv da vikendom ode do Slovenije, odigra više-manje rekreativnu tekmu i ostaje mu vremena da se tokom nedelje bavi školovanjem ili da nešto radi.

Fudbal, košarka, rukomet, vaterpolo - to je već neka druga priča. Tamo će i nižerazredni ingrač pronaći angažman na nekom Kipru bar za soma eura mesečno. Posle karijere može da bude recimo pomoćni trener u nekom seoskom klubu.

Pa za jednog Igora Kosovića nema mesta na klupi ni jednog našeg kluba.
Rista Ris
Rista Ris
AHL
AHL

Posts : 382
Red Wings

Nazad na vrh Ići dole

MOL liga - Page 27 Empty Re: MOL liga

Počalji od Breznjev Sub Maj 20, 2017 2:28 pm

Mislim da je pun pogodak ovo što Zvezda radi i igra u svim kategorijama Slovenačke lige do 18 godina.To je jedini put ka napredovanju naših igrača jer se naš Savez od raspada Sfrj pokazao kao nesposoban da napravi u bilo kojoj starosnoj kategoriji normalno prvenstvo od 40tak utakmica u sezoni.
Što se tiče seniora tu nastaje problem baš zbog ovoga što je Rista ris napisao,nema perspektive da se može igrati hokej za neke iole pristojnije pare u nekoj zemlji kao što su košarka,fudbal,vaterpolo,odbojka,rukomet.

Nisu mi jasni Đaković i Milovanović daju ogromne pare a ne znaju šta hoće.Ja da dajem svoju lovu ja bi rekao e sad pravimo tim za tu i tu ligu treba mi 10 domaćih seniora koje ću normalno da platim kao da imaju posao u Srbiji,kupim 5 stranaca ali ovih od 2000 evra mesečno a ne od 200 i uzmem još 5 juniora pride za stipendiju neku.I eventualno navučem ako imam kontakte neke naše iz Kanade koji već imaju naš pasoš a igraju hokej njima bi platio manje nego strancima jer su patriote Smile i eto tima od 25 igrača za velika dela Very Happy 
Ili ne bi dao pare uopšte.
Breznjev
Breznjev
2nd liner
2nd liner

Posts : 3309
Godine : 51
Location : Beograd
Red Wings

Nazad na vrh Ići dole

MOL liga - Page 27 Empty Re: MOL liga

Počalji od Hororelf Sub Maj 20, 2017 3:58 pm

I sta je na kraju rezultat ? Gledamo starosne kategorije U16 i U18 i cekamo elitnu ligu u tim kategorijama ? Very Happy
Hororelf
Hororelf
2nd liner
2nd liner

Posts : 3280
Godine : 30
Location : Vojka
Wild

Nazad na vrh Ići dole

MOL liga - Page 27 Empty Re: MOL liga

Počalji od FiMol Sub Maj 20, 2017 7:03 pm

Zvezda je postavila domaci zadatak za ostale sto se tice kompletno svih kategorija. Igranje Slovenije ove sezone je verovatno iskorak ka MOLu sledece, ono glasno razmisljam.

Nisam pikirao strikno igrace Zvezde kada sam pricao o tome da bi neko platio da igra MOL recimo. Ono sto sam hteo da skrenem paznju je da se u mnogim zemljama jako tesko ulazi u dobre lige/timove. Ko je koliko spreman da zrtvuje je iskljucivo privatna stvar a da se skole zavrsavaju i uz sport, pa sada je i to dostupno sa privatnim skolama. Nekada toga nije bilo pa je zaista bilo tesko.

U svakom slucaju Milovanovic je izjavio da se planira MOL pa nemam razloga da mu ne verujem. Ako on laze madjarski portal onda laze i nas (njegova izjava je bila odmah posle odlaska prvog talasa "izbeglica" Very Happy )
FiMol
FiMol
3rd liner
3rd liner

Posts : 1089
Senators

Nazad na vrh Ići dole

MOL liga - Page 27 Empty Re: MOL liga

Počalji od Hororelf Sub Maj 20, 2017 8:17 pm

Gde je objavljeno na madjarskom portalu to i kada je to Milovanovic spomenuo ?
Hororelf
Hororelf
2nd liner
2nd liner

Posts : 3280
Godine : 30
Location : Vojka
Wild

Nazad na vrh Ići dole

MOL liga - Page 27 Empty Re: MOL liga

Počalji od FiMol Sub Maj 20, 2017 10:47 pm

Evo, samo stavi na google translator:

http://www.jegkorongblog.hu/2017/05/14/mol-beograd/
FiMol
FiMol
3rd liner
3rd liner

Posts : 1089
Senators

Nazad na vrh Ići dole

MOL liga - Page 27 Empty Re: MOL liga

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 27 od 31 Prethodni  1 ... 15 ... 26, 27, 28, 29, 30, 31  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu