NHL Serbia
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

KHL Medvescak

+31
ward2222
Hororelf
rhadamanth
Grof Bronza
Sharks vk
SashaMTL
Marvin
Iceman
Breznjev
MUĆKE
Sepultura
Galence
narrogh
oblacno
Lee
maminho
HockeyX
backy
Augment
bogic9
Nikica
pap
VIX
popxl
Pufta
Lazicy
SymphonyX
Liverpool FC
FILIP31
kb8
Che
35 posters

Strana 32 od 32 Prethodni  1 ... 17 ... 30, 31, 32

Ići dole

KHL Medvescak - Page 32 Empty Re: KHL Medvescak

Počalji od FiMol Uto Dec 25, 2018 7:32 pm

Uzeo 3 titule sa Medvescakom i bio nam trener reprezentacije, zadnje sezone Jugoslavije smo oduvali sve i vratili se u B grupu. Kakva su tada imena dolazila iz Sovjetskog Saveza pa to kao kad bi nam u Zvezdu dosao neki Rus iz NHLa, a ne iz GMHLa  Very Happy 

Anisin, sta reci ? 
https://www.eliteprospects.com/player/24887/vyacheslav-anisin 

Medvescak sad prezivljava, a zadnju utakmicu sa Bolzanom su totalno razbijeni. Doduse u sastavu samo 1 Sved i 4 Slovenca, a ostatak domaci kadar koji se borio koliko je mogao. Fale im jos 3 dobra kao ovaj Swed pa da malo poprave tu razliku koja je jako vidljiva. Eto, sa recimo 3 pojacanja iz CSKA tipa Anisin malo bi drugacije sve to izgledalo.  Da
FiMol
FiMol
3rd liner
3rd liner

Posts : 1089
Senators

Nazad na vrh Ići dole

KHL Medvescak - Page 32 Empty Re: KHL Medvescak

Počalji od Breznjev Sre Dec 26, 2018 11:37 am

Imao sam sreću da te sezone Sfrj hokeja gledam uživo.
Pa Ščurjenko i Stolbun,ti rusi su igrali po 60 minuta kada su igrali u Kupu Šampiona,sećam se nerešeno sa Turkuom 3-3 u grupi Very Happy 
Pa onaj Getzos,mi na tekmi sednemo gde Zvezda napada ovaj na drugu stranu utrpa 5,6 golova a mi vičemo Nemoj više brko! Smile 
I taj je igrao u Nhl nešto malo u Pitsburgu...
Breznjev
Breznjev
2nd liner
2nd liner

Posts : 3309
Godine : 51
Location : Beograd
Red Wings

Nazad na vrh Ići dole

KHL Medvescak - Page 32 Empty Re: KHL Medvescak

Počalji od Rista Ris Sre Dec 26, 2018 12:34 pm

Nisam pratio Medvede ove sezone, tek juče vidim po net-u da je u Zagrebu raspad sistema.
Svi živi igrači su im otišli, ogromni zaostali dugovi.
Trenutno igraju sa domaćim kadrom i par stranaca.
Jedan od čelnika EBEL-a kaže da postoji mogućnost da ih izbace, mada ja mislim da će ipak dozvoliti da završe sezonu.

Kakva je budućnost Medveščaka za sledeću sezonu? Gojanović se nada konsolidaciji i ostanku u EBEL-u.
Realniji kažu da im je plafon Alpska ili MOL liga.
Oni najpesimističniji vide Medvede u IHL-u, rame uz rama sa Zvezdom.

Kako god bilo, posle decenije u elitnom evropskom društvu - balon se ispuhao.
Da ne bude zabune, niko ne treba da likuje jer je projekat Medveščak pokazao da se i na ovim prostorima može gledati vrhunski hokej pred punom dvoranom. 
Decenija nije mali period i voleo bih da sam bio u prilici da jednu deceniju gledam EBEL i KHL u svoj gradu.
To što su pravili neke greške u koracima, možda se zaleteli u KHL umesto da su ostali u EBEL-u i razvijali domaće igrače - to je drugo pitanje i tema za diskusiju.
Rista Ris
Rista Ris
AHL
AHL

Posts : 382
Red Wings

Nazad na vrh Ići dole

KHL Medvescak - Page 32 Empty Re: KHL Medvescak

Počalji od FiMol Sre Dec 26, 2018 10:10 pm

Medvescak trenutno ima 2000 gledaca kao domacini, dakle pun kapacitet hale Pionir. Trenutno je ubacemo oko 15 domacih igraca u takmicarski proces i mislim da ce i u buducnosti ovo biti put kojim ce se ici, a da se ostane u EBELu. 

Medvedi treba da plate 5-6 dobrih stranaca kao sto je Sved a ne da placaju Kurtu i Murtu, da plate domace igrace, da isti prodju pripremni proces i vratice se na put i tim i publika. Hrvati imaju dosta igraca izmedju 20-25 godina koji su prosli kroz junior ligu Austrije EBYSL, kao i onih koji su igrali u junior ligama Slovacke i Ceske, ali zbog politike kluba nikada nisu imali pravu sansu pored ino igraca dovodjenih za EBEL i KHL. Vreme je da im se da sansa da igraju profi hokej, ali i da se plate posteno za svoj angazman.

Borna Rendulic trenutno nastupa u KHLu, mislim da bi i njega trebalo pozvati makar na sezonu. Ceskam bradu
Bilo bi steta ugasiti brend kao sto je Medvescak  Smile
FiMol
FiMol
3rd liner
3rd liner

Posts : 1089
Senators

Nazad na vrh Ići dole

KHL Medvescak - Page 32 Empty Re: KHL Medvescak

Počalji od FiMol Pet Dec 28, 2018 8:43 pm

Medvescak trenutno igra sa Graz i gube posle 2 trecine 8 : 0 (ukupan omer suteva na gol 65 : 10). Koga zanima moze gledati preko 'onhockey stream'. 

Medvedi kompletno sa domacim igracima uz 3 preostala Slovenca, cak je i nas junior Sergej Ćurčić dobio priliku u 4. postavi (Slovenac Robar i Šved Svensson nisu u timu). 

Medvescak u ovoj postavci nema sta razmisljati o igranju EBELa, a zalosno je da su celni ljudi dozvolili da se imidz ovog kluba sroza na ovaj nivo. 
Ne Fejspalm joj
FiMol
FiMol
3rd liner
3rd liner

Posts : 1089
Senators

Nazad na vrh Ići dole

KHL Medvescak - Page 32 Empty Re: KHL Medvescak

Počalji od FiMol Sub Jan 05, 2019 11:54 pm

Nastavlja se hod po mukama sto se tice Medvescaka, porazi se nastavljaju ali ipak im se mora odati priznanje da se i dalje bore prema svojim mogucnostima. Ipak su EBEL timovi svi popunjeni strancima u prve 2 linije a ni Austrija ne igra 2A nivo vec je pri vrhu Svetskog hokeja. 

Ono sto proizilazi iz ove price jeste da im sva 3 tima u IHL ligi beleze odlicne rezultate, barem u zadnjem kolu svi su zabelezili pobede (nastupaju sa domacim igracima, osim Medvescaka koji ima 2-3 Slovenca).  

Zvezdi nece biti lako u svakom slucaju da uzme trofej IHL lige. Sto se tice Vojvodine sve po starom, imaju golmana iz Svedske kao pojacanje. Trenutno samo Zvezda i Vojvodina imaju kontigent stranaca, 5 i 4. 

Malo sam izmiksovao EBEL i IHL  Ceskam bradu
FiMol
FiMol
3rd liner
3rd liner

Posts : 1089
Senators

Nazad na vrh Ići dole

KHL Medvescak - Page 32 Empty Re: KHL Medvescak

Počalji od FiMol Uto Feb 05, 2019 3:42 pm

Medvescak zavrsava svoje ucesce u EBEL ligi nakon 40 odigranih utakmica, a oprostajnoj utakmici sa ekipom Znojmo iz Ceske rep je prisustvovalo malo preko 2700 navijaca. Bojim se da je ovo oprostaj na duze staze jer je ugled kluba unisten, a scenario je nekako slican onom sto se desilo u Jesenicama (odlazak sponzora, dugovanja itd, itd).

Ono sto Jesenice moze da vrati u orbitu EBELa jeste igracki potencijal, i mnogo manji budzet za nastup u ovoj veoma zahtevnoj ligi, dok tim iz Zagreba za par sezona vidim u MOL takmicenju. Nekako prirodniji ambijent za ulozeno - dobijeno.

Nakon 10 sezona nastupa u Hokej najjacim ligama (KHL i EBEL) Hrvatska je skliznula u svim kategorijama prema dole. Ulog ocigledno nije bio usmeren i ispracen kako treba te su ostali na istovetnoj infrastrukturi, i domacim hokejasima koji su sve vreme gurani van ove price. Kuriozitet svega je da je u spasavanju ugleda kluba, kada su svi ino igraci otisli, za Medvescak zaigra i igrac nase U20 reprezentacije, koji je upisao 10tak nastupa, gol i koju asistenciju.

Pouka: Infrastruktura!!!
Slovenija ima 6 hala koje rade 8 meseci sezona - i nema zime.
FiMol
FiMol
3rd liner
3rd liner

Posts : 1089
Senators

Nazad na vrh Ići dole

KHL Medvescak - Page 32 Empty Re: KHL Medvescak

Počalji od Breznjev Uto Feb 05, 2019 9:21 pm

Koji ih je to sponzor ispalio? Svaka njima čast i na ovih 10 sezona,od toga koliko 4 u KHL? To mi je delovalo kao naučna fantastika da će tamo igrati kada su počeli u Ebelu.
Breznjev
Breznjev
2nd liner
2nd liner

Posts : 3309
Godine : 51
Location : Beograd
Red Wings

Nazad na vrh Ići dole

KHL Medvescak - Page 32 Empty Re: KHL Medvescak

Počalji od Rista Ris Uto Feb 05, 2019 10:12 pm

Da, posle svih punih Domova sportova, Pulskih Arena, zagrebačke arene, zvučnih i manje zvučnih imena koja su protutnjala Zagrebom što u dresu Medveda što u dresu protivnika - na kraju su im sezonu i čast spasavali domaći momci iz sva tri zagrebačka kluba (celu jednu deceniju zaboravljeni  u "polumraku velesajma" kako vole da kažu hrvatski ljubitelji hokeja), jedan dan igrali u IHL, sutra u EBEL-u, sa posla i faksa na put, sa puta na posao i fax, dešavalo se i da odu u goste sa 10 igrača i 2 golmana. Rezultati su naravno bili često dvocifreni u korist protivnika, ali su svuda naišli na topao prijem i podršku publike suparničkog tima.

Svaka čast publici na ispraćaju u poslednjoj tekmi, videćemo koliko će ih dolaziti sledeće godine u IHL-u, verovatno opet mnogo više nego u Beogradu. Repka im je u svim kategorijama popadala u niži rang.

Ukupno gledano - profitirala je publika jer je celu deceniju uživala u dobrom hokeju, verovatno se još neko ogrebao o neku lovu, ali paradoksalno sam hokej u Hrvata nije dobio ništa. Da li će posle otkucavanja ponoći i pretvaranja kočija u bundevu to biti otrežnjenje i podsticaj za podizanje ovog sporta iz pepela, ili će ostati da trune na zgarištu Medveščaka - pokazaće vreme.

Ja im želim svu sreću, jer su i naš i njihov hokej u manje-više sličnim govnima. Oni su možda u nešto boljoj poziciji jer imaju tri aktivna kluba (kod nas praktično dva), imaju bolju geografiju - blizina Slovenije, Austrije i Italije. Koga odande navabiti da doputuje u Beograd?

Ono čega se ja plašim to je svetsko prvenstvo ovog aprila u Beogradu. Ako ništa drugo, njihova reprezentacija je sa ovim poslednjim mesecima u EBEL-u imala najduže pripreme u istoriji (kako je to duhovito primetio neko od njihovih igrača - Ječmenjak mislimj. 

Ipak nadam se i verujem u pobedu naših momaka!
Rista Ris
Rista Ris
AHL
AHL

Posts : 382
Red Wings

Nazad na vrh Ići dole

KHL Medvescak - Page 32 Empty Re: KHL Medvescak

Počalji od Hororelf Sre Feb 06, 2019 10:24 am

Rista se dosta raspisao
Hororelf
Hororelf
2nd liner
2nd liner

Posts : 3280
Godine : 30
Location : Vojka
Wild

Nazad na vrh Ići dole

KHL Medvescak - Page 32 Empty Re: KHL Medvescak

Počalji od Sharks vk Pet Feb 08, 2019 8:54 pm

Šteta Medvešćaka,baš mi je žao.Iako nisam iz Zg,ja sam rođen tamo,baš u općini Medvešćak.Bila je to lijepa priča,koju je  uglavnom svojim entuzijazmom gurao Gojanović,čak sam i uvjeren da se nije okoristio tipa Mamić,već je i svojih para,živaca i puno vremena uložio...sada očekujem totalni raspad i vraćanje na tvorničke postavke.Nažalost. Ne
Sharks vk
Sharks vk
2nd liner
2nd liner

Posts : 2848
Godine : 51
Location : Vinkovci
Sharks

http://Pozdravljam vas sve skupa.Godinama pratim ovaj forum i re

Nazad na vrh Ići dole

KHL Medvescak - Page 32 Empty Re: KHL Medvescak

Počalji od Hororelf Pet Feb 08, 2019 9:27 pm

Moram priznati sezone u KHL su bile odlicne za pratiti.
Hororelf
Hororelf
2nd liner
2nd liner

Posts : 3280
Godine : 30
Location : Vojka
Wild

Nazad na vrh Ići dole

KHL Medvescak - Page 32 Empty Re: KHL Medvescak

Počalji od Pronger Pet Apr 30, 2021 9:07 pm

KHL Medvescak - Page 32 Khl_me10
Pronger
Pronger
AHL
AHL

Posts : 192
Godine : 38
Location : Zagreb
Canadiens

Nazad na vrh Ići dole

KHL Medvescak - Page 32 Empty Re: KHL Medvescak

Počalji od Pronger Sre Sep 06, 2023 10:02 am

Ponovo radi bioskop (Medveščak). Vrtim beli peskir Sampion

https://medvescak.com/?fbclid=IwAR3oTbXRnU4z2y_xIJUVLlWYR9QPE-qAqpfqP7ybk0-NnPPLZ26V2O1jCTg
Pronger
Pronger
AHL
AHL

Posts : 192
Godine : 38
Location : Zagreb
Canadiens

Nazad na vrh Ići dole

KHL Medvescak - Page 32 Empty Re: KHL Medvescak

Počalji od Pronger Čet Sep 14, 2023 11:31 am

KHL Medvescak - Page 32 Img_3410
Pronger
Pronger
AHL
AHL

Posts : 192
Godine : 38
Location : Zagreb
Canadiens

Nazad na vrh Ići dole

KHL Medvescak - Page 32 Empty Re: KHL Medvescak

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 32 od 32 Prethodni  1 ... 17 ... 30, 31, 32

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu