NHL Serbia
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

NHLS fantazi 10/11 - sta cemo?

+7
kb8
Lemieux
Pufta
Liverpool FC
Lazicy
ιвяσ
Che
11 posters

Strana 1 od 5 1, 2, 3, 4, 5  Sledeći

Ići dole

Da li vam se svidja ideja?

NHLS  fantazi 10/11 - sta cemo? Vote_lcap156%NHLS  fantazi 10/11 - sta cemo? Vote_rcap1 56% 
[ 5 ]
NHLS  fantazi 10/11 - sta cemo? Vote_lcap133%NHLS  fantazi 10/11 - sta cemo? Vote_rcap1 33% 
[ 3 ]
NHLS  fantazi 10/11 - sta cemo? Vote_lcap10%NHLS  fantazi 10/11 - sta cemo? Vote_rcap1 0% 
[ 0 ]
NHLS  fantazi 10/11 - sta cemo? Vote_lcap111%NHLS  fantazi 10/11 - sta cemo? Vote_rcap1 11% 
[ 1 ]
 
Ukupno Glasova : 9
 
 
Zatvoreno sondiranje

NHLS  fantazi 10/11 - sta cemo? Empty NHLS fantazi 10/11 - sta cemo?

Počalji od Che Čet Mar 04, 2010 2:49 pm

NHL Serbia playoff fantasy je projekat koji smo simfoni i ja zamislili jos pre nekih mesec dana - dva. Radi se o fantasy ligi koju bih ja organizovao na forumu, a u kojoj bi ucestvovali nasi clanovi koji se prijave za ucesce.

Ovako nekako izgledaju pravila, objasnjena nekim mojim jezikom, iduci hronoloski, po crticama:

- Otvara se tema u kojoj ce se clanovi prijaviti za ucesce u ovom fantaziju. Odlucio sam da minimalan broj clanova u fantaziju bude 6 - znaci, ako se barem 6 igraca ne prijavi, odustajemo od ovog "projekta". Ukoliko se prijavi dovoljno ucesnika, naknadno se odredjuje broj igraca kojim ce svaki tim raspolagati, kao i neka dodatna pravila. Sve zavisi od broja prijavljenih igraca.

- Sledi DRAFT, preko kojeg ce se igraci, ucesnici NHL plejofa, rasporediti po timovima. Draft nalikuje pravom, sto znaci da imamo i draft loteri (koji ja odredjujem Very Happy.. ali pravicno, obecavam)., kao i nekoliko rundi. Jedina restrikcija ce biti ta sto ce svaki tim, posle drafta, morati da ima tacno odredjen broj golmana, defanzivaca i napadaca (za podatke o igracima, kao i za sve statistike se, kao izvor, koristi NHL.com). Ovi brojevi igraca ce se takodje odrediti preko broja ucesnika fantazija, a draft ce se odrzati neposredno po zavrsetku regularnog dela sezone, ili cak i ranije, ukoliko u nekom trenutku budu poznati svi ucesnici plejofa.

- Jos jedna stvar koja je izvodljiva u ovom periodu su TREJDOVI. Trejdovi se mogu vrsiti sve do pocetka prve runde plejofa (1/4 finala konferencija), kao i u svakoj narednoj pauzi izmedju rundi (znaci, pre pocetka 1/2 finala konferencija, finala konferencija, Stenli kup finala), ali nikako po pocetku odigravanja utakmica odredjene faze plejofa. Za potrebe razmene igraca ce biti otvorena posebna tema u kojoj ce ucesnici nuditi igrace koje zele da trejduju, kao i potrazivati igrace koje bi zeleli da vide u svom timu. Po okoncanju trejda, igrac istog trenutka prelazi u novi "tim" i moze se odmah koristiti.

- Svaki igrac, odmah po okoncanju drafta (ili cak i pre toga), otvara u istom podforumu TEMU SVOG KLUBA koju moze da nazove po zelji (budite mastoviti). U njoj ce u prvom postu postaviti svoj igracki kadar, kao i vrsiti sve promene do kojih dolazi u toku fantazija. Pre svake runde plejofa, igrac je duzan da postavi STARTNU SESTORKU (3 napadaca + 2 defanzivca + golman), kojoj ce se obracunavati bodovi u fantaziju. Ovo je duzan da uradi do pocetka prve utakmice te runde plejofa, i to ce uraditi tako sto ce jasno i citko u novom postu napisati koje igrace ubacuje u startnu postavu. Pri tom, moraju se ispostovati pozicije igraca, tako da npr. tim ne moze imati 5 napadaca, 3 defanzivca i 2 napadaca i slicno, vec svaki tim u startnoj postavi mora imati 1 golmana, 2 defanzivca i 3 napadaca (ovde spadaju krila, kao i centri).
Ukoliko igrac ne ispuni ove zahteve, bice prvo upozoren, a zatim i kaznjen oduzimanjem 5 fantazi poena. Takodje, ukoliko igrac ne odredi startnu postavu na vreme, racunace mu se postava po draft redosledu, i oduzece mu se 3 boda. Ukoliko je postavu odredio sa do 1 sata zakasnjnja, oduzima se 1.5 bod.

- Posle svake runde plejofa, vrsice se "CUT", sto znaci da ce odredjeni broj ucesnika na dnu fantazi tabele (opet u zavisnosti od ukupnog broja ucesnika) ispasti iz fantazija. Ono sto je sigurno je da ce najmanje 1 ucesnik ispasti posle svake runde. Pritom, ucesnici koji su ostali iznad kata uzimaju njihove igrace koji su iz timova koji su prosli odredjenu rundu plejofa, a njima "daju" igrace iz timova koji su ispali u toj istoj rundi. Time se omogucava da dobri i vazni igraci "ostanu" u oopticaju. Ali, ovo uzimanje SLOBODNIH AGENATA igraca ce se sada vrsiti po redosledu obrnutom od onog koji je vazio za draft (npr., igrac koji je birao 1. na draftu, sada zamenu vrsi poslednji). Tako se obezbedjuje pravicnost takmicenja. Takodje treba napomenuti da su ucesnici u mogucnosti i da izaberu nedraftovane igrace, ali opet samo za igrace koji su u timovima koji nisu prosli sledecu rundu, i samo po redosledu obrnutom od draft redosleda. Vremenska ogranicenja za zamene su slicna onima za trejdove. Pritom treba naglasiti da uzimanje slobodnih agenata, kao i trejdovi, nisu obavezni, ali je u slucaju slobodnih agenata igrac duzan da obavesti ostale igrace da nece menjati.
Ovim sistemom, do Stenli kup finala ce ostati samo 2 ucesnika u fantaziju i samo igraci timova koji ucestvuju u Stenli kup finalu.


- Procedura je ISTA za svaku rundu plejofa. Nema nikakvih razlika.

- Rangiranje timova ce se vrsiti po FANTZI TABELI, koja ce biti "apdejtovana" posle svake runde, a sve na osnovu zbirnih bodova igraca koji se nalaze u startnim postavama odredjenih timova. Vzno je napomenuti da se i pobednik odredjuje po plasmanu na tabeli (ukupnom broju bodova), tako da se celo takmicenje moze nazvati ligom (specificnom ligom, doduse Very Happy ).

Sistem bodovanja:
Bodovi su podeljeni na bodove igraca, bonus poene i "dopunske" bodove.

- Bodovi igraca:
za G (golmane): broj odbrana podeljen sa baksuznim brojem 13 - broj primljenih golova pomnozen sa 0.2 ..
racunace se i potencijalne asistencije, i to 1 poenom.
za D (defanzivce) i A (napadace): golovi i asistencije, pri cemu se svaki gol racuna kao 1.6, a svaka asistencija racuna kao 1 poen.. takodje blokirani sutevi i oduzeti pakovi, pri cemu se svaki racuna sa po 0.4 boda..

- Bonus poeni:
za G: shutout - 2.5 bonus poena (golman ne prima nijedan gol tokom utakmice, pri cemu isti mora da odigra svih 60 minuta)
za D: shutout - 2 bonus poena
za A: hattrick - 1.2 bonus poena (igrac postize 3 gola tokom utakmice)

- "Dopunski bodovi"
svaki igrac koji ne odigra maksimalnih 7 utakmica u seriji, dobice poene na osnovu prosecnog broja bodova i to tako sto ce se njegov prosecni broj poena pomnoziti sa brojem utakmica koje preostaju do 7 (npr., ako se serija zavrsila sa 4:1, prosecan broj poena se mnozi sa 2)..

-------------------------------------------------------------------------

Ukoliko ima bilo kakvih nejasnoca, pitajte. Pijem kafu i chiluje


Poslednji put izmenio Dzomba dana Pon Avg 30, 2010 1:32 am, izmenio ukupno 14 puta
Che
Che
Moderator
Moderator

Posts : 18878
Godine : 33
Location : Banovo Hill
Maple Leafs

http://www.nhl-serbia.com

Nazad na vrh Ići dole

NHLS  fantazi 10/11 - sta cemo? Empty Re: NHLS fantazi 10/11 - sta cemo?

Počalji od ιвяσ Čet Mar 04, 2010 3:37 pm

ima... naravno... što je to trade(zamjena), i što je to draft?
avatar
ιвяσ
AHL
AHL

Posts : 190
Nemam

Nazad na vrh Ići dole

NHLS  fantazi 10/11 - sta cemo? Empty Re: NHLS fantazi 10/11 - sta cemo?

Počalji od Che Čet Mar 04, 2010 3:41 pm

draft je kad se biraju igraci.. klasika u maerickim ligama, ima ga u NBA, NHL, MLS, NLB, NFL..guglaj malo, tj. idi na wiki..
trejd se prevodi kao zamena, samo sto je to kod mene malo drugacije.. uglavnom, objasnicu ja vama sve ako budete igrali i nikoga necu prevariti..
Che
Che
Moderator
Moderator

Posts : 18878
Godine : 33
Location : Banovo Hill
Maple Leafs

http://www.nhl-serbia.com

Nazad na vrh Ići dole

NHLS  fantazi 10/11 - sta cemo? Empty Re: NHLS fantazi 10/11 - sta cemo?

Počalji od Che Pet Mar 05, 2010 8:35 pm

ajde, komentarisite malo.. sta bi voleli da vidite, da li bi igrali, sta da se eventualno menja..
Che
Che
Moderator
Moderator

Posts : 18878
Godine : 33
Location : Banovo Hill
Maple Leafs

http://www.nhl-serbia.com

Nazad na vrh Ići dole

NHLS  fantazi 10/11 - sta cemo? Empty Re: NHLS fantazi 10/11 - sta cemo?

Počalji od Lazicy Pet Mar 05, 2010 8:50 pm

Podrzavam.
Lazicy
Lazicy
Administrator
Administrator

Posts : 1727
Godine : 32
Location : Novi Sad
Penguins

Nazad na vrh Ići dole

NHLS  fantazi 10/11 - sta cemo? Empty Re: NHLS fantazi 10/11 - sta cemo?

Počalji od Liverpool FC Pet Mar 05, 2010 11:41 pm

Moze moze,da cika objasni neke stvari Very Happy
Liverpool FC
Liverpool FC
Moderator
Moderator

Posts : 2162
Godine : 33
Location : Vrsac
Ducks

Nazad na vrh Ići dole

NHLS  fantazi 10/11 - sta cemo? Empty Re: NHLS fantazi 10/11 - sta cemo?

Počalji od Che Pet Mar 05, 2010 11:47 pm

to... tvoja podrska mi mnogo znaci.. Tapsem sa kapom
igrace se ovo.. samo da vidimo gde je i ovaj bard, i jos neki likovi..
igrace se ovo.. Da
Che
Che
Moderator
Moderator

Posts : 18878
Godine : 33
Location : Banovo Hill
Maple Leafs

http://www.nhl-serbia.com

Nazad na vrh Ići dole

NHLS  fantazi 10/11 - sta cemo? Empty Re: NHLS fantazi 10/11 - sta cemo?

Počalji od Pufta Sub Mar 06, 2010 3:50 am

ja sam onaj koji je stavio ono poslednje u glasanju tako da na mene ne racunajte Smile
Pufta
Pufta
VIP
VIP

Posts : 1855
Godine : 57
Location : Mesara
Devils

Nazad na vrh Ići dole

NHLS  fantazi 10/11 - sta cemo? Empty Re: NHLS fantazi 10/11 - sta cemo?

Počalji od Che Sub Mar 06, 2010 12:44 pm

na tebe i nisam racunao..
mada ovo ne zahteva uopste vrmena.. tacno, mozes ti da pratis igre, utakmice i sve, ali ne moras.. vreme moras da odvojis samo za draft, objavljivanje prvog tima i eventualno neki trejd.. znaci, to je mozda 6 stvari za ceo plej of..
e sad, ako mislis da ne znas dobro igrace, javi mi se na pm.. Wink
Che
Che
Moderator
Moderator

Posts : 18878
Godine : 33
Location : Banovo Hill
Maple Leafs

http://www.nhl-serbia.com

Nazad na vrh Ići dole

NHLS  fantazi 10/11 - sta cemo? Empty Re: NHLS fantazi 10/11 - sta cemo?

Počalji od Lemieux Ned Mar 07, 2010 1:22 am

iako nisam bas preveliki nhl fan igrao bih ovo... Smile
Lemieux
Lemieux
AHL
AHL

Posts : 443
Godine : 30
Location : Sremska Mitrovica
Capitals

Nazad na vrh Ići dole

NHLS  fantazi 10/11 - sta cemo? Empty Re: NHLS fantazi 10/11 - sta cemo?

Počalji od Che Ned Mar 07, 2010 11:11 am

:weee:
ostavicemo jos malo ovo, da vidimo sta mislite, a onda krecu prijave.. Pijem kafu i chiluje
Che
Che
Moderator
Moderator

Posts : 18878
Godine : 33
Location : Banovo Hill
Maple Leafs

http://www.nhl-serbia.com

Nazad na vrh Ići dole

NHLS  fantazi 10/11 - sta cemo? Empty Re: NHLS fantazi 10/11 - sta cemo?

Počalji od Lazicy Pon Mar 15, 2010 9:45 pm

Hoce biti ovoga?
Lazicy
Lazicy
Administrator
Administrator

Posts : 1727
Godine : 32
Location : Novi Sad
Penguins

Nazad na vrh Ići dole

NHLS  fantazi 10/11 - sta cemo? Empty Re: NHLS fantazi 10/11 - sta cemo?

Počalji od Che Pon Mar 15, 2010 10:01 pm

bice, ima vremena..
Che
Che
Moderator
Moderator

Posts : 18878
Godine : 33
Location : Banovo Hill
Maple Leafs

http://www.nhl-serbia.com

Nazad na vrh Ići dole

NHLS  fantazi 10/11 - sta cemo? Empty Re: NHLS fantazi 10/11 - sta cemo?

Počalji od kb8 Uto Mar 16, 2010 8:44 am

Oce li i to biti preko Yahooa buduci samo tamo clan bezbroj nekih Fantasya?
kb8
kb8
3rd liner
3rd liner

Posts : 1244
Godine : 46
Location : Zagreb
Canadiens

Nazad na vrh Ići dole

NHLS  fantazi 10/11 - sta cemo? Empty Re: NHLS fantazi 10/11 - sta cemo?

Počalji od Che Uto Mar 16, 2010 4:58 pm

ne, kasno je za yahoo... previse kasno... Laughing
ovo cu organizovati ja na forumu.. procitaj prvi post i daj komentar ili predlog.. Wink
Che
Che
Moderator
Moderator

Posts : 18878
Godine : 33
Location : Banovo Hill
Maple Leafs

http://www.nhl-serbia.com

Nazad na vrh Ići dole

NHLS  fantazi 10/11 - sta cemo? Empty Re: NHLS fantazi 10/11 - sta cemo?

Počalji od Lazicy Uto Mar 16, 2010 6:50 pm

kb8 ::Oce li i to biti preko Yahooa buduci samo tamo clan bezbroj nekih Fantasya?

Dogodine ce biti i na NBA Very Happy
Lazicy
Lazicy
Administrator
Administrator

Posts : 1727
Godine : 32
Location : Novi Sad
Penguins

Nazad na vrh Ići dole

NHLS  fantazi 10/11 - sta cemo? Empty Re: NHLS fantazi 10/11 - sta cemo?

Počalji od Colts fan Ned Mar 21, 2010 12:40 am

Imam 2 pitanja:
Ako sam dobro shvatio moji igraci koje biram u 6-orku zavrse seriju sa 4-0 to znaci da cu imati mnogo manje fantasy poena od igraca ciji igraci igraju 6-7 tekmi jer realno racunaju se samo poeni a sto vise utakmica vise sanse za poene ili mogu da biram svake veceri zavisno koji mi igrac igra?

Drugo pitanje je da li se igra na NHL.comu kao NFL fantasy ili ce biti na forumu i mi cemo postovima draftovati?
Colts fan
Colts fan
AHL
AHL

Posts : 162
Godine : 33
Location : Beograd
Capitals

Nazad na vrh Ići dole

NHLS  fantazi 10/11 - sta cemo? Empty Re: NHLS fantazi 10/11 - sta cemo?

Počalji od Che Ned Mar 21, 2010 12:59 am

pod 1: upravo zato sam uveo "timske bodove" (imas u prvom postu), koji nisu savrseni, ali jbg.
mislim da je sve ostalo oko drafta lepo smisljeno i funkcionise, sem toga.. to je najveci problem..
ako imas neko bolje resenje, slobodno predlozi.. zato postoji i tema..
pod 2: igra se na forumu, jer su prijave za taj NHL fantazi na koji ti mislis odavno prosle.. Very Happy to je bilo jos pocetkom sezone, sada valjda vise ne moze..
ali zato od sledece sezone krecemo sa tim koji, cini mi se, organizuju NHL.com i yahoo.. veruj mi da bi ja najvise voleo da to mozemo igrati i za po.. naravno da se ne bi mucio da radimo sve "rucno"..

jos jednom, bilo ko, ako zna neko bolje resenje za ovaj disbalans u broju utakmica, ili ako ima neku drugu sugestiju, slobodno..
Che
Che
Moderator
Moderator

Posts : 18878
Godine : 33
Location : Banovo Hill
Maple Leafs

http://www.nhl-serbia.com

Nazad na vrh Ići dole

NHLS  fantazi 10/11 - sta cemo? Empty Re: NHLS fantazi 10/11 - sta cemo?

Počalji od Colts fan Pet Mar 26, 2010 6:30 pm

Kad ce draft,jel odluceno?
Colts fan
Colts fan
AHL
AHL

Posts : 162
Godine : 33
Location : Beograd
Capitals

Nazad na vrh Ići dole

NHLS  fantazi 10/11 - sta cemo? Empty Re: NHLS fantazi 10/11 - sta cemo?

Počalji od Che Pet Mar 26, 2010 10:22 pm

Draft ce biti odmah po zavrsetku prijava, tj. regularnog dela sezone u NHL-u, pa cak mozda i ranije, ako se budu znali svi timovi koji ucestvuju u po.. bicete vec obavesteni, a do tada, PRIJAVE I DALJE TRAJU!
brine me samo veliki broj pikova i to da ce svi ljudi morati da budu otprilike u slicno vreme na forumu da bi draft tecno isao.. msm, da bar zavrsimo draft do pocetka prve utakmice po, kako bi ljudi mogli da sastave timove.. problem je sto se draftuje postovanjem..
racunam da ce sigurno biti problema sa nekim, pa ne znam onda sta mi je ciniti.. verovatno cu onda tim ljudima ja odrediti igrace ili nesto sl.
jesi li mozda smislio neku ideju za poboljsanje pravila.. mozemo to jos da menjamo..
ovo bodovanje me dosta brine, neke situacije ne bi bile sasvim realne.. Ceskam bradu
Che
Che
Moderator
Moderator

Posts : 18878
Godine : 33
Location : Banovo Hill
Maple Leafs

http://www.nhl-serbia.com

Nazad na vrh Ići dole

NHLS  fantazi 10/11 - sta cemo? Empty Re: NHLS fantazi 10/11 - sta cemo?

Počalji od Colts fan Sub Mar 27, 2010 12:47 pm

Najbolje onda da draft krene nedelju dana pre PO-a i onda bi svi ucesnici izabrali sve bolje igrace a ove losije bi im ti raspodelio ako ne bi bili tu.

Sto se tice bodovanja msm da bi za defensemane moglo da se boduje plus minus, a i asistencije bi mogle da se boduju kao 1 poen a golovi kao 2?
Colts fan
Colts fan
AHL
AHL

Posts : 162
Godine : 33
Location : Beograd
Capitals

Nazad na vrh Ići dole

NHLS  fantazi 10/11 - sta cemo? Empty Re: NHLS fantazi 10/11 - sta cemo?

Počalji od SymphonyX Sub Mar 27, 2010 12:55 pm

Mislim da je ovo za golove i asistencije dobar predlog.NA draftu svi samo treba da biraju svoje igrace.Nema automatskog delegiranja
SymphonyX
SymphonyX
1st liner
1st liner

Posts : 8551
Location : Sebastijaneeeeeeeeee
Canucks

http://www.nhl-serbia.com

Nazad na vrh Ići dole

NHLS  fantazi 10/11 - sta cemo? Empty Re: NHLS fantazi 10/11 - sta cemo?

Počalji od Che Sub Mar 27, 2010 6:26 pm

golovi mogu 1.5, to sam ja razmisljao.. ali onda treba "podesiti" i ove "timske bodove", tj. bodove uspeha..
draft ce biti odrzan cim se budu znali svi ucesnici po, ili ako je bas jasno da tim na 9. mestu nema neke realne sanse.. drugacije ne bi bas bilo lepo..
Che
Che
Moderator
Moderator

Posts : 18878
Godine : 33
Location : Banovo Hill
Maple Leafs

http://www.nhl-serbia.com

Nazad na vrh Ići dole

NHLS  fantazi 10/11 - sta cemo? Empty Re: NHLS fantazi 10/11 - sta cemo?

Počalji od SymphonyX Sub Mar 27, 2010 6:39 pm

Ako veceras Boston dobije Calgary,a na dobrom je putu manje-vise ce sve biti poznato :weee:
SymphonyX
SymphonyX
1st liner
1st liner

Posts : 8551
Location : Sebastijaneeeeeeeeee
Canucks

http://www.nhl-serbia.com

Nazad na vrh Ići dole

NHLS  fantazi 10/11 - sta cemo? Empty Re: NHLS fantazi 10/11 - sta cemo?

Počalji od Che Ned Mar 28, 2010 4:05 am

bodovanje je malo izmenjeno..
Che
Che
Moderator
Moderator

Posts : 18878
Godine : 33
Location : Banovo Hill
Maple Leafs

http://www.nhl-serbia.com

Nazad na vrh Ići dole

NHLS  fantazi 10/11 - sta cemo? Empty Re: NHLS fantazi 10/11 - sta cemo?

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 1 od 5 1, 2, 3, 4, 5  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu