Auto-moto

Strana 1 od 4 1, 2, 3, 4  Sledeći

Ići dole

Auto-moto Empty Auto-moto

Počalji od Che taj Ned Feb 14, 2010 1:23 am

Sve sto ima tockove i ide na motorni pogon.. Very Happy
Od Formule 1, preko Dakar relija, do MotoGP-a (koji najvise i pratim)..
Omiljeni vozac mi je Marco Melandri, a najveca legenda od svih je naravno Valentino "The Doctor: Rossi..
Che
Che
Moderator
Moderator

Godine : 29
Maple Leafs alt

http://www.nhl-serbia.com

Nazad na vrh Ići dole

Auto-moto Empty Re: Auto-moto

Počalji od Che taj Uto Apr 06, 2010 11:41 pm

idemo, kroz pustinjuuu... :weee:
joj, kad se samo setim kakva je to provala oblaka bila prosle godine.. Fejspalm joj Very Happy Laughing
monsun bre u sred pustinje..
Che
Che
Moderator
Moderator

Maple Leafs alt

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od SymphonyX taj Uto Apr 06, 2010 11:50 pm

Omiljeni vozac trenutno Jorge Lorenzo,omiljeni voza Max Biaggi.Doctora ne volim previsem,ali da je najveci - jeste.Volim jako Dakar,carevi su mi Peterhansel i Nani Roma.Ameri Gordon i Miller su mi urnebesni,bas gotivni likovi.
SymphonyX
SymphonyX
1st liner
1st liner

Canucks

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Che taj Uto Apr 06, 2010 11:57 pm

ja moto gp najvise pratim.. naravno, znam puno toga o formuli 1, ali na (ne)zalost, nema je vise na TV.. spala je formula na niske grane..
vec sam rekao da mi je omiljeni marko melandri, pa rosi, pa zatim svi italijani..
inace mi je moto gp trenutno jedno 3x zanimljiviji od formule 1.. jos nova sezona - novi pocetak, mnogo zanimljivo.. msm, tacno se odmah zna ko ima dobar motor, ko ne, ali ima preduslova da ovo bude zanimljivo.. ima..
Che
Che
Moderator
Moderator

Maple Leafs alt

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Lemieux taj Uto Apr 06, 2010 11:59 pm

Ove sezone ultrazanimljivo ce biti i u Moto2 klasi ...39 vozaca...Iannone,Corsi,Pasini,Bradl,Povratnik West,Alex de Angelis,Toni Elias i Simon....... u 125-ici vidim jedino borbu izmedju Terola i Smitha.... Pojma nemam

ali zato....MotoGP

Ocekujem jos jednu Yamahinu sezonu....(iako Lorenza ne gotivim)....nadam se borbi izmedju Stonera i Rossija....again.....znaci bez Jorgea....on ako vec mora neka bude treci Very Happy.....Ocekujem Pedrosu i Doviziosa (i nadam se Spiesa i Edwardsa) u prikrajku da vrebaju iz prikrajka..ugrabe koje postolje...pobedu koju....Bautista,Aoyama,Simoncelli i Barbera su mi misterija....ko zna kako ce se snaci....cesto taj prelazak bude problem ali nadam se da makar za Simoncellija nece biti Very Happy

to je ukratko moje ocekivanje cele sezone....

sto se prve trke tice...prognoza
1. Stoner
2. Rossi
3. Pedrosa

Lorenzo zavrsava u pesku
Pijem kafu i chiluje

kasnije cu jos detaljisati celu sezonu Very Happy

btw..pratite superbike ? Ceskam bradu

edit: simfoni dont hejt mi zbog ovog hejtovanja lorenza Very Happy Very Happy

a ajd i da napisem nesto ne vezano za motogp

Matiasu Ekstromu se klanjam...pokazao je da je najkompletniji vozac Very Happy...mada to ni nema tolikog znacaja.....Sebastiana Loeba isto obozavam....Reu u SBK i Pastranu generalno.....volim i formulu drift da pogledam (mada to i nije bas formula
Pojma nemam ).....NASCAR uvek....Andretti Postovanje
o formuli 1 ne treba trositi reci......mogao bi do sutra da pisem Pijem kafu i chiluje

li na (ne)zalost, nema je vise na TV.

wtf?...imas mozda fox na tv-u ? Very Happy
Lemieux
Lemieux
AHL
AHL

Godine : 25
Capitals

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Che taj Sre Apr 07, 2010 12:06 am

sta ima na foxu... Fejspalm joj
Che
Che
Moderator
Moderator

Maple Leafs alt

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Lemieux taj Sre Apr 07, 2010 12:08 am

pa formula 1 Fejspalm joj
Lemieux
Lemieux
AHL
AHL

Capitals

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Che taj Sre Apr 07, 2010 12:12 am

ne, shvatio sam.. nego nisam dobro napisao.. trebalo je...
"sta, ima na foxu?"
nego ladno nisam znao.. no, nema veze.. ionako je sve to levo-desno dok se ne dodje u evropu..
no, cini mi se da je zanimljivo samo na tabeli.. a na stazi - nista.. i ne secam se kad je formula 1 bila slabije medijski i sponzorski propracena.. Sad
Che
Che
Moderator
Moderator

Maple Leafs alt

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Lemieux taj Sre Apr 07, 2010 12:22 am

novi timovi su bili planirani da unesu uzbudjenje a uneli su sranja (da oprostite na izrazu )....je*es ti to sto ima 24 bolida kad imas 3 tima ciji bolidi zaostaju 5 sekundi za sledecim najbrzim...5 sekundi....nekad je raspon vremena u celom gridu bio nesto veci od 1 sekunde.......i onda pocelo sve sa onom ultramegahiperekstrasupergiga dosadnom trkom u bahreinu.....australija - toplo hladno.....malezija je bila sjajna.....videcemo dalje....
Lemieux
Lemieux
AHL
AHL

Capitals

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Che taj Čet Apr 08, 2010 2:52 am

Berni Eklston dovodi Formulu 1 u Rusiju

Prvi čovek "najbržeg cirkusa", Berni Eklston, odlučan je u nameri da proširi takmičenje u Formuli 1, i na ona tržišta koja su ranije bila u drugom planu.

Auto-moto Berni_Eklstoni_857605925
Eklston ima ideju da od 2012. godine u kalendar takmičenja bude uvrštena i trka za Veliku nagradu Rusije.

Priče da će Rusija ući u krug zemalja koje su organizatori Formule 1, traju već nekoliko godina, ali izgleda da je sada najviše rukovodstvo ovog takmičenja, u saradnji sa predstavnicima vlasti i bogatim pojedincima iz Rusije, ozbiljno stalo iza projekta da od naredne sezone Moskva ili Soči, budu gradovi domaćini " najbržeg cirkusa na svetu". U prilog ovoj tvrdnji stoji i činjenica da je ove sezone Vasilij Petrov potpisao za Reno, i tako postao prvi ruski vozač u Formuli 1.

Pored Rusije, Berni Eklston ima veliku želju da u kalendaru Formule 1, svoje mesto nađe i ulična trka u Njujorku, koja bi, po njegovim planovima, takođe trebalo da startuje 2012. godine.
izvor: tvarenasport.com

uff, sto bi ovo bilo dobro.. Smile
Che
Che
Moderator
Moderator

Maple Leafs alt

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Che taj Pon Apr 12, 2010 12:29 pm

jooj, kakva trka za pocetak sezone.. stoner izlece, rosi vodi sa onako jadnom jamahom na pravcu, dovi i hejden su mu za petama... al doktor je doktor.. 3-4 perfektna kruga, i ostavlja ove lagano iza sebe..
a onda lorenco na kraju koristi borbu ove dvojce, i zauzima drugo mesto.. pa foto finis dovicijoza i hejdena.. ufff.. Shocked spiz odlican 5., melandri je barem zavrsio trku..
bice ovo jako zanimljiva sezona, mogli smo nesto i da zakljucimo o ekipama i motorima.. evo kako je to izgledalo u kataru (govorim za fabricke ekipe.. najvise)
jamaha - odlicna kontrola, odlicna, mirna i precizna na krivinama, ali veoma spora na pravcu, bez nekog ubrzanja (dovoljno je reci da je pobednik - rosi - imao najmanju maksimalnu brzinu od svih takmicara Shocked najmanju.. i lorenco je bio tu pri dnu liste)
honda - fantasticna honda, malo su me iznenadili.. ako jos malo doteraju podesavanja i jos malo smire masinu, mogu dosta toga da urade.. treba imati i dobrog vozaca da iskoriti taj motor.. inace fantasticno ubrzanje, u kataru je doviciozo prosto leteo, na pravcu je nadoknadjivao za rosijem mnogo, mnogo vremena.. mnogo, previse, rekao bih.. no, doktor je to kompezonovao u krivinama..
dukati - nesto izmedju honde i jamahe, rekao bih. sa promenom pristupa u dukatiju su dobili jednu respektabilnu masinu, koju vise ne vozi samo stoner, nego i hejden.. licno mislim da bi neki vozaci izvukli i mnogo vise iz ove masine.. a ne zaboravimo koliko je stoner bio nadmocan ovog vikenda... do pada, tj. Very Happy
Che
Che
Moderator
Moderator

Maple Leafs alt

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Lemieux taj Pon Apr 12, 2010 7:11 pm

licno mislim da bi neki vozaci izvukli i mnogo vise iz ove masine..

od hejdena da...od stonera ne....
Lemieux
Lemieux
AHL
AHL

Capitals

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Che taj Pon Apr 12, 2010 9:16 pm

da, al neko ne bi pao sa masine kao stoner.. Wink
tako je sjebao i neke predjasnje sezone.. jebenim greskama..
a ovo nije samo greska, ovo je i psiholoski jak udarac.. prakticno je izbacio samog sebe iz trke + je jamaha uzela 1,2
Che
Che
Moderator
Moderator

Maple Leafs alt

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Che taj Pon Apr 26, 2010 1:01 am

Niki Hejden: pitanja i odgovori

Niki Hejden je iskoristio neočekivanu pauzu u Moto GP šampionatu da malo popriča sa novinarima u Indijanapolisu.

Auto-moto PA721742
U Kataru je 28-godišnji šampion iz 2006. bio četvrti i vidi to kao veoma dobru najavuza sezonu koja sledi.

Izgleda da ti i Dukati veoma dobro funkcionišete. Šta misliš, koji je najveći napredak u odnosu na prošlu sezonu??

- Da, slažem se da ja i Dukati dobro funkcionišemo i da je napravljen veliki napredak u odnosu na prošlu sezonu. Sa svakom vožnjom mi je sve udobnije, jer je sve dosta različito od Honde. Komunikacija sa timom je sjajna, osećam se udobno u svakom smislu. Ipak, ima još dosta toga u čemu treba da napredujemo. Imamo još mnogo posla.

Šta si radio za vreme ove neočekivane pauze?

- Da, bilo je veoma čudno, ovako nešto mi se nije desilo od juniorske konkurencije. Spremite se za put, a onda saznate da nema trke i morate da menjate sve planove. Što se mene tiče, proveo sam prijatnu nedelju kod kuće i sada se spremam za Herez.

Očigledno je da ti je mnogo udobnije sada nego prošle godine. Imaš li pojma zbog čega je to, da li su menjani neki detalji na motoru ili je jednostavno tebi poraslo samopouzdanje?

- Pre svega bih rekao da motor radi bolje. Prosto imate sveukupno bolji osećaj na motoru. Takođe, bolje izlazi iz krivina. Za razliku od Katara, u Herezu nećemo imati dva dana za testiranje, tako da ćemo odmah morati da budemo brzi. Mislim da su ispunjeni ciljevi koje smo dogovorili u međusezoni, a nadam se da ću to dokazati i u Herezu.

Da li misliš da su se te pozitivne promene odrazile i na "satelit" Dukatije koje voze Mika Kalio i momci iz Pramaka. Da li misliš da će i oni imati bolje rezultate?

- Da, mislim da hoće. Ali, ne bih pričao u tuđe ime. Mislim da imaju dobre šasije. Ali, moraćemo da vidimo u Herezu, samo kilometraža može da vam pokaže koliko je mašina zaista dobra. Mislim da su svi Dukatiji dobri i da ćemo skupiti dosta poena ove sezone. Vidimo se u Herezu.

www.crash.net
Che
Che
Moderator
Moderator

Maple Leafs alt

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Che taj Pet Apr 30, 2010 7:34 pm

Stoner: kao da je početak

Kejsi Stoner predstojeću trku u Herezu smatra kao početak sezone.

Auto-moto Casey_Stoner_372245a
Australijski vozač je bio na pol poziciji i vodio u Kataru, ali na kraju nije završio trku.

"Malo je neobično kada se trka odloži, ali tako je to. Veliki nas posao čeka u Herezu. U suštini, kao da sada počinje sezona. Teško je napraviti pravi set ap za ovu stazu i teško je naći stabilnost. Jedva čekam da počne trka", rekao je mladi Australijanac.

Naravno, uvek je teško kada morate da juirite nekog kao što je Valentino Rosi. Po kladionicama, on i doktor imaju podjednake šanse, a naravno, sve od prvog do poslednjeg davanja gasa moći ćete da vidite na Sport Klubu.
izvor: sportklub.info
Che
Che
Moderator
Moderator

Maple Leafs alt

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Che taj Čet Maj 27, 2010 12:44 am

Melandri se boji

Sjajni Marko Melandri se boji da bi ova sezona mogla da bude i njegova poslednja šansa u Moto GP klasi.

Auto-moto PA750372
U poslednje dve sezone, samo se jednom obreo na podijumu iako se mnogo, mnogo više očekivalo od njega.

Sada se vratio na Gresini Hondu, sa kojom je 2005. bio drugi u Moto GP klasi. Ove sezone, najbolji plasman mu je šesto mesto u Francuskoj, ali smatra da mu je sve udobnije na ovom vozilu.

"Jedva čekam Muđelo, em je moja staza, em je jedna od najboljih staza na svetu. Nadam se da ću imati dobar start i rezultat jer se bojim da mi je ovo poslednja šansa u Moto GP klasi. Znam da će biti teško, ali ću se potruditi.

www.sportklub.info

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Kralj.. Da
Che
Che
Moderator
Moderator

Maple Leafs alt

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Che taj Čet Maj 27, 2010 12:47 am

"Stoner već odlučio", boje se u Dukatiju

Izgleda da su se u štabu Dukatija već pomirili sa tim da će Kejsi Stoner napustiti ovaj tim i preći u Hondu.

Auto-moto PA750433
U Dukatiju će se izgleda sada usredsrediti na to da dovedu Valentina Rosija u svoje redove od sledeće sezone.

"Mislim da je već gotovo to da Kejsi ide u Hondu. Mislim da je njegov um to odlučio i da nema povratka. Ipak, sve je to viznis i probaćemo da dovedemo Rosija", rekao je jedan neimenovan izvor iz Dukatija.

Šampion iz 2007. od tada nema mnogo uspeha, ali ipak može više da krivi sebe nego bilo šta drugo. Takođe nije imao sreće sa povredama. Stoner se još nije oglašavao po ovom pitanju jer je iskusno izjavio da želi da se fokusira na sadašnje trke.

www.sportklub.info
Che
Che
Moderator
Moderator

Maple Leafs alt

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od SymphonyX taj Čet Maj 27, 2010 1:11 am

Jorge za sada objasnjava Pijem kafu i chiluje
SymphonyX
SymphonyX
1st liner
1st liner

Canucks

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Che taj Čet Maj 27, 2010 2:24 pm

Bleda kopija doktora.. I proslave je sada poceo da planira.. Jadno.. Pijem kafu i chiluje
Jedan je Valentino Rossi..

Btw, jesam pomenuo da je jedna od majci koju sam narucio Rosijeva.. :weee:
Che
Che
Moderator
Moderator

Maple Leafs alt

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Che taj Pet Maj 28, 2010 2:11 pm

Nestaju i zujalice

Od 2012. godine neće više biti klase do 125 kubika, već će se uvesti Moto 3 klasa.

Auto-moto 1b575f6d105c039d59148743b8c824d4
Biće to mašine od četvrt litra, dok će dosadašnje dvotaktne zameniti moćnije četvorotaktne mašine.

Iz vrha Moto GP-ja kažu da je ova promena bila neminovnost i da su najveći razlozi ekonomski. Mnogi ne mogu da podrže Moto 2 timove, mnogi ne mogu da podrže timove u klasi do 125 kubika, pa će se ovim stvoriti ravnoteža.

Iz Honde su već poručili da rade na ovim motociklima, dok su iz drugi konstruktori kao Aprilja i Jamaha potvrdili učešće. Nadamo se da ćemo sve to zajedno pratiti na Sport Klubu.

www.sportklub.info
Che
Che
Moderator
Moderator

Maple Leafs alt

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od collymore10 taj Sre Avg 04, 2010 2:03 pm

"DOKTOR" NAPUŠTA JAMAHU

VALENTINO ROSI PRELAZI U DUKATI !!!

izvor:sport.blic.rs

Auto-moto Valentinodukati01afpkry

Jedan od najuspešnijih motociklista svih vremena Valentino Rosi od naredne sezone voziće za Dukati, a dok se čeka zvanična potvrda izvršni direktor italijanskog tima Gabrijele Del Torkio ubeđen je da će sve biti u redu.

Rosi (31) je od 2007. godine član Fijat Jamahe sa kojom ima dve od ukupno šest titula prvaka u MotoGP konkurenciji, a brojne spekulacije da će na kraju tekuće sezone pojačati Dukati dobile su potvrdu od Del Torkija koji je ubeđen u svetliju budućnost svoje ekipe.

"Ova sezona neće doneti Dukatiju ništa spektakularno, ali ja jedva čekam da u timu sledeće godine vidim Valentina Rosija i Nikija Hejdena. Mislim da ćemo sa njima dobiti pobednički tandem i neviđen potencijal", rekao je Del Torkio.

Dukati će sledeće sezone ostati bez trenutno četvrtoplasiranog vozača u šampinatu Kejsija Stonera koji će se preseliti u Hondu, a kako su najavili mediji Rosi bi ovih dana trebalo da i zvanično obelodani čije će boje braniti sledeće godine.

Popularni "Doktor" trenutno drži peto mesto u generalnom plasmanu MotoGP šampionata, dok je vodeći njegov klupski kolega iz Jamahe Horhe Lorenco.
collymore10
collymore10
2nd liner
2nd liner

Flyers

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Che taj Sre Avg 04, 2010 2:47 pm

Ludnica.. Vrtim se u krug On i Stoner se sada pretumbavaju, videcemo na sta ce izaci.. I kako ce Doktor voziti posle ove povrede.. Treba mu sada neka povreda da se vrati u zivot, mada kad imate u vidu da je seo na motor 3 nedelje posle onakve povrede.. :klan:
Jesam pomenuo da imam njegovu majcu.. Very Happy
Che
Che
Moderator
Moderator

Maple Leafs alt

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Pufta taj Sre Avg 04, 2010 2:49 pm

Treba mu sada neka povreda da se vrati u zivot, mada kad imate u vidu da je seo na motor 3 nedelje posle onakve povrede
a?
Pufta
Pufta
VIP
VIP

Godine : 52
Devils

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Che taj Sre Avg 04, 2010 3:14 pm

Koji fejl jebote.. Fejspalm joj Cepam se od smeha
Mislim da sam hteo da napisem "pobeda".. Laughing
Che
Che
Moderator
Moderator

Maple Leafs alt

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od collymore10 taj Ned Avg 15, 2010 6:07 pm

Rosi zvanično prelazi u Dukati

Izvor: B92

Jedan od najboljih motociklista svih vremena, ako ne i najbolji, Valentino Rosi objavio je da će sledeće sezone voziti za Dukati.

Rosijeva potvrda na stazi „Brno“ u Češkoj dolazi posle višemesečnih spekulacija da li će ostati u Jamahi ili preći u italijansku ekipu.
’Doktor’ je za Jamahu vozio od 2004. godine i od tada je osvojio četiri titule šampiona u kraljevskoj klasi Moto GP šampionata.
„Veliki je izazov početi od nule i to mi predstavlja posebnu motivaciju“, rekao je Rosi, koji bi u slučaju da osvoji titulu sa Dukatijem postao prvi motociklista kojem je pošlo za rukom da se okiti titulom sa tri različita proizvođača.

Rosi je pre doalska u Jamahu osvojio jednu titulu u klasi do 500 kubika sa Hondom, kao i dve u kraljevskoj klasi. Pre toga je bio šampion i u klasama do 125 i 250 kubika, što njegov trenutni broj titula dovodi do devet. Tandem Dukatija će tako sledeće godine činiti ’Doktor’ i Niki Hejden, dok će se Horheu Lorencu u fabričkoj Jamahi pridružiti Ben Spiz, koji sada brani boje Jamahe Teh 3.

Informacije da bi Rosi, koji je Jamahi doneo najveće uspehe u istoriji, mogao da napusti japansku ekipu pojavile su se još na kraju prošle godine, kada je Lorenco produžio ugovor sa timom. ’Doktor’ je tada izjavio da u Jamahi nema mesta za obojicu i da će razmisliti o prelasku u Dukati, ako čelnici ne budu mogli da se odluče za jednog od njih dvojice.

Na početku sezone Rosi je bio blizu produžetka saradnje sa Jamahom, ali su se stvari okrenule za 180 stepeni posle udesa u Italiji, u kojem je Italijan zaradio dvostruki prelom potkolenice. Zbog te povrede ’Doktor’ je propustio četiri trke i ostao je bez šansi za osvajanje desete titule, a za to vreme je Lorenco nizao fantastične rezultate i sada se nalazi na korak od toga da nasledi svog sadašnjeg timskog kolegu na tronu šampionata.

Gotovo izvesno to je bio razlog zbog kojeg je Rosi odlučio da nastavi dalje, a Jamaha da zadrži mladog Španca. Italijan je oduvek govorio da mu je izazov da isprati razvoj motora, ali ne za svog timskog kolegu, tj. prvog vozača kojeg želi da pobedi. Upravo taj izazov ga je pre sedam godina doveo u Jamahu, a sada je red došao na Dukati. ’Doktora’, ipak, ne očekuje tako veliki posao kao kada je došao u japansku ekipu jer italijanski tim ima dobar motor, ali mu fali malo da bi ga doveo do najvišeg stepenika pobedničkog postolja, a ako to neko može to je Rosi.
collymore10
collymore10
2nd liner
2nd liner

Flyers

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Sponsored content

Sponsored content

Nazad na vrh Ići dole

Strana 1 od 4 1, 2, 3, 4  Sledeći

Nazad na vrh