NHL Serbia
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

MOL liga

+15
stele70
FiMol
Rista Ris
Forsberg
Brain Damage
dragonflorida
TUTI FRUTI
Breznjev
ward2222
Sharks vk
Grof Bronza
SymphonyX
Marvin
Che
Hororelf
19 posters

Strana 11 od 31 Prethodni  1 ... 7 ... 10, 11, 12 ... 21 ... 31  Sledeći

Ići dole

MOL liga - Page 11 Empty Re: MOL liga

Počalji od stele70 Sub Nov 05, 2016 11:12 pm

Teško ćemo mi u ligu iznad sledeće sezone. 
Po meni Rumuni su favoriti. Naša baza igrača koji igraju ozbiljan hokej je suviše mala. Pored ovog što imamo u HK Beogradu od igrača u inostranstvu imamo još Popravku (igra rusku 3. ligu), Sretovića (švedsku 4.), Ilić (italijansku 2.), Bošković (NA3HL), Leštarić (ACHA II), Bibić (ACH), Luković (švajcarska 5 liga). Ne znam koliko su to ozbiljna takmičenja i u kom su rangu u odnosu na MOL ligu i igrače koji u njoj igraju.

Imamo dosta u18 klinaca koji igraju EBEL juniorsku ligu i koji su budućnost našeg hokeja. Pitanje koliko će njih nastaviti da se ozbiljno bavi hokejom kad uđe u seniorske vode. Dosta toga zavisi i od budućnosti HK Beograda. 

Druga opcija što se tiče reprezentacije je "naturalizacija" nekih igrača. To nam u prošlim vremenima nije bilo strano. Trenutno imamo jednog. Na sledećem prvenstvu (2017) možemo računati na Sefiča (ako se oporavi). Za WC 2018 možemo računati na Despotovića, Salija, Turkota i Trifonova, pod uslovom da odigraju još jednu sezonu u HK Beograd. Time ispunjavaju pravilo IIHF "480 dana".  

Malo sam bio dokon i "pročešljao" učesnike WC 2016 takmičenja. Recimo Kanada, Finska, Rusija, USA, Češka, Švedska, Danska, Slovačka, Norveška Litvanija, Letonija, Slovenija, Poljska, Austrija, Japan, Ukraina, Estonija, Rumunija, Holandija, Španija, Kina nemaju takvih igrača. Dok ostali imaju, Kazahstan (RUS 5, CAN 2, USA 1) recimo ova dva Kanađana su igrala za mlađe selekcije Kanade, Mađarska (CAN 4, USA 1), Francuska (CAN 1), Belorusija (CAN 3, jedan igrao za mlađe selekcije Kanade, RUS 2), Švajcarska (CZE 1), Nemačka (CAN 2), Italija (CAN 4, SWI 1), Južna Kojeja (CAN 5, USA 1), Velika Britanija (USA 1), Hrvatska (CAN 3, USA 1), Island (USA 1) i Belgija (RUS 1, FRA 1)

Ja recimo nemam ništa protiv naturalizacije.
stele70
stele70
Junior
Junior

Posts : 74
Nemam

Nazad na vrh Ići dole

MOL liga - Page 11 Empty Re: MOL liga

Počalji od Breznjev Sub Nov 05, 2016 11:20 pm

Za Kazahstance igraju bivša dva nhl igrača Nigel Dawes i Brendan Bochenski...
Breznjev
Breznjev
2nd liner
2nd liner

Posts : 3309
Godine : 51
Location : Beograd
Red Wings

Nazad na vrh Ići dole

MOL liga - Page 11 Empty Re: MOL liga

Počalji od stele70 Sub Nov 05, 2016 11:37 pm

Nigel Dawes i Dustin Boyd su igrali i za Kanadu U20 na WC. 

Naravno koliko para toliko i muzike.  Smile  Igrao je Saliji za Slovačku U18 i U20, Despotović za mlađe selekcije Švedske, Sefič Sloveniju U18 i U20
stele70
stele70
Junior
Junior

Posts : 74
Nemam

Nazad na vrh Ići dole

MOL liga - Page 11 Empty Re: MOL liga

Počalji od stele70 Pon Nov 07, 2016 2:10 pm

KEVIN ALBERS NOVO POJAČANJE HK BEOGRAD!

Preiskusni Amerikanac na poziciji beka, novo je pojačanje HK Beograda na početku drugog dela sezone MOL lige. On je u srpsku prestonicu stigao iz Dukla Trenčina, a igrao je još i za Atlanta Gladijatorse u ECHL ligi kao i za Niagra univerzitet u NCAA ligi!

izvor: facebook.com/hkbeograd/




Tri sezone igrao sa Turkotom na Niagara Univerzitetu
stele70
stele70
Junior
Junior

Posts : 74
Nemam

Nazad na vrh Ići dole

MOL liga - Page 11 Empty Re: MOL liga

Počalji od TUTI FRUTI Pon Nov 07, 2016 5:37 pm

po statistici nista znacajno ali je ipak igrao malo ozbiljniji hokej

http://www.eliteprospects.com/player.php?player=37781
TUTI FRUTI
TUTI FRUTI
AHL
AHL

Posts : 359
Location : Beograd
Nemam

Nazad na vrh Ići dole

MOL liga - Page 11 Empty Re: MOL liga

Počalji od Hororelf Pon Nov 07, 2016 7:13 pm

Statistika ne obecava , no videcemo kako ce to izgledati na terenu. Sve u svemu dobro pojacanje za nase uslove i konacno BEK !
Hororelf
Hororelf
2nd liner
2nd liner

Posts : 3280
Godine : 30
Location : Vojka
Wild

Nazad na vrh Ići dole

MOL liga - Page 11 Empty Re: MOL liga

Počalji od FiMol Pon Nov 07, 2016 7:18 pm

Golovi mu nisu nepoznanica.
FiMol
FiMol
3rd liner
3rd liner

Posts : 1089
Senators

Nazad na vrh Ići dole

MOL liga - Page 11 Empty Re: MOL liga

Počalji od Rista Ris Pon Nov 07, 2016 8:52 pm

Evo malo Kevina u akciji.
U prvom klipu lepi protivnika na bandu (nosi beli dres sa brojem pet), a u drugom ukršta pesnice (nosi žuti dres)




Rista Ris
Rista Ris
AHL
AHL

Posts : 382
Red Wings

Nazad na vrh Ići dole

MOL liga - Page 11 Empty Re: MOL liga

Počalji od Breznjev Uto Nov 08, 2016 2:20 pm

Ako bude radio ovo kao u ova dva klipa ubrzo će postati ljubimac objektivne beogradske publike Smile Brine me ovo "preiskusni" samo Very Happy
Breznjev
Breznjev
2nd liner
2nd liner

Posts : 3309
Godine : 51
Location : Beograd
Red Wings

Nazad na vrh Ići dole

MOL liga - Page 11 Empty Re: MOL liga

Počalji od Rista Ris Sre Nov 09, 2016 11:46 am

Gledam juče na Sport klubu prenos Dinamo Riga - Kunlun red star.
Komentatori ušli u priču kako je Dinamo reprezentacija Letonije, kako su poslednji u ligi ali da podržavaju taj koncept jer su im prioritet motivi jačanja reprezentacije pa onda prave poređenje sa Medveščakom koji, kako su rekli, na žalost, ide drugim putem i nije za sve ove godine uključio nijednog domaćeg igrača itd, itd. Očekujem da se logično nastave na priču o HK Beograd i o tome da je po koncepciji sličan Dinamu iz Rige ali jok. Kao da imaju zabranu da pomenu MOL ligu i HK Beograd.

Ranijih godina su u prenosima umeli da se osvrnu na domaći hokej, učešće Partizana u Slovenačkoj ligi, prošle godine na derbije večitih i pričali o repezentaciji, ali ove godine ćorak. Slučajnost ili... ?

Iskreno, volim hokej u svakom obliku i svakog nivoa kvaliteta, ali mi se povraća više od prenošenja Medveda (jasno je da to čine zbog gledalaca iz Hrvatske). Ostale timove iz KHL-a možemo da vidimo samo kada igraju protiv Medveščaka. Zašto su gledaoci iz Srbije i njihova pretplata manje vredni od gledalaca iz Hrvatske?
Rista Ris
Rista Ris
AHL
AHL

Posts : 382
Red Wings

Nazad na vrh Ići dole

MOL liga - Page 11 Empty Re: MOL liga

Počalji od Che Sre Nov 09, 2016 1:31 pm

x
Che
Che
Moderator
Moderator

Posts : 18878
Godine : 33
Location : Banovo Hill
Maple Leafs

http://www.nhl-serbia.com

Nazad na vrh Ići dole

MOL liga - Page 11 Empty Re: MOL liga

Počalji od FiMol Sre Nov 09, 2016 6:04 pm

Ima li neko informaciju hoce li Sefic konacno zaigrati u Rumuniji? Sada imamo dovoljno stranaca ali ovaj bek mi bas ne uliva poverenje. Gledajuci klipove vidim da je dobar u igri na telo i fajtu, a nema klipova od ostalih elemenata u hokeju.
FiMol
FiMol
3rd liner
3rd liner

Posts : 1089
Senators

Nazad na vrh Ići dole

MOL liga - Page 11 Empty Re: MOL liga

Počalji od TUTI FRUTI Čet Nov 10, 2016 11:05 am

FiMol ::Ima li neko informaciju hoce li Sefic konacno zaigrati u Rumuniji? Sada imamo dovoljno stranaca ali ovaj bek mi bas ne uliva poverenje. Gledajuci klipove vidim da je dobar u igri na telo i fajtu, a nema klipova od ostalih elemenata u hokeju.

Mislim da Sefiča cuvaju za april i svetsko prvenstvo. Takav kalibar igraca mora da se pazi i mazi. Salu na stranu, iskreno mislim da je Sefič proslost, da on vise nece zaigrati za HK Beograd.
A ovaj novi bek, ocekujem da ce da nas prijatno iznenadi. Ne znam zasto, ali takav mi je filing Smile
TUTI FRUTI
TUTI FRUTI
AHL
AHL

Posts : 359
Location : Beograd
Nemam

Nazad na vrh Ići dole

MOL liga - Page 11 Empty Re: MOL liga

Počalji od stele70 Čet Nov 10, 2016 6:53 pm

TUTI FRUTI ::
FiMol ::Ima li neko informaciju hoce li Sefic konacno zaigrati u Rumuniji? Sada imamo dovoljno stranaca ali ovaj bek mi bas ne uliva poverenje. Gledajuci klipove vidim da je dobar u igri na telo i fajtu, a nema klipova od ostalih elemenata u hokeju.

Mislim da Sefiča cuvaju za april i svetsko prvenstvo. Takav kalibar igraca mora da se pazi i mazi. Salu na stranu, iskreno mislim da je Sefič proslost, da on vise nece zaigrati za HK Beograd.
A ovaj novi bek, ocekujem da ce da nas prijatno iznenadi. Ne znam zasto, ali takav mi je filing Smile

Meni ovo oko Sefiča i Salijia nije jasno, ako neko zna ili može da sazna bilo bi super.

Na sajtu IIHF stoji sledeće


To play in the IIHF World Championship, the Olympic ice hockey tournament and the qualifications to these competitions, players must fulfill the following qualification requirements:

  • Each player must be under the jurisdiction of an IIHF member national association.

  • Each player must be a citizen of the country he represents.



Acquiring a new national eligibility (The ‘two-year’ case)
When a player has changed his citizenship or has acquired another citizenship and wants to participate for the first time in an IIHF competition representing his new country he must:


  • Prove that he has participated for at least two consecutive hockey seasons and 16 consecutive months (480 days) in the national competitions of his new country after his 10th birthday during which period he has neither transferred to another country nor played ice hockey within any other country. Female players need to have participated on a consistent basis for at least one hockey season and have been member of the new national association for at least 12 consecutive months during that period.

  • Have an international transfer card (ITC) that shows the transfer to the national association of his new country and which was approved and dated at least 16 months (480 days) before the start of the IIHF competition in which he wishes to participate.



Change of national eligibility (The ‘four-year’ case)
A player, who has previously participated in IIHF competition, can switch national eligibility (but only once in a player's life) if:


  • He is a citizen of the new country of his choice

  • He has participated for at least four consecutive years (1460 days) in the national competitions of his new country, during which period he has neither transferred to another country nor played ice hockey within any other country and has not played for his previous country in an IIHF competition during this four year period.

  • He has an international transfer card (ITC) that shows the transfer to the national association of his new country and which was approved and dated at least four years before the start of the IIHF competition in which he wishes to participate.



Kako ja razumem sitaciju oni su već nastupali za svoje selekcije na IIHF takmičenjima i po tome oni bi u najboljem slučaju mogli da igraju za Srbiju na WC,  2019 Sefič, 2020 Saliji. Naravno oni bi mogli dobiti naše pasoše i u MOL ligi nastupati kao domaći igrači odmah, ali za reprezentaciju tek kada nakupe 1460 dana u nekom našem klubu. 

U prethodnom postu sam naveo da i pojedine reprezentacije imaju naturalizovane igrače. Kod Kazahstnaca oba Kanađanina koji su prethodno igrali mlađe selekcije Kanade su proveli u Kazahstanu više od 4 godine. Ista situacija je i sa Kanađaninom koji je igrao za Belopruse na poslednjem WC. Ako je tako, ja uopšte ne razumem "čekanje" Sefiča. Saliji će tada imati 36 godina. Moguće je da će HK Beograd imati koristi ako su domaći igrači, ali reprezentacija sigurno ne.
stele70
stele70
Junior
Junior

Posts : 74
Nemam

Nazad na vrh Ići dole

MOL liga - Page 11 Empty Re: MOL liga

Počalji od Rista Ris Pet Nov 11, 2016 9:38 pm

Večeras prva pobeda u gostima.
I pored odnosa u šutevima 44:29 u korist domaćih, ipak 6:4 za nas.
Po zapisniku bilo je 1800 gledalaca. Odlična poseta za derbi začelja.
Rista Ris
Rista Ris
AHL
AHL

Posts : 382
Red Wings

Nazad na vrh Ići dole

MOL liga - Page 11 Empty Re: MOL liga

Počalji od TUTI FRUTI Sub Nov 12, 2016 3:45 pm

Cim nas golman ima preko 90% odbrana, odmah dolaze bodovi. Steta sto smo na kraju primili cak 4 gola, moglo je ovo biti i ubedljivija pobeda. Hugo i dalje razbija...svaka cast.
TUTI FRUTI
TUTI FRUTI
AHL
AHL

Posts : 359
Location : Beograd
Nemam

Nazad na vrh Ići dole

MOL liga - Page 11 Empty Re: MOL liga

Počalji od FiMol Sub Nov 12, 2016 5:09 pm

Danas kad bi overili pobedu, ih. Pogledao sam malo utakmicu na YouTube, atmosfera je zaista lepa u Cikseredi. Novi bek je dobar.
FiMol
FiMol
3rd liner
3rd liner

Posts : 1089
Senators

Nazad na vrh Ići dole

MOL liga - Page 11 Empty Re: MOL liga

Počalji od Rista Ris Sub Nov 12, 2016 5:10 pm

Hugo sam protiv svih, od gola do gola!

Rista Ris
Rista Ris
AHL
AHL

Posts : 382
Red Wings

Nazad na vrh Ići dole

MOL liga - Page 11 Empty Re: MOL liga

Počalji od Rista Ris Sub Nov 12, 2016 5:16 pm

FiMol ::Pogledao sam malo utakmicu na YouTube, atmosfera je zaista lepa u Cikseredi.
 Skoro kao u Beogradu  Very Happy

Šalu na stranu, tamo ljudi stvarno vole hokej. Bez obzira što im je tim pretposlednji na tabeli oni pune halu. Dvorana prima 2500 gledalaca a prema zapisniku bilo je 1800 gledalaca.
U Galacu je prosek oko 1000 ljudi u Brašovu su isto blizu cifre od 2000.  Svaka čast Rumunima.

Inače, na onom mađarskom sajtu pišu da je Olimpija u velikim finansijskim problemima, da su dvojica stranaca odbila da igraju zbog neisplaćenih plata.
Da su pametni pa da Olimpija, Jesenice i Medveščak sledeće sezone dođu u MOL. Kakva bi to inekcija bila za samu ligu, ali i za naš hokej jer bi stara rivalstva sigurno pobudila veliko interesovanje.
Rista Ris
Rista Ris
AHL
AHL

Posts : 382
Red Wings

Nazad na vrh Ići dole

MOL liga - Page 11 Empty Re: MOL liga

Počalji od TUTI FRUTI Sub Nov 12, 2016 6:50 pm

Rista Ris ::Hugo sam protiv svih, od gola do gola!

Kakva 
Kakva golcina huga...ala je brz. Ovaj se nece dugo zadrzati u HK Beogradu, nazalost. Steta, prava igracina
TUTI FRUTI
TUTI FRUTI
AHL
AHL

Posts : 359
Location : Beograd
Nemam

Nazad na vrh Ići dole

MOL liga - Page 11 Empty Re: MOL liga

Počalji od Rista Ris Sub Nov 12, 2016 7:17 pm

Pukli smo u Galatiju 2:1. Šteta.
Nismo primili puno golova, ali zato smo dali samo jedan - Crnogorac. Bez golova Turkota nema pobede.
Prvi gol smo primili u situaciji sa igračem više.

Jedina bitka koju od sad možemo da vodimo je da ne budemo poslednji. I to je nešto.

U vezi mog mentalnog razgibavanja po pitanju Jesenica i Olimpije u MOL ligi, izgleda da nisam baš potpuno lud, ili ako sam lud nisam jedini. Vidim na forumu RTV Slovenija da i tamo ima ljudi koji razmišljaju slično i zalažu se da se napusti preskupa EBEL liga i pređe u MOL koji bi obezbedio domaćim igračima dovoljno kvalitetnih utakmica a ne bi finansijski iscrpeo klubove.
Rista Ris
Rista Ris
AHL
AHL

Posts : 382
Red Wings

Nazad na vrh Ići dole

MOL liga - Page 11 Empty Re: MOL liga

Počalji od TUTI FRUTI Sub Nov 12, 2016 7:37 pm

Rista Ris ::Pukli smo u Galatiju 2:1. Šteta.
Nismo primili puno golova, ali zato smo dali samo jedan - Crnogorac. Bez golova Turkota nema pobede.
Prvi gol smo primili u situaciji sa igračem više.

Jedina bitka koju od sad možemo da vodimo je da ne budemo poslednji. I to je nešto.

U vezi mog mentalnog razgibavanja po pitanju Jesenica i Olimpije u MOL ligi, izgleda da nisam baš potpuno lud, ili ako sam lud nisam jedini. Vidim na forumu RTV Slovenija da i tamo ima ljudi koji razmišljaju slično i zalažu se da se napusti preskupa EBEL liga i pređe u MOL koji bi obezbedio domaćim igračima dovoljno kvalitetnih utakmica a ne bi finansijski iscrpeo klubove.
Danas se nije mogla ocekivati pobeda.Juce iscrpljujuca utakmica, pa onda daleki put pa opet danas protiv jake ekipe, nije bilo sansi danas za pobedu protiv odmornog protivnika. Ali odlican rezultat.Nama ako se povredi Hugo, bice velikih problema. Necemo biti zadnji, ubedjen sam u to ali necemo naravno ni u uci u plej off. Kako je pocela lose sezona, ovo ce na kraju jos biti i jako dobro.
TUTI FRUTI
TUTI FRUTI
AHL
AHL

Posts : 359
Location : Beograd
Nemam

Nazad na vrh Ići dole

MOL liga - Page 11 Empty Re: MOL liga

Počalji od FiMol Ned Nov 13, 2016 4:43 am

stele70 ::Teško ćemo mi u ligu iznad sledeće sezone. 
Po meni Rumuni su favoriti. Naša baza igrača koji igraju ozbiljan hokej je suviše mala. Pored ovog što imamo u HK Beogradu od igrača u inostranstvu imamo još Popravku (igra rusku 3. ligu), Sretovića (švedsku 4.), Ilić (italijansku 2.), Bošković (NA3HL), Leštarić (ACHA II), Bibić (ACH), Luković (švajcarska 5 liga). Ne znam koliko su to ozbiljna takmičenja i u kom su rangu u odnosu na MOL ligu i igrače koji u njoj igraju.

Imamo dosta u18 klinaca koji igraju EBEL juniorsku ligu i koji su budućnost našeg hokeja. Pitanje koliko će njih nastaviti da se ozbiljno bavi hokejom kad uđe u seniorske vode. Dosta toga zavisi i od budućnosti HK Beograda. 

Druga opcija što se tiče reprezentacije je "naturalizacija" nekih igrača. To nam u prošlim vremenima nije bilo strano. Trenutno imamo jednog. Na sledećem prvenstvu (2017) možemo računati na Sefiča (ako se oporavi). Za WC 2018 možemo računati na Despotovića, Salija, Turkota i Trifonova, pod uslovom da odigraju još jednu sezonu u HK Beograd. Time ispunjavaju pravilo IIHF "480 dana".  

Malo sam bio dokon i "pročešljao" učesnike WC 2016 takmičenja. Recimo Kanada, Finska, Rusija, USA, Češka, Švedska, Danska, Slovačka, Norveška Litvanija, Letonija, Slovenija, Poljska, Austrija, Japan, Ukraina, Estonija, Rumunija, Holandija, Španija, Kina nemaju takvih igrača. Dok ostali imaju, Kazahstan (RUS 5, CAN 2, USA 1) recimo ova dva Kanađana su igrala za mlađe selekcije Kanade, Mađarska (CAN 4, USA 1), Francuska (CAN 1), Belorusija (CAN 3, jedan igrao za mlađe selekcije Kanade, RUS 2), Švajcarska (CZE 1), Nemačka (CAN 2), Italija (CAN 4, SWI 1), Južna Kojeja (CAN 5, USA 1), Velika Britanija (USA 1), Hrvatska (CAN 3, USA 1), Island (USA 1) i Belgija (RUS 1, FRA 1)

Ja recimo nemam ništa protiv naturalizacije.
Recimo jedna postava nasih igraca iz Kanade/Svedske bi bilo nesto sto bih podrzao (kao npr Bibic, Crnogorac, Despotovic i jos dvojica, ili Popravko i jos jedan). Boskovic i Lestaric igraju neki nivo 3 po onome sto sam pogledao. ACHA je koledz liga daleko od NCAA, a NA3HL je ispod NAHL koja je opet B nivo. Meni se cini da Bibic igra najozbiljnije takmicenje iako je to poluprofi liga, ali gledajuci sastav mislim da bi bili jaki za MOL. 

Uglavnom Beograd je za sada  najbolje sto imamo a po meni bi trebalo isto uraditi i za kategoriju do 18 godina, napraviti Selekciju klinaca od 16-17 godina i dati im da igraju u Madjarskoj ligi. Ostatak neka igra prvenstvo Srbije koje ionako nema nikakvu tezinu, nazalost nasa baza igraca je izuzetno mala.
FiMol
FiMol
3rd liner
3rd liner

Posts : 1089
Senators

Nazad na vrh Ići dole

MOL liga - Page 11 Empty Re: MOL liga

Počalji od Hororelf Pon Nov 14, 2016 8:50 am

Definitivno nam je potrebno jos nekoliko promena u timu.
Hororelf
Hororelf
2nd liner
2nd liner

Posts : 3280
Godine : 30
Location : Vojka
Wild

Nazad na vrh Ići dole

MOL liga - Page 11 Empty Re: MOL liga

Počalji od FiMol Uto Nov 15, 2016 11:09 pm

Podosta prljava momcad ovi iz Brasova, a Crnogorac jedini u zastiti Huga Postovanje
https://www.youtube.com/watch?v=_jptCn967Qk

Ceo mec:
https://www.youtube.com/watch?v=0hupPFJzVxU
FiMol
FiMol
3rd liner
3rd liner

Posts : 1089
Senators

Nazad na vrh Ići dole

MOL liga - Page 11 Empty Re: MOL liga

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 11 od 31 Prethodni  1 ... 7 ... 10, 11, 12 ... 21 ... 31  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu