NHL Serbia
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Kratak preview - Metropolitan

2 posters

Ići dole

Kratak preview - Metropolitan Empty Kratak preview - Metropolitan

Počalji od Marvin Uto Okt 07, 2014 11:24 pm

Huricanes CAROLINA HURRICANES

Iako su prošlu sezone proveli blizu dna, retko ko je mislio da će dan pred ulazak u 2014/2015 Canesi biti jedan od favorita za prvog pika na dogodišnjem draftu. Teška povreda Jordana Staala u predsezoni, kao i potres mozga Jeffa Skinnera poslednjeg dana iste ostavile su tim u jako teškoj situaciji sa veoma tankim rosterom u napadu. Eric Staal i Alex Semin predstavljaće predvodničku snagu, dok će ih pratiti igrači  poput Tlustyja, Gerbea. Odbrana je na papiru jedna od najgorih u ligi. Andrej Sekera je bio jedno od najvećih iznenađenja ali je pitanje da li može da nastavi u istom ritmu, a dosta se očekuje i od Justina Faulka.
Players to watch: Cam Ward i Anton Khudobin
Nekadašnji osvajač Conn Smythe trofeja Ward iz godine u godinu beleži sve gore nastupe i mnogi smatraju da su mu dani u Carolini odbrojani. Sa druge strane, Rus je po prvi put dobio pravu šansu prošle godine i bio daleko najbolji čuvar mreže Hurricanesa. Ostaje da se vidi da li će se prvi vratiti u formu i da li će je drugi zadržati.
Prognoza: 6-8 u Metro diviziji, uprkos dobroj godini Khudobina nemaju depth za više.

Blue Jackets COLUMBUS BLUE JACKETS

Fan baza Blue Jacketsa se poprilično proširila nakon plasmana u doigravanje, drugog u istoriji ekipe, u kome su namučili favorizovane Penguinse. Scott Hartnell jeste njihovo najveće pojačanje prelaznog roka i predstavlja pojačanje u odnosu na RJ Umbergera. CBJ ima problema sa povredama, Boone Jenner koji bi trebao da zaigra u prvoj liniji odsustvovaće nekih mesec dana, dok je Hortonovo zdravstveno stanje već godinama pod znakom pitanja. No, ostatak napada izgleda solidno i bez njih, bez pravih zvezda ali sa dosta dobrih igrača. Odbranu predvode James Wisniewski i Jack Johnson, a Ryan Murray, bivši pik broj 2 će verovatno imati veću ulogu nego prošle godine. Fedor Tyutin. Sergei Bobrosky je jedan od najboljih golmana lige od koga se očekuje bar nekih 65 nastupa.
Players to watch: Ryan Johansen
Nakon velikih nesporazuma oko novog ugovora koji su imali GM Kekalainen i Johansenov agent, najbolji mladi igrač ove ekipe je konačno potpisao trogodišnji ugovor pre nekoliko dana, a sada mora da opravda svoje velike zahteve.
Prognoza: 4-7 u Metro diviziji, playoff moguć, ali ne i mnogo više.

Devils NEW JERSEY DEVILS

Ekipa Devilsa ulazi iskusnija u novu sezonu, što možda i nije pozitivna stvar kada imate najstariji roster u NHLu. Okosnicu napada čine Jaromir Jagr, koji je prvi gol u NHLu postigao pre 24 godine i ne mnogo mlađi Patrik Elias. Prošla sezona nije bila uspešna, pre svega zahvaljujući učinku u penalima u kojima nijednom nisu došli do pobede. Pare su se trošile na leto, a dovedeno je još vetarana, poput Cammallerija i Havlata. Od bekova vredi istaknuti Mareka Zidlyckog, kao i Andy Greena, a biće interesantno videti kakvu će ulogu imati Adam Larsson. Na golu posle nekih 20 godina više neće stojati legendarni Martin Brodeur.
Players to watch: Cory Schneider
Prošle godine je pokazao kvalitet i bio mnogo kvalitetnije rešenje u odnosu na ostarelog Brodeura, a sada će sam izgurati većinu sezone, te ga mnogi smatraju i kandidatom iz senke za Vezina trofej dodeljen najboljem golmanu.
Prognoza: 2-5 u Metro diviziji, ukoliko Schneider bude na nivou od prošle godine i poprave SO skor Devilsi su playoff ekipa.

Islanders NEW YORK ISLANDERS

Garth Snow je ovo leto verovatno bio najzaposleniji GM u NHL(što ne čudi budući da mu posao visi o koncu). Kao rezultat toga, pojačanja Islandersa se mogu videti kako u napadu, tako i u odbrani pa čak i na golu. Nakon fijaska sa Vanekom prošle godine u prvoj liniji je ostalo upražnjeno mesto koje je pored Tavaresa i Okposoa zauzimao Matt Moulson. Dovedeni su Kulemin i Grabovski, ali oni će verovatno u drugu navalu. Tu je i najbolji izvođač penala Frans Nielsen, a mlade snage Ryan Strome i Anders Lee dobiće svoju prvu veliku šansu. Boychuk i Leddy su dovedeni pred sam početak sezone da poboljšaju plavu liniju na kojoj bi konačno glavnu reč trebao da ima Lubomir Visnovsky.
Players to watch: Jaroslav Halak
Najveće pojačanje je ipak ono na golu, uzevši u obzir da su Islandersi imali velikih problema sa Nabokovom i Poulinom prošle godine.
Prognoza: 3-8 u diviziji, za PO se treba sklopiti dosta kockica, a odbrana i dalje ne deluje ubedljivo.

Rangers NEW YORK RANGERS

Nakon plasmana u finale navijači se nadaju da Rangersi mogu da odu korak dalje ove godine. Roster nije mnogo menjan, Brad Richards je buyoutovan te Marty St. Louis, koji je bio razočarenje u svojoj prvoj sezoni u "Velikoj jabuci",  će biti jedan od nosača igre Rangersa. Derek Stepan će odsustvovati zbog preloma noge na odreženo vreme, a tu su od zapaženijih imena mladi Kreider, kao i Hagelin i Zuccarello. Dan Boyle je najveće pojačanje prelaznog roka, uprkos godinama, a novi kapiten postao je bek Ryan McDonagh, nasledivši trejdovanog Callahana. Na golu verovatno najbolji golman lige, Kralj Henrik Lundqvist.
Players to watch: Rick Nash
Nash je nakon ispodprosečne sezone odigrao katastrofalan plejof, te je zbog toga skoro na trapezu kod navijača Rangersa, a i upravi sigurno bode oči njegov učinak uporođen sa njegovom zaradom.
Prognoza: 2-5 Rangersi su maltene siguran playoff tim i napad bi morao da im dobrano zakaže kako bi taj status izgubili.

Flyers PHILADELPHIA FLYERS

Nakon otpuštanja Petera Laviolletta Flyersi su prošle sezone popravili igru i došli do trećeg PO mesta u diviziji. U ovu sezonu ulaze po mom iššljenju oslabljeni u odnosu na prošlu. Scott Hartnell, godinama jedan od najbitnijih Flyersa, trejdovan je u Columbus za povratnika RJ Umbergera. Cladue Giroux je jedan od najboljih hokejaša lige, a sa njim u liniji će igrati Wayne Simmonds. Vredi pomenuti Jakuba Voraceka, kao i Vincenta Lecavaliera, iako se čini da on nema još mnogo toga da pokaže. Kimmo Timonen, najbolji bek ekipe ima velikih zdravstvenih problema i pitanje je da li će se uopšte vraćati na led, a ostatak deluje prosečno, sa imenima kakva su Streit, Coburn, MacDonald. Na golu će biti Steve Mason, koji je imao solidnu prvu sezonu, ali u golmanskom paklu kakav je grad bratske ljubavi svaki njegov nastup biće pomno praćen od strane kritičara.
Players to watch: Brayden Schenn, Sean Couturier
Ova dva mladića su bez sumnje najveće mlade nade tima. Nekada top 10 pikovi su već imali zapažene uloge, a sada im se pravi još više mesta. Odlaskom Hartnella mlađi Schenn bi mogao da se nađe u prvoj liniji uz Girouxa, dok bi Couturier našao mesto verovatno u drugoj liniji.
Prognoza: 3-7 u diviziji, uprkos playoffu prošle godine roster još uvek deluje labilno a loše igre Masona bi ih mogle upropastiti.

                                                                          PenguinsPITTSBURGH PENGUINS

Ponovo razočarani navijači i igrači Pingvina su ostali bez plasmana u finale konferencije uprkos vođstvu od 3-1 u seriji protiv NY Rangersa. LEto ej bilo burno, trener Dan Bylsma i GM Ray Shero su otpušteni a zamenili su ih novajlija Mike Johnston i Jim Rutherford, bivši GM Hurricanesa. Napad Pensa jeste najpoznatiji u ligi i nema potrebe posebno predstavljati Crosbyja i Malkina, kao ni već standardnog Kunitza. Što se bekova tiče, Kris Letang je glavno ime, iako je imao velikih problema sa zdravljem, uključujući i šlog pre par meseci. Christian Ehrhoff je odličan bek koji bi trebao da igra mnogo, a Olli Maata bi takođe trebao da popuni prazninu nastalu odlaskom Niskanena i Orpika u Capitalse. Marc-Andre Fleury se nije ponovo raspao u playoffu prošle godine, te je ostao prvi čuvar mreže ekipe.
Players to watch: Patric Hornqvist
Kad god napadač ode iz Nashvillea, tradicionalno defanzivne ekipe, postavlja se pitanje koliko može biti efikasniji u nekom ofanzivnom sistemu. Hornqvist će pored sebe imati Evgenija Malkina što bi svakako trebalo da mu podigne produktivnost u odnosu na saigrače iz Predatorsa.
Prognoza: 1. eventualno 2. u diviziji. Pensi su sjajna regular season ekipa i glavni favoriti za Presidents trofej na istoku, playoff je ono sa čim imaju problema još od poslednjeg osvajanja Stanley Cupa.

                                                                         CapitalsWASHIGNTON CAPITALS

Još jedna ekipa koju su zahvatile velike promene van leda. Barry Trotz, legendarni trener Predatorsa je po prvi put našao dom u nekoj drugoj ekipi a Brian MacLellan postao je novi GM. Alex Ovechkin je osvojio Rocket Richard trofej prošle sezone, ali je žestoko kritikovan zbog jednog od najgorih +/- rejtinga u ligi. Nicklas Backstrom je kao i uvek prvi centar, a ostatak napada čini nekoliko već poznatih imena poput Warda, Brouwera, Chimere. Mike Green nikako da se vrati u nekadašnju formu, te su velike pare potrošene na plavu liniju, dovedeni su Matt Niskanen i Brooks Orpik. Braden Holtby je imao lošu sezonu na golu ali ostaje starter.
Players to watch: Evgeny Kuznetsov
Mladi Rus je najbolji prospekt Capitalsa, nakon solidnih partija u KHLu nije razočarao u prvom dolasku u Severnu Ameriku, a sada ćemo videti šta može da pokaže u prvoj punoj sezoni.
Prognoze: 2-6 vrlo teško za predvideti, biće verovatno na ivici PO ali mogu da prevagnu na obe strane.
Marvin
Marvin
Administrator
Administrator

Posts : 11049
Godine : 31
Location : Uljma
Maple Leafs

Nazad na vrh Ići dole

Kratak preview - Metropolitan Empty Re: Kratak preview - Metropolitan

Počalji od Marvin Sre Okt 08, 2014 2:22 pm

Završeno. Kako mrzim ovaj formatting. Ljut

Inače, zašto nemamo dugme za portal? Ja sam krenuo ovo da pišem radi portala, ali imam problem.
Naime, ako ja vratim portal imam onaj stari problem da mogu da uđem samo na portal, a da nemam kako na forum da uđem, te zbog toga neću sam da ga uvodim ponovo. Već sam pisao o tome ako se sećate, Starbuck, imaš neku ideju možda, ili bilo ko?


NHL liga je teledirigovana
Marvin
Marvin
Administrator
Administrator

Posts : 11049
Godine : 31
Location : Uljma
Maple Leafs

Nazad na vrh Ići dole

Kratak preview - Metropolitan Empty Re: Kratak preview - Metropolitan

Počalji od rhadamanth Pet Okt 10, 2014 12:41 am

#1 tema nema dugme za portal
#2 cime pristupas forumu/portalu, opisi detaljno, znam da si negde pominjao
#3 sta je sa formatiranjem?
rhadamanth
rhadamanth
Administrator
Administrator

Posts : 1490
Penguins

Nazad na vrh Ići dole

Kratak preview - Metropolitan Empty Re: Kratak preview - Metropolitan

Počalji od Marvin Pet Okt 10, 2014 12:58 am

Ako postavim portal a ostavim da default stranica vodi na forum, isto je kao da portala i nema, jer ne moze da se pristupi, nema dugme.
Ako postavim portal kao default stranicu, ne mogu da udjem na forum jer me "home" dugme vodi na portal.

Kad pisem nakon sto postujem ostaju mi razne poruke [center] [left] [size=18] i slicne, pa moram onda rucno da editujem to, iako kad radis preview poruke datih stvari nema.


NHL liga je teledirigovana
Marvin
Marvin
Administrator
Administrator

Posts : 11049
Godine : 31
Location : Uljma
Maple Leafs

Nazad na vrh Ići dole

Kratak preview - Metropolitan Empty Re: Kratak preview - Metropolitan

Počalji od rhadamanth Pet Okt 10, 2014 1:10 am

#1 sve je to posledica ove teme. jbg.

#3 kako pristupas, preko kompa ili telefona?
rhadamanth
rhadamanth
Administrator
Administrator

Posts : 1490
Penguins

Nazad na vrh Ići dole

Kratak preview - Metropolitan Empty Re: Kratak preview - Metropolitan

Počalji od Marvin Pet Okt 10, 2014 1:20 am

Preko kompa pišem, neću preko fona. Very Happy Evo pišem i sad, ako bude bilo nekih problema ostaviću ti da vidiš.


NHL liga je teledirigovana
Marvin
Marvin
Administrator
Administrator

Posts : 11049
Godine : 31
Location : Uljma
Maple Leafs

Nazad na vrh Ići dole

Kratak preview - Metropolitan Empty Re: Kratak preview - Metropolitan

Počalji od rhadamanth Pet Okt 10, 2014 1:23 am

ok.
rhadamanth
rhadamanth
Administrator
Administrator

Posts : 1490
Penguins

Nazad na vrh Ići dole

Kratak preview - Metropolitan Empty Re: Kratak preview - Metropolitan

Počalji od rhadamanth Pet Okt 10, 2014 2:54 am

napravila sam ti i postavila dugmence za portal
zamenila sam da je prva direktna strana portal, a preko ikonice home se ide na forum (tu bih mogla ustvari da izmenim i da napravim ikonicu "forum", da ne buni ljude, jer je portal ustvari home page)
proveri da li radi i kod tebe


edit: izmenila home dugme, sada je forum dugme i vodi na forum. portal dugme vodi na portal. default home je portal stranica.

edit2: javi da li ti sad radi ok i, da, NEMOJ DA JE NEKO NESTO SADA DIRAO!!!


Poslednji put izmenio rhadamanth dana Pet Okt 10, 2014 3:13 am, izmenio ukupno 2 puta (Razlog : info update)
rhadamanth
rhadamanth
Administrator
Administrator

Posts : 1490
Penguins

Nazad na vrh Ići dole

Kratak preview - Metropolitan Empty Re: Kratak preview - Metropolitan

Počalji od Marvin Pet Okt 10, 2014 12:14 pm

Hvala puno.

No, sa mobilnog mi radi normalno dok na laptopu me oba dugmeta vode na portal. Nesto je ovde zesce ubagovano.


NHL liga je teledirigovana
Marvin
Marvin
Administrator
Administrator

Posts : 11049
Godine : 31
Location : Uljma
Maple Leafs

Nazad na vrh Ići dole

Kratak preview - Metropolitan Empty Re: Kratak preview - Metropolitan

Počalji od rhadamanth Pet Okt 10, 2014 8:30 pm

e, svasta. sve sam bila podesila, sve je radilo, a sad vidim da vraca preusmeravanje na forum index umesto na portal. stavila sam opet, pa cemo pratiti. ako bude pravilo problem, mora da je do platforme, pa cemo se obratiti nadleznima.
rhadamanth
rhadamanth
Administrator
Administrator

Posts : 1490
Penguins

Nazad na vrh Ići dole

Kratak preview - Metropolitan Empty Re: Kratak preview - Metropolitan

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Nazad na vrh


 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu