NHL Serbia
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

#5 Povratak Ovechkina i Crosbyja

5 posters

Ići dole

#5 Povratak Ovechkina i Crosbyja Empty #5 Povratak Ovechkina i Crosbyja

Počalji od Marvin Sre Jan 08, 2014 2:25 am

#5 Povratak Ovechkina i Crosbyja Ovechkin_vs_crosby_faceoff_mock      

          2005 se po prvi i za sad jedini put desilo da, zahvaljujući lockoutu, dve draft klase ulaze istovremeno u ligu. A te dve klase nisu bile obične. Predvodili su ih dva najbolja mlada igrača u protekloj deceniji, o kojima se tada već uveliko pisalo. Za ligu potresenu lockoutom, koji je po prvi put otkazao čitavu sezonu, ovo je bio scenario kao iz bajke. Čak je i samo poreklo ova dva momka, jednog Rusa i jednog Kanađanina, predstavljalo odlicnu priliku za marketinško odeljenje NHLa. I zaista, čim su kročili na led, Sidney Crosby i Alexandar Ovechkin izgledali su kao nešto posebno. Čak i oni retki fanovi i dalje mrzovoljni zbog nedostatka hokeja u prethodnih godinu dana nisu mogli a da ne obrate pažnju na dva superstara u nastajanju. Još ako su u pitanju bili fanovi Penguinsa odnosno Capitalsa, uprkos još uvek očajnim rezultatima svojih ekipa, mogli su da sa lakoćom predvide svetlu buducnost koja ih očekuje.

#5 Povratak Ovechkina i Crosbyja Alg-crosby-penguins-jpg

                   
2006-2010


        Penguinsi su pojačani Crosbyjem, pikom broj jedan iz 2005. završili na poslednjem mestu istoka sa samo 58 bodova, ali su igre njihovog najmlađeg člana bile fenomenalne. Sakupivši cak 102 poena, Crosby se našao na šestom mestu liste poentera i bilo koje druge godine bi osvojio Calder trofej za najboljeg novajliju godine, da nije bilo godinu dana starijeg Alexa Ovechkina. Capitalsi su se našli samo jednu poziciju iznad Pensa, sa osvojenih 70 poena, ali mladi Rus je sa cak 52 gola i 54 asistencije bio treći na listi poentera i prvi pokupio NHL nagradu, upravo Calder trofej. Dok su Pensi sledeće sezone pojačani Evgeni Malkinom uspeli da uđu u plejof, Capitalsima je upravo loša sezona u kojoj je Ovechkin debitovao pomogla da pronadu deo koji im nedostaje i centra koji ce u narednim godinama igrati pored mladog krila. Sa četvrte pozicije 2006. godine uzeli su mladog Švedanina Nicklasa Backstroma. Na njegov debi su ipak sačekali još godinu dana, te su sezonu završili ponovo na dnu konferencije. Iako Ovechkin nije razočarao, Crosby je odveo svoju ekipu u plejof, a kući poneo čak tri trofeja, uključujući Hart i Art Ross. Naredne sezone rivalstvo pocinje da bukti, kako izmedu mladih igrača tako i između ekipa iz Washingtona i Pittsburgha. Po prvi put našli su se zajedno u plejofu, kao osvajači svojih divizija čak, i vec tada su počele price kako ih plejof nastupi razdvajaju. Dok je Pitsburg otišao do finala, Washington je već u prvoj rundi spakovao kofere.
Kulminacija je usledila godinu dana kasnije. U prvoj medusobnoj plejof seriji Pensi su uspeli da preokrenu deficit od 2-0 u pobedama i u odlucujucoj sedmoj utakmici na gostujucem terenu izbace Washington na putu do Stanley kupa.

Kriza


#5 Povratak Ovechkina i Crosbyja 2011WinterClassic

        Dok su se prethodnih sezona nizale nagrade, početkom nove decenije krecu prvi veliki problemi za oba igrača. Još jedan veliki marketinški potez lige, Winter Classic između ove dve ekipe, prvog dana 2011. na Heinz Fieldu pretvorio se u košmar za Crosbyja koga je tada zadobijena povreda udaljila sa leda na gotovo čitavih godinu dana. Tada najbolji igrač lige za tačno pola sezone postigao je preko 30 golova i 66 poena, što je najviše u proteklih desetak godina. Međutim, nakon udarca u glavu od strane Davida Steckela zadobio je potres mozga te je ostatak sezone proveo van leda.
Za to vreme Alex Ovechkin imao je drugih problema. Sa zdravljem mu je sve bilo u redu, ali na ledu su rezultati bivali sve slabiji i slabiji. Poznat kao najbolji šuter i strelac lige još od samog dolaska, sezone 2010-11 Ovi je postigao svega 32 gola, ubedljivo najmanje u karijeri. Iako je skupio 85 poena, to kao da nije bio Ovechkin koga su svi do tada poznavali.
Krajem 2011. očekivalo se da će se Crosby brzo vratiti na led (mada sa velikim znakom pitanja da li će biti onaj stari), a Capitalsi su očekivali da je loša godina njihovog kapitena samo kratak loš period. No, oba tima su doživela negativna iznenađenja. Popularni Sid the Kid se vratio na led u novembru, ali nakon samo 10 mečeva medicinski problemi su se vratili. Posle pauze od još tri meseca, Sid se vratio na led, odigrao ukupno 22 utakmice u sezoni i čitavu plejof seriju protiv najvećih rivala iz Filadelfije, ali je i ta serija ostala u neprijatnom sećanju Pingvinima.
U glavnom gradu SADa, statistika i dalje pokazuje sve slabije brojke. Samo 65 poena za nekadašnjeg najboljeg strelca lige koji je samo 4 godine ranije postigao 65 golova. Uprkos ulasku u drugu rundu doigravanja, Capitalsi su promenili trenera po drugi put u samo godinu dana.

#5 Povratak Ovechkina i Crosbyja 176094465

Novi početak 2013.


         Novi lockout pružio je igračima priliku da malo napune baterije. Crosby se vratio čini se potpuno oporavljen od povrede, a njegov učinak pokazao je da navijači nisu trebali da brinu o tome da li će potres mozga ostaviti prevelik trag na njegovu igru. Sa 56 poena u 36 mečeva, Sid je bio veliki favorit za osvajanje još jednog Art Ross trofeja, ali ga je polomljena vilica, koju je zadobio kada ga je šut saigrača Brooks Orpika pogodio u lice, naterala da propusti poslednju četvrtinu sezone. Prva polovina sezone 2013/2014 je najnoviji dokaz kako je trenutno najdominantniji igrač lige kapiten Pensa. Proteklu godinu je ponovo završio na prvom mestu liste poentera, a ako ga zdravlje posluži, gotovo je sigurno da će na prvom mestu ostati do kraja sezone.
Sa druge strane, početak godine nije izgledao tako dobro za ruskog superstara. Iako je vreme lockouta proveo dominirajući KHLom u timu u kome je ponikao, moskovskom Dinamu, novi severnoamerički početak sa novim trenerom, Adamom Oatesom, nije preterano obećavao. Ali, sredinom februara, golovi su počeli da se nižu jedan za drugim. U skraćenoj sezoni 32 gola bila su dovoljna da kući ponese treći Rocket Richard trofej, kao i treći Hart kao MVP čitave lige. U doigravanju je razočarao, postigavši samo dva poena u porazu od Rangersa sa 4-3 u prvoj rundi. Novu regularnu sezonu nastavio je na isti način na koji je završio prethodnu, postižući golove. Postigao je 50 golova u 54 uzastopne utakmice što nije skoro viđeno u NHLu. Uprkos tome ekipa Capitalsa nije dominantna kao nekad, ali barem njihova gol mašina ponovo radi svoj deo posla.
Nama, navijačima, ostaje samo da se nadamo da zdravlje neće stati na put ovim mladićima, koji su tek sada u svojim najboljim NHL godinama, te da ćemo imati priliku da ih još dugo dugo gledamo. Uprkos lošem periodu kroz koji su, čini se, prošli, ostaće upamćeni kao najbolji igrači svoje generacije, ovekovečeni u Kući slavnih u Torontu.
Marvin
Marvin
Administrator
Administrator

Posts : 11051
Godine : 31
Location : Uljma
Maple Leafs

Nazad na vrh Ići dole

#5 Povratak Ovechkina i Crosbyja Empty Re: #5 Povratak Ovechkina i Crosbyja

Počalji od VIX Sre Jan 08, 2014 3:24 am

Svaka ti dala, uzivanje je citati ovo .. Pijem kafu i chiluje Klanjam se
VIX
VIX
1st liner
1st liner

Posts : 5019
Godine : 32
Location : U Joe Louis Areni ...
Red Wings

Nazad na vrh Ići dole

#5 Povratak Ovechkina i Crosbyja Empty Re: #5 Povratak Ovechkina i Crosbyja

Počalji od Marvin Sre Jan 08, 2014 3:30 am

Eh, malo mi je i suvise repetitivno na neki nacin. Mnogo ima statistike i ponavljanja slicnih fraza. Very Happy 
No, glavno da sam se vratio da pisem nakon ovih praznika. Very Happy 
Marvin
Marvin
Administrator
Administrator

Posts : 11051
Godine : 31
Location : Uljma
Maple Leafs

Nazad na vrh Ići dole

#5 Povratak Ovechkina i Crosbyja Empty Re: #5 Povratak Ovechkina i Crosbyja

Počalji od VIX Sre Jan 08, 2014 3:36 am

Marvin ::Eh, malo mi je i suvise repetitivno na neki nacin. Mnogo ima statistike i ponavljanja slicnih fraza. Very Happy 
No, glavno da sam se vratio da pisem nakon ovih praznika. Very Happy 
Ae ne trazi dlaku u jajetu, super je .. Very Happy

Da je vise hokejaskih materijala kao ovaj u zemlji, pa gde bi nam bio kraj .. Smile
VIX
VIX
1st liner
1st liner

Posts : 5019
Godine : 32
Location : U Joe Louis Areni ...
Red Wings

Nazad na vrh Ići dole

#5 Povratak Ovechkina i Crosbyja Empty Re: #5 Povratak Ovechkina i Crosbyja

Počalji od Sharks vk Sre Jan 08, 2014 10:07 am

Marvin ::Eh, malo mi je i suvise repetitivno na neki nacin. Mnogo ima statistike i ponavljanja slicnih fraza. Very Happy 
No, glavno da sam se vratio da pisem nakon ovih praznika. Very Happy 
Odličan tekst baš kako smo i navikli od tebe. Postovanje

Sa ponavljanjem sličnih fraza se i sam susrećem u svojim tekstovima...nije baš jednostavno slične teme i tekstove uobličiti da izgledaju svježe,drugačije i originalno.
Sharks vk
Sharks vk
2nd liner
2nd liner

Posts : 2848
Godine : 51
Location : Vinkovci
Sharks

http://Pozdravljam vas sve skupa.Godinama pratim ovaj forum i re

Nazad na vrh Ići dole

#5 Povratak Ovechkina i Crosbyja Empty Re: #5 Povratak Ovechkina i Crosbyja

Počalji od narrogh Sre Jan 08, 2014 12:48 pm

Bananamosss  Bananamosss Marvina za predsednika!!! Bananamosss  Bananamosss
narrogh
narrogh
3rd liner
3rd liner

Posts : 1285
Godine : 44
Location : Prijedor
Avalanche

Nazad na vrh Ići dole

#5 Povratak Ovechkina i Crosbyja Empty Re: #5 Povratak Ovechkina i Crosbyja

Počalji od Marvin Sre Jan 08, 2014 2:12 pm

Sharks vk ::
Marvin ::Eh, malo mi je i suvise repetitivno na neki nacin. Mnogo ima statistike i ponavljanja slicnih fraza. Very Happy 
No, glavno da sam se vratio da pisem nakon ovih praznika. Very Happy 
Odličan tekst baš kako smo i navikli od tebe. Postovanje

Sa ponavljanjem sličnih fraza se i sam susrećem u svojim tekstovima...nije baš jednostavno slične teme i tekstove uobličiti da izgledaju svježe,drugačije i originalno.
Verujem, to je ono na sta ti prvo skrenu paznju da ne radis u pismenim sastavima u skoli. Very Happy Onda stalno trazis razlicite nacine da kazes jedno te isto u sustini. Very Happy
Marvin
Marvin
Administrator
Administrator

Posts : 11051
Godine : 31
Location : Uljma
Maple Leafs

Nazad na vrh Ići dole

#5 Povratak Ovechkina i Crosbyja Empty Re: #5 Povratak Ovechkina i Crosbyja

Počalji od DeeDee Pet Jan 10, 2014 5:17 pm

Jeste da sam malo zapostavila forum krajem decembra/pocetak januara ali sam danas sela i procitala komplet tekstove koje je Marvin postavio i moram da priznam da sam prijatno iznenadjena  Very Happy Vrlo lepo uobliceno,pitko stivo za citanje,ne previse optereceno statistikom.Od mene A+  Smile Marvine svaka cast,samo tako nastavi  Wink
DeeDee
DeeDee
AHL
AHL

Posts : 410
Godine : 33
Blackhawks

Nazad na vrh Ići dole

#5 Povratak Ovechkina i Crosbyja Empty Re: #5 Povratak Ovechkina i Crosbyja

Počalji od Marvin Sub Jan 11, 2014 1:38 am

Hvala svima. Smile
Ja ne odgovaram cesto na hvalospeve zato sto jako sporo ovo radim, pa mi nekako ne prilici. Very Happy Mislio sam ranije da zavrsim sve.


NHL liga je teledirigovana
Marvin
Marvin
Administrator
Administrator

Posts : 11051
Godine : 31
Location : Uljma
Maple Leafs

Nazad na vrh Ići dole

#5 Povratak Ovechkina i Crosbyja Empty Re: #5 Povratak Ovechkina i Crosbyja

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Nazad na vrh


 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu