NHL Serbia
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Kolumna 36

Ići dole

Kolumna 36 Empty Kolumna 36

Počalji od Che Uto Apr 12, 2011 5:13 pm

ISTOK

|3| Bruins Bruins vs. Canadiens Canadiens |6|
Po mnogima (citaj: svima), najzanimljivija serija cele prve runde, u obe konferencije. Ako niste upuceni u regularan deo sezone, vec samo hocete da ispratite ovaj PO, mozda vam nece biti to sasvim jasno. No, pored tradicionalnog animoziteta i velikog rivalstva ova dva divizijsk rivala, ove sezone smo na mecevima istih vidjali stvari kao sto su krvave tuce, tuce golmana, neverovatne poteze, najefikasniju utakmicu ove sezone, ciscenje jedne ekipe sa leda, i, naravno, udarac koji je podigao grad na noge i doneo nesto posla Montrealskoj policiji. Tesko da je moglo bolje od ovog matchupa.. Mozda ako bi se sastali u finalu konferencije..
Kada stavimo na stranu stvari koje i nisu toliko vezane za samu igru, vidimo da Canadiensi bas i ne odgovaraju Bruinsima. Jesu ih Bruinsi pocistili u poslednjoj utakmici sa 7-0 (poznatoj, takodje, i kao "the game after the hit"), ali Montreal vodi u sezonskim pobedama sa 4-2. Obe ekipe obicno igraju tvrd hokej sa relativno malo golova, ali su ove sezone obe pokazale (narocito Boston) da mogu itekako da daju (ali i prime) po 5-6 komada. Kladjenje na golove ovde, po meni, ne dolazi u obzir, iako bi po nekoj zdravoj logici trebalo da ide manje golova, jer svi nekako ocekuju da ce se poubijati po ledu ostrom igrom. Sad, kako ce se sudije tu postaviti, najvise od toga zavisi. Plasim se da cemo gledati previse prekida ako budu imale prestrog kriterijum, a pravi rat ako budu bile preblage.
Dalje, moze se slobodno reci da su glavne zvezde oba tima ove sezone goolmani. Price je usao sjajno u sezonu, kasnije bio malo promenljiv, ali bez sumnje ima iza sebe regularni deo koji moze da ga raduje, i ulazi svakako u plejof kao 1. golman i glavna okosnica Habsa. Sa druge strane, da li treba trositi reci o Timu Thomasu? Klanjam se Klanjam se Klanjam se Covek postavlja neke nove standarde, a na klupi sedi jedan takav golman poput Raska. Tu je mozda i najveca prednost Bostona u odnosu na sve timove. Ako nesto slucajno krene po zlu, mislim da imaju dva golmana od koji prakticno ne mogu obojca biti losa u isto vreme. Naravno, nije sve to samo njihova zasluga, imaju ispred sebe sjajan bedem. Odbrana Bruinsima izgleda stvarno fenomenalno, a dolaskom Tomasa Kaberlea dobija i na napadackom i PP potencijalu. Sa druge strane, Canadiensi imaju nesto vise problema sa povredama. Markova nema skoro cele sezone, ali su dosta doboro oni to zakrpili. No, njegov nedostatak bi ipak mogao da se oseti u plejofu. Max Pacioretty se ocekuje tek mozda za 2. rundu, a jos par igraca je rovito.. No, Habsi ce sigurno imati nesto sto Bruinsi nece u tolikoj meri - domaci led (koji pride nece biti domacinski raspolozen.. naprotiv, mislim da mozemo ocekivati i mini nerede).

pobednik serije: Boston (jer mislim da su barem malo bolji u sva 3 dela tima)
trajanje serije: 7 utakmica (bio bi greh da ovo ne ode u 7 utakmica.. a to uopste nije nerealno, jer treba ocekivati pobede Montreala u Bell Centru)
players to watch: opet tezak izbor, ali kada sam vec uveo rubriku.. Very Happy
-bos: Tim Thomas (zanima me, pre svega, da li moze da ponovi partije iz regularnog dela sezone.. tada ne samo da je bio efikasan po brojkama, SV% koji je najbolji otkad NHL racuna ovu kategoriju, vec je bio i neverovatno atraktivan, sa nekim B O L E S N I M odbranama.. a znate kako kazu, u plejofu je sve to x2 (ja bi rekao i x3))
-mon: Tomas Plekanec (Plekanec je igrac koji nije toliko potenciran u medijima iz meni neznanog razloga, a opet covek od kojeg manje vise sve zavisi u igri Habsa; drugim recima: Plekanec igra dobro -> Montreal pobedjuje)

|4| Penguins Penguins vs. Lightning Lightning |5|
Verovatno najneizvesnija serija na Istoku, i mozda jedina u obe konferencije u kojoj je nizi seed favorit.
Nema Krozbija (kazu da nece igrati u prvoj rundi, mada "nije nemoguce i to"), nema Malkina.. Ali Pensi opet izgledaju dobro. Imali su nesto problema neposredno posto je dvojac ispao iz igre, ali malo po malo, uhvatili su ritam. Cini se da igraju mnogo cvrsce sada. Istina, efikasnost je veliki problem, ali Pensi verovatno vise nego ikada paznju posvecuju odbrani. Gledano na papiru, Pensi bez svojih zvezda ne deluju tako ubedljivo, ali opet, kada izadju na led, tamo se nalazi tim. Tim koji ne blista u pasing igri, tim cije prvo najvece pojacanje izgleda istroseno i staro (ali, da ne bude zabune, to je igrac sa pregrst skilla kojeg vas autor neizmerno ceni), a drugo pojacanje izgleda nesto zivlje, no problem je sto golove daje samo kada dodje do sutiranja penala (i to bez greske). No, kao sto znate, u plejofu penala nema, tako da ce Pensi morati da nadju drugi nacin da dobijaju neizvesne utakmice. Snaga bi mogla da im dodje "otpozadi", jer, po meni, MA Fleury ove sezone izgleda bolje nego bilo kada u karijeri. Samo mu ne dajte da se igra stapom..
I ko bi rekao da ce Tampa imati vise tzv. "star power-a" u ovoj seriji? Nazalost po navijace gegajucih ptica, tako izgleda. Imamo vec veterane i iskusne asove, poput Lekavalijea i St. Luia, pa i Simona Ganjea, a imamo i mladu zvezdu - Stiva Stemkosa. Tampa igra zrelo i atraktivno, ima dobru hemiju u timu, i ovo bi stvarno mogla da bude godina velikog uspeha. Dobra stvar po njih je i to sto nemaju povreda, jer, realno, nemaju bas neku dubinu. Rovit je samo Viktor Hedman, ali cini se da ce i on biti spreman za prvu utakmicu (a vrlo je vazna karika u timu). Roloson na golu je, zapravo, za mene najveca opasnost, mada ne znam ni sam zasto. Nekako mi ne uliva poverenje, mada odlicno brani otkad su ga doveli iz Islandersa. Doduse, znao je da bude veoma nekonstantan - jednu odigra perfektno, u sledecoj primi 5-6 golova. Verovatno je to.
Ne mogu da ne spomenem i dva sjajna strucnjaka na klupama oba tima. Guy Boucher je sjajan mladi trener koji je odradio odlican posao sa ovim timom do sada. Sa druge strane, "Disko Dan" ima vise plejof iskustva, a cinio je i ranije cuda sa Pensima u PO (a finale konferencije, recimo, bez Krozbija i Malkina bi bilo cudo). On bi mogao da bude jedna velika prednost Pensa. Mislim da covek nije doneo losu odluku ove sezone.

pobednik serije: Pittsburgh (moram da naglasim da nikako nisam fan Pensa; naprotiv.. ali ovde cu ici sa njima, pa sta bude; inace, serija je zivi uzas za prognoziranje)
trajanje serije: 7 utakmica (sve deluje neizvesno, zasto ne bi bilo svih 7..)
players to watch: opet tezak izbor, ali kada sam vec uveo rubriku.. Very Happy
-pit: Jordan Staal (bez najvecih zvezda, od ovog coveka se ocekuje da preuzme odgovornost.. i on to cini; Jordan je igrac koji je dusu dao za plejof, radi sve i moze da se snadje u svakoj situaciji; jezgro tima)
-tb: Vinny Lecavalier (po meni, nema sumnje da uspeh Lightninga zavisi od ovog coveka, koji pri kraju sezone pruza igru kao iz najboljih dana; i jos jedna prognoza: mislim da ce Stamkos biti veoma slab u plejofu)
Che
Che
Moderator
Moderator

Posts : 18878
Godine : 33
Location : Banovo Hill
Maple Leafs

http://www.nhl-serbia.com

Nazad na vrh Ići dole

Nazad na vrh


 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu