NHL Serbia
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Avs - rebuilding a dynasty 3

Ići dole

Avs - rebuilding a dynasty 3 Empty Avs - rebuilding a dynasty 3

Počalji od Che Sub Mar 10, 2012 11:49 am

Te 2010.-e Avsi su ušli u plejof sa osme pozicije zapadne konferencije i tu su ih čekali prvoplasirani Šarksi. Tu seriju dobijaju Ajkule sa 4-2, mada su im Lavine pružile žilav otpor. U stvari, u trećem meču serije koji se odigrao u Denveru, Kolorado je dobio sa 1-0, a Anderson je zabilježio šataut sa 51-om odbranom!



Mene je lično ovo podsjetilo na one slavne dane kada je veliki Patrik Roa carovao na golu Avsa. Ipak, dotični Anderson je u narednoj sezoni pokazao da će, ipak, pozicija golmana u ovom timu biti najveći problem.

I tako, prođe plejof i dođe novi draft. Avsi su ovaj put imali tek 17. pik prve runde drafta i njime su pokupili mladog kanadskog centra Džoija Hišona.



Hišon je na početku bio rangiran u prvih 10 prospekata lige, ali ga je povreda spriječila da te sezone nastupi u više od 36 mečeva, što je i učinilo da se njegov rejting sroza. Iako je njegov talenat neupitan, i dan danas je više van leda nego na njemu i mislim da će ostati samo vječiti talenat. Od ostalih pikova bih izabrao dva mlada golmana: 49. pik Kalvin Pikar i 107. Sami Aitokalio. Mladog finca sam imao priliku gledati ove godine na WJC gdje je briljirao na golu Finske, ima tu potencijala i vidjećemo šta će ispasti od njega.
Che
Che
Moderator
Moderator

Posts : 18878
Godine : 33
Location : Banovo Hill
Maple Leafs

http://www.nhl-serbia.com

Nazad na vrh Ići dole

Nazad na vrh


 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu