NHL Serbia
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Kratak preview - Centralna divizija

4 posters

Ići dole

Kratak preview - Centralna divizija Empty Kratak preview - Centralna divizija

Počalji od Marvin Pet Okt 10, 2014 1:29 am

Blackhawks CHICAGO BLACKHAWKS

Epsko finale zapada prošlog maja lišilo je Chicago prilike da ponove osvajanje Stenli kupa, te su 1998 Red Wingsi ostali poslednja ekipa koja je uspela da osvoji trofej u uzastopnim godinama. Promene na rosteru su malobrojne. Jonathan Toews, Patrick Kane, Patrick Sharp, Marian Hossa su imena poznata svakom ljubitelju hokeja, nakon osvajanja dva trofeja u poslednjih pet godina. Duncan Keith i Brent Seabrook su možda i najbolji bekovski par u ligi, a u sezonu Blackhawksi ulaze bez Nick Leddyja, koji je morao da ode zbog cap situacije. Na golu glavnu reč vodi Corey Crawford dok mu je zamenik mladi Finac Antti Raanta.
Players to watch: Brad Richards
Najveće pojačanje stiglo je iz NY Rangesa, gde mu je otkupljen ugovor uprkos dobrim rezultatima tima pošto nije svojim igrama opravdao novac na koji je potpisan. Videćemo kako će se snaći u Hawksima za koje je morao da prihvati mnogo jeftiniji dil.
Prognoza: 1-4 Central - Hawksi su još uvek jedna od najjačih ekipa u ligi i playoff neće biti problem.

Avalanche COLORADO AVALANCHE

Tim koji je iznenadio hokejašku javnost u prošloj regularnoj sezoni ostao je kratkih rukava u playoffa, gde se pokazao njihov nedostatak iskustva. Veliki deo uspeha predstavljao je Semyon Varlamov, skupo plaćeni golman koji je čak dobio i nekoliko glasova za MVPja lige. Odbrana je na papiru najslabiji deo tima, uprkos tome što je predvodi nekadašnji pik broj 1, Erik Johnson, a glavna zvezda pored njega postao je Tyson Barrie. Mladi napadači, Matt Duchene, Gabriel Landeskog, Ryan O'Reilly, su ono što ovu ekipu čine vrlo uzbudljivom za gledanje, a oni su se nakupili na draftovima prethodnih godina. Gubitak Stastnog koji je prešao u Bluese će oslabiti ekipu, ali nadaju se fanovi se nadaju ne previše.
Players to watch: Nathan McKinnon
Prošlogodišnji pik broj 1 imao je sjajnu prvu sezonu, a dovoljno je talentovan da sa 19 godina napravi veliki skok, poput Stevena Stamkosa pre nekoliko godina. Živi bili pa videli.
Prognoza: 2-5 Ja verujem da je Avalanche playoff ekipa uprkos lošoj "naprednoj" statistici i na papiru tankoj odbrani.

Stars DALLAS STARS

Tyler Seguin je podigao kako svoju igru tako i igru Dallasa na viši nivo prošle sezone. On i Jamie Benn postali su jedan od najpopularnijih parova lige, a ostatak već jakog i dubokog napada dodatno je pojačan dolaskom bivšeg kapitena Sensa, Jasona Spezze. Alex Goligoski je loše počeo prošlu sezonu, ali ostaje bek u kojeg Starsi imaju najviše poverenja, a ostatak čine uglavnom mlađi momci sa izuzekom Sergeia Gonchara. Gol može biti ključna pozicija Dallasa, pošto Kari Lehtonen nema pristojnu zamenu, a imao je problema u prošlosti sa povredama.
Players to watch: Ales Hemsky
Češki hokejaš je nakon mnogo godina napustio Oilerse na trade deadlineu, otišavši u Ottawu gde je izgledao mnogo bolje igrajući pored Spezze. Sada će imati 82 meča da pokažu šta mogu zajedno.
Prognoza: 3-6 u centralu, verovatan wild card.

Wild MINNESOTA WILD

Wild su ekipa koja najviše investira prethodnih godina, što se vidi i po rezultatima. Nakon džinovskih ugovor Parisea i Sutera, dovođenja Jasona Pominvillea, uspelo im je da dovedu još jednog ključnog igrača iz uspešnijih vremena Buffalo Sabresa, Tomasa Vaneka. Kapiten Mikko Koivu i Mikael Granlund su razlozi zbog koji je Minnesota jedna od popularnijih timova u Finskoj, a Coyle i Niederreiter su perspektivni igrači za koje je trejdovao GM Chuck Fletcher. Suter je čovek sa najviše vremena provedenog ligi dok mu društvo u odbrani prave uglavnom bekovi koji su ponikli upravo u Minnesoti, Spurgeon, Brodin...
Players to watch: Ko god bude stojao na golu.
Josh Harding ima velikih zdravstvenih problema već godinama, a Backstromova karijera je u silaznoj putanji već dve godine. Darcy Kuemper je tako za par nedelja nakon holdouta postao startni golman, ali daleko od toga da se može znati šta će se sve promeniti do kraja godine.
Prognoza: 3-5 Central, po treći put zaredom se susreću sa Hawksima u PO.

                                                                               Predators NASHVILLE PREDATORS

Po prvi put u svojoj istoriji Predatorsi imaju novog trenera. Barry Trotza zamenio je nekadašnji trener Flyersa Peter Laviolette, koji je poznat po mnogo ofanzivijem stilu igre, te će biti interesantno videti u kom smeru će se graditi roster Predsa u budućnosti. Napad je zakrpljen potpisivanje nekih jeftinih centara tokom leta, poput Ribeira, Roya i Jokinena, a ostatak čine talentovani Filip Forsberg i produkti Nashvilleovog sistema poput Smitha, Wilsona. Odbrana je još uvek najveći idut tima, Shea Weber igra na nivou Norris kandidata iz godine u godinu, dok Roman Josi, Seth Jones i Ryan Ellis predstavljaju vrlo talentovan top 4. Pekka Rinne se vraća na gol nakon teške povrede, ali se očekuje da ponovo bude onaj stari.
Players to watch: James Neal
Doveden iz Pittsburgha, Neal ja automatski postao najjače ofanzvino oružije Predatorsa, a na njemu je da dokaže da brojke iz prethodnih godina nisu bile uvećane prisustvom Malkina i Crosbyja.
Prognoza: 4-7 Central, Predsi su jaka ekipa ali nastupaju u paklenoj diviziji, te će im biti teško da se izbore za PO mesto.
Blues ST LOUIS BLUES

Nakon treće po redu odlične regularne sezone, stiglo je treće po redu razočaranje u proleću. Napad je vrlo dubok i Bluesi imaju tri odlične ofanzivne linije, predvođene kapitenom Backesom, najvećim pojačanjem Stastnym, prošlogodišnjim otkrovenjem Alex Steenom... Bekovski top 3 je odličan i čine ga Pietrangelo, Bouwmeester i Shattenkirk, dok su se na golu oprostili od Jaroslava Halaka, a zatim rešili da ne produže ugovor sa trade deadline pojačanje Ryanom Millerom. Zbog toga, Brian Eliott će predstavljati prvi izbor na golu dok će veliku šansu dobit ii vrlo talentovani 24-godišnji  Jake Allen.
Players to watch: Jaden Schwartz, Vladimir Tarasenko
Par 22-godišnjaka je imalo odlične nastupe u 2013/14-oj, a očekuje se da budu još bolji uz godinu iskustva više.
Prognoza: 1-4 Central, mada će ih boleti više nego što očekuju poverenje Eliottu.

                                                                                 Jets WINNIPEG JETS
Jetsi nemaju mnogo uspeha od povratka u Kanadu, a njihov GM Kevin Chelvedayoff ne radi skoro ništa da bi nešto promenio i čeka se da dobije otkaz. Blake Wheeler, Andrew Ladd i Brian Little imali su solidne partije prošle sezone, ali im to nije donelo velike uspehe. Kontroverzni Evander Kane takođe predstavlja veliki deo napada, ali se ozbiljno povredio već u prvoj utakmici u sezoni. Tobias Enstrom je prvo ime odbrane, a mnogo se očekuje od mladog Jacoba Troube. Ondrej Pavelec je veroatno najgori startni golman u NHLu, dok će mu backup biti ruki Mihael Hutchinson.
Players to watch: Dustin Byfuglien
Big Buff se posle par godina na plavoj liniji vraća u napad iz ne baš jasnih razloga, a videćemo koliko će se tu i zadržati.
Prognoza: 6-7 u Centralu, uprkos solidnom napadu jaka divizija i loša odbrana će im doći glave ponovo.


Poslednji put izmenio Marvin dana Sub Okt 18, 2014 10:58 pm, izmenio ukupno 4 puta
Marvin
Marvin
Administrator
Administrator

Posts : 11049
Godine : 31
Location : Uljma
Maple Leafs

Nazad na vrh Ići dole

Kratak preview - Centralna divizija Empty Re: Kratak preview - Centralna divizija

Počalji od Marvin Pet Okt 10, 2014 2:27 pm

Dopunjeno. Ostavio sam ti ove greške da vidiš kako izgledaju, srediću ih ja kasnije.


NHL liga je teledirigovana
Marvin
Marvin
Administrator
Administrator

Posts : 11049
Godine : 31
Location : Uljma
Maple Leafs

Nazad na vrh Ići dole

Kratak preview - Centralna divizija Empty Re: Kratak preview - Centralna divizija

Počalji od rhadamanth Pet Okt 10, 2014 8:40 pm

aha. vidim. ne znam sto se to desava.

moguce da je i to do platforme, posto dok smo imali stari forum, bili smo na punbb, sad smo na phpbb3
rhadamanth
rhadamanth
Administrator
Administrator

Posts : 1490
Penguins

Nazad na vrh Ići dole

Kratak preview - Centralna divizija Empty Re: Kratak preview - Centralna divizija

Počalji od Marvin Sub Okt 09, 2021 11:24 pm

U vidi što sam nekad super formatiro ove stvari. Laughing

Elem, pisao sam neke previewove sezone ove godine koji bi trebali da idu na sajtu sport kluba, samo duže, pa kao iskusan u ovome okačiću linkove kad to bude izašlo, a ako ne bude kojim slučajem okačiću sve ovde direktno.

Dal je realno da mi nije palo na pamet da mogu formatirati po ovim tabovima ovako, jesam glup. Moguće da ću izmeniti sve u ova dva dana do početka sezone.


NHL liga je teledirigovana
Marvin
Marvin
Administrator
Administrator

Posts : 11049
Godine : 31
Location : Uljma
Maple Leafs

narrogh likes this post

Nazad na vrh Ići dole

Kratak preview - Centralna divizija Empty Re: Kratak preview - Centralna divizija

Počalji od FiMol Ned Okt 10, 2021 6:30 pm

Marvin ::U vidi što sam nekad super formatiro ove stvari. Laughing

Elem, pisao sam neke previewove sezone ove godine koji bi trebali da idu na sajtu sport kluba, samo duže, pa kao iskusan u ovome okačiću linkove kad to bude izašlo, a ako ne bude kojim slučajem okačiću sve ovde direktno.

Dal je realno da mi nije palo na pamet da mogu formatirati po ovim tabovima ovako, jesam glup. Moguće da ću izmeniti sve u ova dva dana do početka sezone.
Pa imas to Marvine sve ovde na Sportsnet, u detalje za sve divizije (primer za Atlantic Division): 

https://www.sportsnet.ca/nhl/article/nhl-2021-22-atlantic-division-preview-can-lightning/
FiMol
FiMol
3rd liner
3rd liner

Posts : 1089
Senators

Nazad na vrh Ići dole

Kratak preview - Centralna divizija Empty Re: Kratak preview - Centralna divizija

Počalji od RedBaron Ned Okt 10, 2021 11:37 pm

Marvin ::U vidi što sam nekad super formatiro ove stvari. Laughing

Elem, pisao sam neke previewove sezone ove godine koji bi trebali da idu na sajtu sport kluba, samo duže, pa kao iskusan u ovome okačiću linkove kad to bude izašlo, a ako ne bude kojim slučajem okačiću sve ovde direktno.

Dal je realno da mi nije palo na pamet da mogu formatirati po ovim tabovima ovako, jesam glup. Moguće da ću izmeniti sve u ova dva dana do početka sezone.
Ma daj okaci ti ovde ,valjda imamo pravo na ekskluzivu pre SK Wink

A i ko zna dok oni okace a prvenstvo krece uskoro ....Ja se jos nisam ni pripremio sa previewima ...Nisam stigao nista da odgledam
RedBaron
RedBaron
AHL
AHL

Posts : 208
Red Wings

Nazad na vrh Ići dole

Kratak preview - Centralna divizija Empty Re: Kratak preview - Centralna divizija

Počalji od Marvin Ned Okt 10, 2021 11:48 pm

Pa pusti ti sto ima u Kanadi, naravno da ima u Kanadi. Nisam ja to izmislio. Very Happy


NHL liga je teledirigovana
Marvin
Marvin
Administrator
Administrator

Posts : 11049
Godine : 31
Location : Uljma
Maple Leafs

Nazad na vrh Ići dole

Kratak preview - Centralna divizija Empty Re: Kratak preview - Centralna divizija

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu