NHL Serbia
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

8. nedelja 10/11

Ići dole

8. nedelja 10/11 Empty 8. nedelja 10/11

Počalji od Che Pon Dec 06, 2010 9:56 pm

Marvin-Milanov pregled nedelje
29.11. - 05.12.
this week by Dzomba

*** Tri zvezde ***

1.
Sidney Crosby (Pittsburgh Penguins)

8. nedelja 10/11 Sidney_crosby_hits_home_run
5 golova i 1 asistencija na 3 utakmice prosle nedelje, tj. prosecno 2 poena po utakmici, dovoljni su da se jedna od najvecih zvezda NHL-a nadje na prvom mestu. Krozbi je bio zaista fantastican, tu nema spora. Vodio je svoj tim do 3 vazne pobede prosle nedelje, a vrhunac je bio hettrik u mecu sa Thrashersima, u kojem je postigao sve golove svog tima za pobedu od 3-2. To je bio njegov 2. hettrik u 4 meceva, i drugi za redom na domacem terenu. Impresivno.

2.
Ryan Miller (Buffalo Sabres)

8. nedelja 10/11 Ryan%20Miller
Covek sa 2 SO u 2 utakmice definitivno mora da nadje svoje mesto na listi. Miller ja zaustavio ukupno 51 sut prosle nedelje, ostavio na nuli redom Jacketse i Sense, i tako pomogao svom Buffalu da se popravi na 11-13-3. Sabersi ove godine ne igraju kao prosle, ali je osvajac Vezine od prosle svakako na nivou i ove godine, narocito u poslednjih par startova.

3.
Roman Hamrlik (Montreal Canadiens)

8. nedelja 10/11 Front_Hamrlik~0
Mnogi ce pokusati da vam prodaju Taylor Hall-a kao 3. zvezdu (koji je zaista bio sjajan sa 4 gola na 4 utakmice), ali posto ja pisem tekst ove nedelje, ja to necu uraditi, iz vise razloga. Skrenucemo paznju na coveka iz senke, Romana Hamrlika, coveka koji je u 3 utakmice imao 5 poena, sto je zaista za respekt. Ali ono sto je verovatno vaznije od njegovog napadackog ucinka je Hamrlikova igra u defanzivni. Nema spora da su on i drugari zasluzni u ogromnoj meri za brojne SO-ove Carey Price-a ove sezone. Kako je prvi defanzivac Habsa Markov ponovo out, 36-ogodisnji Hamrlik i njegov zemljak Jaro Spacek su postali glavni defanzivni stit Montreala. Deluju fantasticno za sada, a Hamrlikov uticaj na obe strane leda, koji za posledicu ima i totalnih +7 protiv prvih linija protivnickog tima, zasluzuju mesto na listi.

Vredni pomena:
Pensi su u neverovatnoj formi, i posle slabijeg starta sezone, imaju 9 pobeda u nizu, te dele vrh Istoka sa toplo-hladnim Capsima, i Filom, koja se posle manjih trzavica, vraca u formu. Na Zapadu, Starsi su opet nekako neprimetno (barem za mene), dosli do 6 u nizu, i vode svoju diviziju, dok su Oilersi nekako vaskrsli povratkom sjajnog Khabibulina i Halla (koga smo vec pominjali), i imaju 4 pobede u nizu, i to ne bilo kakve, vec 4 u nizu ukljucujuci 3 pobede na road-tripu po Istocnoj Kanadi. I Predsi se bude, te su sa 3 uzastupna W, dosli do PO linije. Sto se igraca tice, valja spomenuti i Kevina Shattenkirk-a, koji je silom prilika dobio sansu, i iskoristio je na najbolji moguci nacin. Za sada je na proseku od 1 poena po utakmici, a odigrao je 16 utakmica. Chris Kelly je zabelezio svoj prvi hettrik. Tim Thomas? Ne znam da li da pisem ista... Ali zato vredi podsetiti se onih na koje smo mozda i zaboravili kako izgledaju i sta rade na ledu. Pierre-Marc Bouchard i Marc Savard su konacno poceli da igraju posle ogromnih pauza. To svakako raduje.

"Fail" sekcija:
Islandersi i Devilsi opravdavaju svoja mesta na Istoku sa 3, odnosno 2 uzastopna poraza. Jacketsi su posle sjajnih partija doziveli 2 katastrofalna poraza, a Ducksi posustaju cim se malo priblize PO zoni. Steta.
Od igraca, razocarali su Brendan Morison koji je bez poena na 8 utakmica, Travis Zajac (ako moramo da biramo samo jednog iz Devilsa) koji nema poen u 6, iako dobija veliku minutazu, te veteran i kapiten Sensa Daniel Alfredson, koji takodje nema poen u 6 utakmica. Povrede je dozivelo nekoliko igraca, ali cini se da ce svojim timovima narocito nedostajati Steve Downie, Pekka Rinne, Marian Hossa. I Patrick Kane, primadona Hawksa, se povredio sinoc, a vise o povredi ce se znati posle pregleda.

Gol Nedelje:
Zasto sam izabrao ovaj gol? Ne znam.