NHL Serbia
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

10 stvari za pamćenje u 2013.: #10 NHL Draft

+2
narrogh
Marvin
6 posters

Ići dole

10 stvari za pamćenje u 2013.: #10 NHL Draft Empty 10 stvari za pamćenje u 2013.: #10 NHL Draft

Počalji od Marvin Pet Dec 20, 2013 3:19 am

10 stvari za pamćenje u 2013.: #10 NHL Draft B97158046Z.120130320120024000GR32HL0M.11


     Dugo vremena nismo imali draft klasu ovoliko hvaljenu od strane stručnjaka kao što je klasa koju je izbacio ovogodišnji NHL draft. Njeni predvodnici, dva mladića rođena 1995. godine, Nathan MacKinnon i Jonathan Drouin, dolaze iz iste ekipe, što nije nešto što se često viđa. Halifax Mooseheadsi, šampioni QMJHLa i njegovi predstavnici na najprestižnijem juniorskom turniru u Kanadi, Memorial kupu, uspeli su da donesu treći trofej u tri godine juniorskoj ligi Kvebeka, koja je dugo vremena smatrana najslabijom od tri juniorske lige u Kanadi. Gorepomenuti momci su imali ogromnu ulogu u osvajanju titule, zabeleživši 13 odnosno 9 poena u samo 4 utakmice na turniru.
Na scouting listama se na vrhu zajedno sa njima nalazio momak koji ima sportske korene, ali košarkaške. Seth Jones, sin bivšeg NBA igrača Popeye Jonesa, impresionirao je u svojoj prvoj CHL sezoni braneći boje Portland Winterhawksa, ekipe koju je Halifax pobedio u finalu Memorial kupa.
Kanada i USA bile su učesnice finala ovogodišnjeg U18 svetskog prvenstva, te ne čudi što su igrači sa područja Severne Amerike bili najviše kotirani, ali odmah iza njih našli su se igrači poput Alexandra Barkova(Finska), Valerija Nichushkina(Rusija), odnosno Eliasa Lindholma(Švedska)

10 stvari za pamćenje u 2013.: #10 NHL Draft DALYLYLY
Draft lutrija
   
    Prošle godine, draft lutrija je bila naklonjena Edmonton Oilersima, koji su se popeli sa pozicije broj dva na poziciju broj jedan. Svojim trećim izborom broj jedan za redom, ekipa iz Edmontona pokupila je mlado rusko krilo, Naila Yakupova, iako je opšte poznato koliko je Oilersima potrebna pomoć u defanzivi. Iako je Yakupov imao sasvim solidnu rookie sezonu, godinu i po dana kasnije čini se da su Oilersi napravili grešku propustivši da pokupe jedno od nekoliko solidnih mladih bekova koje je draft nudio.
Ove godine, slična situacija. Još jedna mlada ekipa, čija je odbrana veoma često bila podvrgnuta kritici, osvojila je lutriju i popela se na vrh draft lestvice preskočivši poslednjeplasirane Florida Pantherse. Colorado Avalanche, u čiju su upravu stigle legende kluba Joe Sakic i Patrick Roy, nisu želeli da otkriju ime pika broj jedan, ali su insistirali na tome da će draftovati najboljeg igrača, a ne ono što je trenutno ekipi potrebno.

10 stvari za pamćenje u 2013.: #10 NHL Draft NHL-Draft-2013
Draft
   30.6.2013. nekoliko dana po završetku sezone, draft je održan u Prudential centru, domu New Jersey Devilsa.
Iako je većina predviđala da će Colorado ipak izabrati Seth Jonesa sa prve pozicije, menadžment ekipe je uradio ono što su na neki način i najavljivali i pokupili Nathana MacKinnona.
Usledila je Florida čiji je izbor za mnoge bio veliko iznenađenje. Preskočili su i Jonesa i Drouina i posegli za najviše cenjenim evropskim igračem, Barkovom.
Tampa, još jedna u nizu ekipa sa problematičnom odbranom, rešila je da umesto toga nabavi krilo koje će u budućnosti imati šansu da igra sa jednim od najboljih centara lige, Stevenom Stamkosom, te su uzeli Drouina.
Može se reći da je Nashville Predatorsima tada upala kašika u med. Ni oni sami nisu očekivali da će im Seth Jones biti dostupan sa pozicije broj 4, a tražili su zamenu za Ryana Sutera koji ih je napustio i otišao u divizijske rivale iz Minesote.
Što se sledećih pikova tiče, nije bilo nekog očekivanog redosleda kojim će igrači biti draftovani te nije ni moglo biti nekih većih iznenađenja.
Domaće navijače je najviše obradovala vest da je pik prve runde koji pripada njihovom timu, deveti po redu, trejdovan u Vankuver za golmana Cory Schneidera, koji će verovatno biti dostojna zamena legendarnom Martinu Brodeuru u godinama koje dolaze.

10 stvari za pamćenje u 2013.: #10 NHL Draft Drouin-mackinnon-barkov
6 meseci kasnije
      6 meseci je malo vremena. Nismo prošli ni polovinu NHL sezone, ali prateći se narodnom "Po jutru se dan poznaje", nije loše napraviti mali rezime karijera ovih mladića.
Nažalost, dosadašnji rezultati ne pokazuju da je ovo daleko najjača draft klasa u poslednjih nekoliko godina. Malo stariji kolega sa ruki statusom, Čeh Tomas Hertl, trenutno je daleko na čelu liste ruki poentera, a vrlo je verovatno da bi ga neke starije novajlije poput Toreya Kruga ili Chrisa Kreidera pratile u glasanju za rukija godine.

Iako nisu bili toliko spektakularni koliko se očekivalo, igrači iz klase 2013. nisu ni razočarali. Nathan MacKinnon je za sad drugi na listi ruki poentera sa 19 poena, a njegov Colorado igra mnogo mnogo bolje ove sezone. Alex Barkov je imao jak početak sezone na Floridi, ali je nakon toga malo zatajio, kao i Seth Jones čiji Nashville ima problema sa neverovatno jakom konkurencijom na zapadu. Calgary, koji je imao čak tri pika prve runde, pružio je priliku piku broj 6 Seanu Monahanu koji je takođe jako počeo, pa posustao. Jonathan Drouin je, neočekivano, poslat nazad u Halifax na još jednu sezonu . Dobre vesti su što tamo igra neverovatno, kao i pik prve runde Detroita Anthony Mantha koji je daleko najbolji strelac lige trenutno.
Valeri Nichushkin, iako izabran sa tek desete pozicije, sve bolje igra za ekipu Dallasa i već dobija šansu da igra u prvoj liniji.

Sve u svemu, samo vreme može pokazati da li će ova klasa uopšte biti među jačima, a kamoli da li će biti jedna od najboljih ikada kako su mnogi najavljivali. Poređenja radi, ovako izgleda jedna od najboljih klasa svih vremena.


Poslednji izmenio Marvin dana Pet Dec 20, 2013 4:25 am, izmenjeno ukupno 1 puta
Marvin
Marvin
Administrator
Administrator

Posts : 11058
Godine : 31
Location : Uljma
Maple Leafs

Nazad na vrh Ići dole

10 stvari za pamćenje u 2013.: #10 NHL Draft Empty Re: 10 stvari za pamćenje u 2013.: #10 NHL Draft

Počalji od Marvin Pet Dec 20, 2013 3:37 am

Mislio sam da je red malo da osvežimo portal kad smo ga već aktivirali.

Imam generalno ideju o čemu ću da pišem, planiram da ne bude stoprocento NHL materijal već hokej uopšte, sa osvrtima na internacionalna takmičenja i KHL.

Planiram da završim najkasnije do pravoslavnog Božića, ako ne do nove godine, mislim da nije previše razvučeno, a nije baš da nije zahtevno ovo pisanje.

Bacajte komentare, kritike i slično, ne verujete koliko je lakše pisati kad imate feedback. Ne mogu da vam opišem.

Takođe, trebaće mi dosta pomoći za jednu temu posebno, čak se nadam da će neko drugi to napisati sam ili bar više od polovine jer smatram da ne znam dovoljno a to je tema "Medveščak u KHLu". Iako nema veze sa NHL Srbija, znate i sami da na ovom forumu imamo dosta članova iz zemalja bivše Juge, a posmatrano sa tog nivoa to je velika stvar te mislim da je red da se i to isprati.


E da, mogli biste da me potsetite da li vam je portal prva stranica kad udjete na sajt, ili ulazite direkt na forum.
Marvin
Marvin
Administrator
Administrator

Posts : 11058
Godine : 31
Location : Uljma
Maple Leafs

Nazad na vrh Ići dole

10 stvari za pamćenje u 2013.: #10 NHL Draft Empty Re: 10 stvari za pamćenje u 2013.: #10 NHL Draft

Počalji od narrogh Pet Dec 20, 2013 11:34 am

Bravo Marvine, sjajna ideja! Bravo
narrogh
narrogh
3rd liner
3rd liner

Posts : 1285
Godine : 44
Location : Prijedor
Avalanche

Nazad na vrh Ići dole

10 stvari za pamćenje u 2013.: #10 NHL Draft Empty Re: 10 stvari za pamćenje u 2013.: #10 NHL Draft

Počalji od VIX Pet Dec 20, 2013 12:43 pm

Evo ja cu da pomognem, inace portal je main page kad ukucam nhl-serbia.com
VIX
VIX
1st liner
1st liner

Posts : 5019
Godine : 32
Location : U Joe Louis Areni ...
Red Wings

Nazad na vrh Ići dole

10 stvari za pamćenje u 2013.: #10 NHL Draft Empty Re: 10 stvari za pamćenje u 2013.: #10 NHL Draft

Počalji od Che Pet Dec 20, 2013 3:06 pm

Meni je zao, evo placem.
...
Zato sto je ovo tako lepo napisano i sroceno, ne za sajt, nego za casopis, a procitace ga 10-15 ljudi max. Sad
Odlicno stvarno. Odlicna i ideja i realizacija.
Che
Che
Moderator
Moderator

Posts : 18878
Godine : 33
Location : Banovo Hill
Maple Leafs

http://www.nhl-serbia.com

Nazad na vrh Ići dole

10 stvari za pamćenje u 2013.: #10 NHL Draft Empty Re: 10 stvari za pamćenje u 2013.: #10 NHL Draft

Počalji od Iceman Pet Dec 20, 2013 3:17 pm

Marvine, svaka cast, odlicno uradjeno!  Postovanje Potpuno podrzavam tvoju zamisao i predlazem da nakon "10 stvari za pamcenje iz 2013" jedna od narednih tema bude i predstojeci olimpijski turnir, da spremno krenemo u 2014  Smile . I na mene mozes da racunas.  Wink
Iceman
Iceman
3rd liner
3rd liner

Posts : 1137
Godine : 36
Location : Novi Sad ili R.Srpska
Nemam

Nazad na vrh Ići dole

10 stvari za pamćenje u 2013.: #10 NHL Draft Empty Re: 10 stvari za pamćenje u 2013.: #10 NHL Draft

Počalji od Marvin Pet Dec 20, 2013 4:15 pm

Sta znam, podeli na tviteru Dzomba, bar malo neku promociju da odradimo. Razz
Ja sam vec podelio na nasoj fejsbuk stranici.
Znam da ovo mozda nece videti mnogo ljudi, ali ako privucemo jos nekoga ovim sadrzajem, bilo bi lepo.
Tesim se sto su nekada brojke pregleda na portalu isle i preko 100, ne znam koliko razlicitih ljudi ih je gledalo, ali nije to ni tako lose.
Ovo sto cu reci nije pretenciozno, vec nazalost istina, a to je da sa malo truda nas portal moze da bude kvalitetniji od minimum 90% srpskih NHL medijskih sadrzaja(kojih i onako nema mnogo). Samo treba malo truda i volje.
Meni je ovo palo na pamet tamo negde pocetkom nedelje, a sinoc sam se ranije vratio sa slave, Leafse nisam hteo ni da gledam ni da bojkotujem, te sam ih uglavnom slusao.

Icemane, to je nekako i bio plan. Portal po mom misljenju nije neko mesto za kacenje svakodnevnih desavanja kao sto su rezultati ili slicno, za to imamo (ocajni Razz) nhl.com, ali neke stvari poput ovakvih rekapitulacija dogadjaja, pracenja vecih desavanja, plejofa, olimpijade i slicno bi mogli da kacimo na portal kad ga vec imamo. U buducnosti mozda i neke stvari kao sto su prognoze clanova i slicno, mada to vec vuce na kladionicu. Very Happy


NHL liga je teledirigovana
Marvin
Marvin
Administrator
Administrator

Posts : 11058
Godine : 31
Location : Uljma
Maple Leafs

Nazad na vrh Ići dole

10 stvari za pamćenje u 2013.: #10 NHL Draft Empty Re: 10 stvari za pamćenje u 2013.: #10 NHL Draft

Počalji od Marvin Pet Dec 20, 2013 4:25 pm

Fejspalm joj Upravo sam shvatio da u stvari imam 9 tema, a ne 10.
Moracu da uglavim jos nesto.

EDIT: Mislim da sam smislio.
Marvin
Marvin
Administrator
Administrator

Posts : 11058
Godine : 31
Location : Uljma
Maple Leafs

Nazad na vrh Ići dole

10 stvari za pamćenje u 2013.: #10 NHL Draft Empty Re: 10 stvari za pamćenje u 2013.: #10 NHL Draft

Počalji od Iceman Pet Dec 20, 2013 5:22 pm

Marvin ::Fejspalm joj Upravo sam shvatio da u stvari imam 9 tema, a ne 10.
Moracu da uglavim jos nesto.

EDIT: Mislim da sam smislio.

 Very Happy
Iceman
Iceman
3rd liner
3rd liner

Posts : 1137
Godine : 36
Location : Novi Sad ili R.Srpska
Nemam

Nazad na vrh Ići dole

10 stvari za pamćenje u 2013.: #10 NHL Draft Empty Re: 10 stvari za pamćenje u 2013.: #10 NHL Draft

Počalji od VIX Pet Dec 20, 2013 7:21 pm

Mozemo i neke vaznije trejdove, kao i neke ozbiljnije povrede ili suspenzije boljih igraca da kacimo na portal u obliku clanka ..
VIX
VIX
1st liner
1st liner

Posts : 5019
Godine : 32
Location : U Joe Louis Areni ...
Red Wings

Nazad na vrh Ići dole

10 stvari za pamćenje u 2013.: #10 NHL Draft Empty Re: 10 stvari za pamćenje u 2013.: #10 NHL Draft

Počalji od rhadamanth Pet Dec 20, 2013 10:08 pm

bravo marv  Klanjam se 
rhadamanth
rhadamanth
Administrator
Administrator

Posts : 1490
Penguins

Nazad na vrh Ići dole

10 stvari za pamćenje u 2013.: #10 NHL Draft Empty Re: 10 stvari za pamćenje u 2013.: #10 NHL Draft

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu