NHL Serbia
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

#1 Trenutak koji smo čekali

5 posters

Ići dole

#1 Trenutak koji smo čekali Empty #1 Trenutak koji smo čekali

Počalji od Marvin Čet Feb 06, 2014 12:06 am



Kada sam po prvi put uopste i dosao na ideju da napišem ovakav jedan predlog najbitnijih događaja u protekloj kalendarskoj godini, jedan događaj se odmah jasno izdvojio kao najvažniji. Toliko važan, da se većina drugih uopšte ne bi ni dogodila da nije bilo njega. 6 januara 2013 godine ukraćene su muke milionima navijača, trenera, igrača, prodavaca, čistača, novinara i svih ostalih čiji su poslovi usko povezani sa najvećom hokejaškom ligom na svetu odnosno slobodno vreme koriste gledajući najbolje hokejaše na svetu. NHL liga objavila je da je postignut dogovor oko novog CBA, kraj lockouta i izlazak na led nakon samo dve nedelje.

Datum isticanja prvog kolektivnog ugovora, sklopljenog po završetku prethodnog lockouta 2005, bio je 15.9.2012. Dugo se u medijima provlačila priča o mogućnosti lockouta i o tome kako nema dogovora između zainteresovanih strana. One su, naivno, ozbiljne pregovore započele tek u leto 2012. verujući da je dogovor moguć i da će se sve na vreme rešiti. Nažalost, dve strane bile su jako daleko u svojim viđenjima novog kolektivnog ugovora. Prva ponuda, od strane NHLa, bila je nezamislivo niska. Primanja igrača bi se sa 57 posto prihoda smanjila na 46%, maksimalna dužina ugovora bila bi samo 4 godine, bonusi pri potpisivanju ugovora bi nestali, novac bi morao biti ravnomerno raspoređen tokom celog trajanja ugovora, a igrači bi kasnije nego do sad postajali free agenti. Donald Fehr i NHLPA su smarali ovu ponudu jako lšom, a ni javnost nije bila naklonjena ovakvoj škrtosti od strane Gary Bettmana i vlasnika. Mesec dana kasnije, NHLPA je dostavio svoju prvu ponudu, koju je druga strana veoma brzo odbila. Nakon još uzburkanih pregovora, 15.9. u ponoć proglšen je lockout i otkazane su prve utakmice planirane za tu sezonu. Igrači koji su još uvek mogli da nastupaju u AHLu poslati su upravo tamo, a oni koji su mogli vraćeni su u juniorske timove. Što se veterana tiče, veliki broj poznatih igrača došao je da igra sa ove strane okeana, dok su neki rešili da slobodno vreme ispune drugim aktivnostima. Sezone nije bilo na vidiku, sve teže reči su padale sa obe strane, a svaka nova ponuda bivaja le odbijena još brže nego prethodna. Proces medijacije nije doneo mnogo toga dobrog. Krajem decembra krenule su prve glasine o tome kako vlasnici lagano popuštaju, a onda, konačno, nakon 16 sati uzastopnih pregovora, već nekoliko dana u novoj godini, dogovor je postignut i najavljena je skraćena sezona.

O samom lockoutu mislim da ne bi trebalo više trošiti reči. Nikoga više ne zanimaju bilo kakve cifre oko kojih su se vodile tako burne rasprave pre samo godina dana. Postojanje samog lockout predstavlja samo surovi podsetnik da se u današnjem svetu sve još uvek vrti prvenstveno oko novca. Isto tako, rešio sam da iznad teksta ovoga puta ne stavljam nikakve slike, iz prostog razloga što verujem da slike ljudi čije se ime može povezati sa događajima gore opisanim ne zaslužuju da se nađu na ovakvom mestu.

Sada, 6. februara 2014. godine, liga posluje bolje nego ikad. Uprkos tome što su mnogi fanovi nakon čak trećeg prestanka igre rekli kako ih više ne zanima da budu krave muzare Garija Betmena i kompanije, poseta u arenama je u skraćenoj sezoni bila 2% veća nego samo godinu dana ranije. Ja im neću zameriti.

Za kraj, nemojte pogrešno shvatiti jednu stvar. Taj nezaboravan trenutak, koji se nalazi na prvom mestu ove liste, ne predstavlja 6. januar, već sve ono što se nakon toga desilo. Sve ono što se dešavalo ranijih meseci, bilo, ne ponovilo se(doduše, već po treći put)!







#1 Trenutak koji smo čekali NHL_Schedule_Must_See_Games

#1 Trenutak koji smo čekali 20130504-590-leafstailgate-16

#1 Trenutak koji smo čekali Bos_a_bruinsfants_300
Marvin
Marvin
Administrator
Administrator

Posts : 11049
Godine : 31
Location : Uljma
Maple Leafs

Nazad na vrh Ići dole

#1 Trenutak koji smo čekali Empty Re: #1 Trenutak koji smo čekali

Počalji od Marvin Čet Feb 06, 2014 8:04 pm

Sto ne kazete nista? Sam ga mnogo usro?
Nisam hteo da bude u fazonu ostalih zato sto stvarno lockout ne ostavlja lepa secanja.
Mozda sam malo previse oduzio i onda napisao samo ovoliko, ali ono. Smile


NHL liga je teledirigovana
Marvin
Marvin
Administrator
Administrator

Posts : 11049
Godine : 31
Location : Uljma
Maple Leafs

Nazad na vrh Ići dole

#1 Trenutak koji smo čekali Empty Re: #1 Trenutak koji smo čekali

Počalji od rhadamanth Čet Feb 06, 2014 9:21 pm

nista ne valja, pisi opet


 Wink   Razz 
rhadamanth
rhadamanth
Administrator
Administrator

Posts : 1490
Penguins

Nazad na vrh Ići dole

#1 Trenutak koji smo čekali Empty Re: #1 Trenutak koji smo čekali

Počalji od Che Pet Feb 07, 2014 3:31 pm

Ja ne mogu vise da citam, bole me oci.
Che
Che
Moderator
Moderator

Posts : 18878
Godine : 33
Location : Banovo Hill
Maple Leafs

http://www.nhl-serbia.com

Nazad na vrh Ići dole

#1 Trenutak koji smo čekali Empty Re: #1 Trenutak koji smo čekali

Počalji od SymphonyX Pet Feb 07, 2014 3:53 pm

Nema tu greske.
SymphonyX
SymphonyX
1st liner
1st liner

Posts : 8551
Location : Sebastijaneeeeeeeeee
Canucks

http://www.nhl-serbia.com

Nazad na vrh Ići dole

#1 Trenutak koji smo čekali Empty Re: #1 Trenutak koji smo čekali

Počalji od VIX Uto Feb 11, 2014 8:06 pm

Na nivou, kao sto i ocekujemo od tebe ! Very Happy
VIX
VIX
1st liner
1st liner

Posts : 5019
Godine : 32
Location : U Joe Louis Areni ...
Red Wings

Nazad na vrh Ići dole

#1 Trenutak koji smo čekali Empty Re: #1 Trenutak koji smo čekali

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Nazad na vrh


 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu