NHL Serbia
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Team Serbia

+26
dacha od bosne
Yorick
stele70
Rista Ris
Accipitrinae
Nemanja_93
Forsberg
Breznjev
VM
Marvin
Grof Bronza
Iceman
Liverpool FC
TUTI FRUTI
Galence
Sima90
VIX
West
rhadamanth
collymore10
Koleman994
Lemieux
SymphonyX
Pufta
Bard
Che
30 posters

Strana 17 od 33 Prethodni  1 ... 10 ... 16, 17, 18 ... 25 ... 33  Sledeći

Ići dole

Team Serbia - Page 17 Empty Re: Team Serbia

Počalji od FiMol Čet Jan 18, 2018 4:16 am

Spanija se na kraju dokopala mesta koje vodi u visi rang takmicenja.

Utesne mesta su podeljena Srbiji i Hrvatskoj. Turska jedina ostala bez dipome i seli se u Diviziju 3 koja je poslednja stanica u ovom sistemu IIHF takmicenja: 
http://www.iihf.com/competition/648/

Gledano iz ugla Spanaca jedina smo reprezentacija koja im je zadala probleme Very Happy

Cestitke nasim momcima na izgaranju da se dokopaju mesta koje vodi u jaci razred hokeja. Najmanje su oni krivi sto imaju nikakve uslove da se razvijaju kao hokejasi. Snalazi se ko kako moze, Slovenija, Madjarska, Ceska, Severna Amerika, a troskovi za sve to siguran sam nisu mali.

Savez treba da se zapita sta zeli i kuda zeli sa ovom pricom koja ne vodi nikuda. Nemamo takmicenja, a nemamo ni igraca, a nemamo ni hala, a nemamo ni sredstava, sponzora, itd. Kao talentovana nacija zasluzujemo makar minimalne uslove za razvoj hokeja.  Pomozi
FiMol
FiMol
3rd liner
3rd liner

Posts : 1089
Senators

Nazad na vrh Ići dole

Team Serbia - Page 17 Empty Re: Team Serbia

Počalji od Hororelf Čet Jan 18, 2018 12:32 pm

Kad je prvenstvo za visi rang? Da vidimo ko je sledece godine sa nama Very Happy.
Hororelf
Hororelf
2nd liner
2nd liner

Posts : 3280
Godine : 30
Location : Vojka
Wild

Nazad na vrh Ići dole

Team Serbia - Page 17 Empty Re: Team Serbia

Počalji od Marvin Pet Jan 19, 2018 4:07 pm

Cek meni sad nije jasno nakon sto sam odgledo penale sa Spancima sledece:

Zasto su Spanci posle treceg penala, onog od stativa, krenuli na led da proslave pobedu? To je jedina stvar koja uvodi nelogicnost u sve ovo, pregledali su snimak, odlucili da nije gol i sta onda, odlucili da ajde ubace jos dve runde penala ? Very Happy Very Happy


A ono na kraju nisu nas terali da ponavljamo penal nego se iz nekog razloga promenio redosled pa je prvo nas puco, sto je isto nebulozno ali je ocigledno iz boxscorea.


NHL liga je teledirigovana
Marvin
Marvin
Administrator
Administrator

Posts : 11054
Godine : 31
Location : Uljma
Maple Leafs

Nazad na vrh Ići dole

Team Serbia - Page 17 Empty Re: Team Serbia

Počalji od Forsberg Ned Jan 21, 2018 1:40 pm

Sudije nisu znale pravila posle treceg penala da li se sutira 3 serija ili 5 Very Happy i navnodno su to proveravali, a ne gledali snimak. Sedeli smo ispod zapisnickog stola i odmah iznad nas je bio supervizor sudija, ali sve ovo nisam ja cuo, vec neko pored.

Navodno se posle pete runde menja redosled ko prvi sutira.

Forsberg
Forsberg
Enforcer
Enforcer

Posts : 791
Avalanche

Nazad na vrh Ići dole

Team Serbia - Page 17 Empty Re: Team Serbia

Počalji od Breznjev Ned Jan 21, 2018 5:43 pm

Forsberg :: ali sve ovo nisam ja cuo, vec neko pored.

Zašto nisam iznenađen  Laughing
Breznjev
Breznjev
2nd liner
2nd liner

Posts : 3309
Godine : 51
Location : Beograd
Red Wings

Nazad na vrh Ići dole

Team Serbia - Page 17 Empty Re: Team Serbia

Počalji od Forsberg Pon Jan 22, 2018 10:37 am

Breznjev ::
Forsberg :: ali sve ovo nisam ja cuo, vec neko pored.

Zašto nisam iznenađen  Laughing
Ali ja sam čuo od tog nekog pored Very Happy
Forsberg
Forsberg
Enforcer
Enforcer

Posts : 791
Avalanche

Nazad na vrh Ići dole

Team Serbia - Page 17 Empty Re: Team Serbia

Počalji od FiMol Čet Jan 25, 2018 4:42 pm

Hororelf ::Kad je prvenstvo za visi rang? Da vidimo ko je sledece godine sa nama Very Happy.
Malo pratim desavanja u Diviziji 3 i kako izgleda sasvim su se priblizili nivou Divizije 2B Shocked 
Nekoliko timova kao Kina, Australija, Izrael, Island i Bugarska nastupaju sa dosta igraca koji se bave hokejom u razvijenijim ligama.

Ono sto bas ne razumem je da je Turska ispala iz Divizije 2B sa istim brojem bodova kao Meksiko!
.. iako u medjusobnom duelu Turska dobila Meksiko 6:4 Shocked
FiMol
FiMol
3rd liner
3rd liner

Posts : 1089
Senators

Nazad na vrh Ići dole

Team Serbia - Page 17 Empty Re: Team Serbia

Počalji od FiMol Ned Jan 28, 2018 9:57 pm

Sledece godine u "visi rang" tj U20 - 2B dolazi Izrael. Mogu da se kladim da je Kina sledeca koja ulazi u 2B. Dosta izjednaceno prvenstvo gde jedino Novi Zeland nije imao bodova.

Zavrsna tabela:
http://stats.iihf.com/Hydra/648/IHM648200_76_15_0.pdf
FiMol
FiMol
3rd liner
3rd liner

Posts : 1089
Senators

Nazad na vrh Ići dole

Team Serbia - Page 17 Empty Re: Team Serbia

Počalji od FiMol Ned Jan 28, 2018 9:57 pm

Sledece godine u "visi rang" tj U20 - 2B dolazi Izrael. Mogu da se kladim da je Kina sledeca koja ulazi u 2B. Dosta izjednaceno prvenstvo gde jedino Novi Zeland nije imao bodova.

Zavrsna tabela:
http://stats.iihf.com/Hydra/648/IHM648200_76_15_0.pdf
FiMol
FiMol
3rd liner
3rd liner

Posts : 1089
Senators

Nazad na vrh Ići dole

Team Serbia - Page 17 Empty Re: Team Serbia

Počalji od Hororelf Sre Mar 07, 2018 2:14 pm

Polako se blizi i Svetsko prvenstvo seniora Divizije 2 grupe A koje se igra od 23. do 29. aprila u Tilburgu u Holandiji. Nasu reprezentaciju ocekuje mozda do sada i najtezi izazov, sudeci po tome da su sve ekipe u grupi skoro pa jednake, ali pravi razlog napomenucu u daljem tekstu. Moram skrenuti paznju da Holandija i Belgija koje su u grupi sa nama imaju zajednicku BENE ligu koja se upravo sada doigrava, gde holandski timovi vecinom dobijaju meceve. Najveci izazov ce za nas svakako predstavljati domacin Holandija. U grupi se nalazi i dosta pozitivna Australija koja nam je svima dala do znanja koliko je uznapredovala plasirajuci se sa U20  reprezentacijom u visi rang.


Holandija sigurno kao domacin hita ka prvom mestu i kvalifikaciji u diviziju iznad. Pocecu od Belgije. Belgija je reprezentacija koja je svima dobro poznata. Srbija i Belgija su reprezentacije koje imaju jako slicne rezultate i kvalitet igre,ali  u poslednja cetiri susretanja Srbija je dobila tri. Srbija je jedini put izgubila od Belgije 4:3 i to 2014. godine u istoj grupi kao i sada. 2015,2016 i 2017 Srbija je dobijala meceve (5:4, 6:3 i 6:0) prema tome Belgiju nikako ne treba shvatiti olako.

Kada pricamo o Holandiji onda nam je svima jasno da je to Spanija 2. Sa Holandijom smo igrali 2010 i 2016, a u ta tri meca nismo dobili niti jedan. Statistika kaze 2010 godine 3:2 za Holandiju u OT, 2016. prvi mec 7:3, drugi mec 3:2 (regularni deo). Ovi rezultati nam samo govore i podsecaju da je Holandija favorit, pogotovo jer igra kod kuce.

Australija, mozda i najzanimljivija statistika koja pokazuje da je Australija bila uvek bolja u OT i u tri meca  ( 2014. gde je posle druge trecine mec zavrsen rezultatom 0:0 , ne znam sta se tu dogodilo), 2015 godine Australija vs Srbija 4:3 OT (regularni deo 1:1, 1:1, 1:1, OT 0:1) i svima poznata prosla godina 2017. 4:3 takodje u OT (1:1, 0:1, 2:1, OT 1:0).

Island je ekipa koja je napredovala ali ako pogledamo statistiku sa Srbijom nismo im ugodan protivnik. Naime igrali smo cetiri puta gde smo tri meca dobili. 2014. Island nas je dobio na penale (kraj 4:3) , zatim 2015. godina 5:4 za Srbiju (regularni deo), 2016. Srbija dobija 6:3 uz zanimljiv podatak da je u prvom periodu Island vodio 3:0 (3:0, 0:4, 0:2), dok 2017. godina nikako nije bila dobra za Island , Srbija dobija rezultatom 6:0. Ako pogledamo rezultate Island gledano nema sanse protiv nas.

Kina je zemlja koja je ove godine sa nama u grupi. Svima je jasno da su oni najlosija reprezentacija. O susretima sa njima nemam mnogo informacija, znam da su reprezentacija "preletaci". Malo su ovde , malo su u diviziji ispod. Jedina statistika koju imam je mec iz 2016. godine gde je Srbija dobila mec sa 3:0.

Kako god pogledali statistiku i dobro poznatu pricu o nasim uslovima znamo da ce ovo biti jako tezak turnir za nas. Ne bih ovoga puta bio optimista. Jedno je sigurno, u grupi ostajemo, ali koje mesto ce biti u pitanju? Pa verovatno bronza koja sija zlatnim sjajem kao i uvek. Ne bih da budem strogo kritican,ali mi i pored ovog pokusaja spajanja reprezentacije i igranja neke tamo IHL lige imamo prednost sa samo vise utakmica u nogama, ali ne i u kvalitetu. To ce se pokazati i u PO sa ozbiljnijim ekipama, a mislim na Triglav i na Celje. Momcima svakako zelim puno srece i praticu utakmice preko stream-a. Svi bi voleli da prodjemo opet u grupu iznad, ali ako cu biti iskren i da prodjemo, nije jos vreme nama za diviziju iznad...

Divizija 2 Grupa A (23 - 29 APRIL, TILBURG ,HOLANDIJA) :

Srbija  Srbija

China  Kina

Pak Australija

Pak Holandija

Pak Island

Pak Belgija

Team Serbia - Page 17 12239318_140654382963103_6337881846330107821_o


Poslednji izmenio Hororelf dana Čet Mar 08, 2018 1:22 am, izmenjeno ukupno 1 puta
Hororelf
Hororelf
2nd liner
2nd liner

Posts : 3280
Godine : 30
Location : Vojka
Wild

Nazad na vrh Ići dole

Team Serbia - Page 17 Empty Re: Team Serbia

Počalji od Che Sre Mar 07, 2018 3:07 pm

Kakva bronza, samo da ne ispadnemo.  Mellow
Che
Che
Moderator
Moderator

Posts : 18878
Godine : 33
Location : Banovo Hill
Maple Leafs

http://www.nhl-serbia.com

Nazad na vrh Ići dole

Team Serbia - Page 17 Empty Re: Team Serbia

Počalji od Marvin Sre Mar 07, 2018 4:32 pm

2014 je bilo kod nas?

Pa bilo je 1-0 za nase golom na recimo 2 minuta do kraja.


NHL liga je teledirigovana
Marvin
Marvin
Administrator
Administrator

Posts : 11054
Godine : 31
Location : Uljma
Maple Leafs

Nazad na vrh Ići dole

Team Serbia - Page 17 Empty Re: Team Serbia

Počalji od Hororelf Čet Mar 08, 2018 1:23 am

Iskreno ne znam sta da ocekujem. Cak mi se cini i da ce Belgija da nam zaprzi corbicu da cemo jedva da zavrsimo peti u grupi..
Hororelf
Hororelf
2nd liner
2nd liner

Posts : 3280
Godine : 30
Location : Vojka
Wild

Nazad na vrh Ići dole

Team Serbia - Page 17 Empty Re: Team Serbia

Počalji od FiMol Čet Mar 08, 2018 5:24 pm

Ovaj put nam predstoji borba za opstanak i to ne zato sto smo mi slabi ili jaki vec zbog toga sto hokej napreduje i u ostalim drzavama. Mislim da sa Holandjanima nemamo sta da trazimo, a koliko vidim Australija je vec registrovala 3 igraca poreklom iz Kanade (igrao OHL) i Svedske. Kina je uvek bila nezgodna, a oni idu uzlaznom putanjom jer su im igraci u pogonu VHL tj ruska 2 liga, i MHL tj elitna ruska juniorska liga. Nasa sansa su Belgija i Island, jer mi se cini da oni nesto i nisu menjali sastave.

Videcemo i ko ce nama doci iz inostranstva, o njihovom trosku verovatno.
FiMol
FiMol
3rd liner
3rd liner

Posts : 1089
Senators

Nazad na vrh Ići dole

Team Serbia - Page 17 Empty Re: Team Serbia

Počalji od FiMol Pet Mar 09, 2018 9:45 pm

Zagreb - Svetsko za U18 D2B
24 Mar 2018, Sat -  30 Mar 2018, Fri

http://www.iihf.com/competition/654/statistics/

Nasa buducnost zavisi pre svega od ovih mladih juniora.
Kada oni budu izasli iz okvira 2B, i ako budemo makar 1B tada mozemo i ocekivati rezultate u Senior konkurenciji.
Kako ocekivati od Senior ekipe bolje Divizije kada su i oni do juce igrali ovaj nivo. Smile
Opstanak u senior 2A treba da bude nas cilj.



FiMol
FiMol
3rd liner
3rd liner

Posts : 1089
Senators

Nazad na vrh Ići dole

Team Serbia - Page 17 Empty Re: Team Serbia

Počalji od Hororelf Ned Mar 11, 2018 1:58 am

Tacno nisam mogao da skontam sta se tacno igra u Zagrebu kad evo odg. U pravu si. Od ovih ekipa se gleda dalje kako i sta.
Hororelf
Hororelf
2nd liner
2nd liner

Posts : 3280
Godine : 30
Location : Vojka
Wild

Nazad na vrh Ići dole

Team Serbia - Page 17 Empty Re: Team Serbia

Počalji od FiMol Ned Mar 11, 2018 1:51 pm

Hororelf ::Tacno nisam mogao da skontam sta se tacno igra u Zagrebu kad evo odg. U pravu si. Od ovih ekipa se gleda dalje kako i sta.
Naravno. Smile
Ovaj sistem iihf-a ti omogucava da u 7 dana odigras 5 jakih utakmica sa reprezentacijama koje su sve slicnog nivoa.
Ako odskaces kvalitetom to ce se pokazati, a uskoro cemo imati priliku to i da vidimo na primeru Holandije.
Prosli sezone oni su igrali 1B diviziju ali bez igraca koji nastupaju za Tilburg koji im igra Nemacku 3 ligu (Turcotte je igrao tamo). Bili su prvi na kraju i zbog playoffa igraci nisu stigli na turnir 1B divizije koje je krenulo ranije. Ove godine se turnir igra bas u Holandiji i to posle 15 aprila sto ce im omoguciti pun sastav.

Istrazujuci arhivu, mi smo 2009 uspeli da udjemo u tada 1A diviziju, ali turnir 2A je bio takav da si imao prakticno 1 utakmicu odluke (eventualno2) gde se odlucivalo ko ce u visi rang. Mi smo pobedili tada Estoniju (bio je produzetak, pa penali), i napravili istorijski uspeh. Doduse, tada smo uspeli da dovedemo 3 igraca iz Kanade, i 3 igraca koja su igrali jake lige u ino klubovima: Kosic, Kovacevic i Prokec. Ipak 6 igraca sa iskustvom puno znace - u diviziji 2A.
http://www.iihf.com/channels0809/wm-iia/

Kada smo se popeli gore u 1A igrali smo sa Austrijom, Japanom, Ukrajinom, Lituanijom, i Holandijom. Prva 4 protivnika su i danas u blizu najjace divizije, ali koliko su blizu toliko su i daleko, osim Austrija. Prosli smo kako smo prosli. 
http://www.iihf.com/channels0910/wm-ia/statistics/

Mislim da bismo i na predstojecem prvenstvu 2A mogli da konkurisemo za 1 mesto ali nam trebaju 3 igraca iz Kanade, i 3 igraca koji igraju jake lige. Mozda i da imamo ovo pod 2 jos uvek nemamo 3 igraca iz Kanade. Tako da su moja ocekivanja da ne ispadnemo, a da u narednim godinama sacekamo neku Jr. generaciju koja se nece baviti srebrom, i bronzama nego napraviti iskorak i time uliti nadu da mozemo ocekivati nesto u Senior konkurenciji.

Liga, hale, uslovi, i sve opet u krug Sad
FiMol
FiMol
3rd liner
3rd liner

Posts : 1089
Senators

Nazad na vrh Ići dole

Team Serbia - Page 17 Empty Re: Team Serbia

Počalji od Hororelf Ned Mar 11, 2018 11:28 pm

Ovako mozemo pisati do sutra na ovu temu Smile. Sve u svemu , videcemo kako ce reprezentacija proci ove godine i sve ce nam biti jasno. Moje misljenje je i dalje siguran ostanak u diviziji ,ali ispod treceg mesta.
Hororelf
Hororelf
2nd liner
2nd liner

Posts : 3280
Godine : 30
Location : Vojka
Wild

Nazad na vrh Ići dole

Team Serbia - Page 17 Empty Re: Team Serbia

Počalji od FiMol Sre Mar 21, 2018 1:17 pm

Jos koji dan i krece U18 - 2B u Zagrebu. Interesantan roster prijavila je Kina, tu pre svega mislim na trenera i njegove asistente.
http://www.eliteprospects.com/team.php?team=6592&year0=2018
http://www.eliteprospects.com/staff.php?staff=5227

Ocigledno je da Kina zeli nesto vise od samo opstanka u ovoj 2B grupi, iako su do juce bili D3.
FiMol
FiMol
3rd liner
3rd liner

Posts : 1089
Senators

Nazad na vrh Ići dole

Team Serbia - Page 17 Empty Re: Team Serbia

Počalji od Hororelf Sub Mar 24, 2018 2:27 pm

Ne znam da li neko prati prvi mec Svetskog prvenstva u Zagrebu gde trenutno Spanija vodi 7:2, a u prvom periodu je bilo 6:0. Islandjani lepo poceli drugi period i stisli dobro, postigli dva gola i kiksnuli na glupost na 5 sek do kraja drugog perioda primise gol. Po meni jako kvalitetan prodor kod drugog gola Islandjana  licno moje misljenje je da su usli cvrsce u mec da bi uspeli da naprave znacajan otpor. Nisu ni malo naivna ekipa i ako je rezultat takav kakav je.
Hororelf
Hororelf
2nd liner
2nd liner

Posts : 3280
Godine : 30
Location : Vojka
Wild

Nazad na vrh Ići dole

Team Serbia - Page 17 Empty Re: Team Serbia

Počalji od FiMol Sub Mar 24, 2018 5:59 pm

Nisam pratio Spance i Novi Zeland ali gledam Holandiju i Kinu, sudar ex timova iz D2a i D3 divizije. Razliku ne primecujem, Kinezi iz D3 izgledaju jako dobro i trenutnu u 2/trecini vode 4-3.

Nama ce sa Hrvatima biti utakmica za ostanak jer nesto nisam optimista da mozemo sa Kinezima i Holandijom, niti Spanijom da ocekujemo bodove. Odigrana je neka prijateljska sa Miskolcima u Madjarskoj gde smo nesto kao dobili 4-2 pa izgubili 1-2 u sarolikom sastavu. Bolju sliku bi mozda imali da igramo sa njihovim pravim centrima a to su Alba Volan i MAC koji imaju akademije za hokej.

Nejasna mi i koncepcija da reprezentaciju vodi Peroun, koji eto dolazi kao neki misionar ili sta li je vec pa nam usput vodi i reprezentaciju. Imamo coveka koji vodi Zvezdine 18ke trenera Milinkovica sa daleko sirom slikom i uvidom. Milinkovic je iskljucen a tu je Peroun koji je tu koliko je tu.

Ostanak u ovoj grupi bi dobro dosao   Tuzan
FiMol
FiMol
3rd liner
3rd liner

Posts : 1089
Senators

Nazad na vrh Ići dole

Team Serbia - Page 17 Empty Re: Team Serbia

Počalji od Hororelf Sub Mar 24, 2018 6:33 pm

Po meni bolje da vodi Frenk Peroun nego neko nas. Covek ima iskustva i potkovaniji je kao trener. Garantovano bolje vidi tim i ako nije sa njima cesce. Evo kiksnula Kina 38 sek do kraja meca. Kina je realno potkovanija ekipa na ovom mecu i steta. Holandija na silu izjednacila. Bice ovo jos teze nego sto sam mislio. Inace nije Novi Zeland nego Island Very Happy .
Hororelf
Hororelf
2nd liner
2nd liner

Posts : 3280
Godine : 30
Location : Vojka
Wild

Nazad na vrh Ići dole

Team Serbia - Page 17 Empty Re: Team Serbia

Počalji od Hororelf Sub Mar 24, 2018 6:49 pm

Izgubi Kina na penale. Stvarno steta.
Hororelf
Hororelf
2nd liner
2nd liner

Posts : 3280
Godine : 30
Location : Vojka
Wild

Nazad na vrh Ići dole

Team Serbia - Page 17 Empty Re: Team Serbia

Počalji od Hororelf Sub Mar 24, 2018 10:02 pm

Mec sa komsijama potpuno izjednacen. Dve vrlo slicne ekipe, borba na obe strane, vrlo lep hokej. Ipak malo bolji domacin. Cestitke.
Hororelf
Hororelf
2nd liner
2nd liner

Posts : 3280
Godine : 30
Location : Vojka
Wild

Nazad na vrh Ići dole

Team Serbia - Page 17 Empty Re: Team Serbia

Počalji od FiMol Sub Mar 24, 2018 10:17 pm

Ajoj od koga mi izgubimo Fejspalm 2 
Posle Holandije i Kine ovo je bilo zaista tesko za gledanje, obe ekipe su katastrofa, sveopsti utisak je NULA, od klizanja, pokusaja neke discipline u igri i ajde necu dalje. 

Sa Kinom i Holandijom sve ispod 10 razlike ce biti odlicno, Spanija i "Novi Island" Very Happy su nam jedina sansa da uzmemo bodove. Koliko sutra cemo znati gde smo sa Spancima.

Peroun kazes potkovan Very Happy , ovo danas je bio raspad sistema - ali kompletan.

http://www.hockeyserbia.com/index.php/vesti/reprezentacija/item/544-fred-peroun-zadovoljan-sam-dosadasnjim-tokom-priprema
Selektor hokejaških nada Srbije posebno hvali mlade asove.
- Momci su došli na okupljanje dobro pripremljeni. Mnogi od njih su stigli iz inostranstva i zaista su u top formi. Gledali smo mnogo video materijala kako bi što bolje dočekali start šampionata i verujem da će sve biti kako treba kada krenu utakmice. Vodimo mnogo računa o detaljima, jer kada dođu mečevi, upravo će te sitnice odlučivati o rezultat. Imamo sjajnu grupu momaka, odlično rade, atmosfera je sjajna i krasi ih prava energija.
Pojma nemam
FiMol
FiMol
3rd liner
3rd liner

Posts : 1089
Senators

Nazad na vrh Ići dole

Team Serbia - Page 17 Empty Re: Team Serbia

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 17 od 33 Prethodni  1 ... 10 ... 16, 17, 18 ... 25 ... 33  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu