NHL Serbia
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Bivsi NHL timovi

+9
pap
Augment
Liverpool FC
Marvin
SymphonyX
Pufta
Che
kb8
SashaMTL
13 posters

Strana 1 od 11 1, 2, 3 ... 9, 10, 11  Sledeći

Ići dole

Bivsi NHL timovi Empty Bivsi NHL timovi

Počalji od SashaMTL Čet Okt 14, 2010 9:09 am

Zna se - Nordiques! (btw, QC ce najvjerovatnije dobiti ekipu za 2-3 godine Bivsi NHL timovi 545849 Bivsi NHL timovi 273860Najvaznije je skupiti 400M$ za novu arenu, fali jos samo oko 45% Bivsi NHL timovi 260887
avatar
SashaMTL
AHL
AHL

Posts : 222
Location : Where hockey is a religion
Canadiens

Nazad na vrh Ići dole

Bivsi NHL timovi Empty Re: Bivsi NHL timovi

Počalji od kb8 Čet Okt 14, 2010 9:40 am

Quebec Nordiques iako su mi i Hartford Whalers tu negdje... Kad se samo sjetim kraja 80ih i tekmi na Screen Sportu... Neprocjenjivo!
kb8
kb8
3rd liner
3rd liner

Posts : 1244
Godine : 46
Location : Zagreb
Canadiens

Nazad na vrh Ići dole

Bivsi NHL timovi Empty Re: Bivsi NHL timovi

Počalji od Che Čet Okt 14, 2010 3:36 pm

Ova tema se stalno provlaci kroz nase price, dobro je da se neko setio da otvori poseban topik za to.. OK
Glasacu za Nordiques-e, jer zaista mislim da ligi nedostaje jos jedan "francuski" tim (mada sam mogao ladno i za Jetse.. nema veze).. Ljubav prema hokeju u Quebec sitiju se nikada nije dovodila u pitanje, ali bilo je tu raznih problema, dvorana, velicina trzista.... Ne samo njima, nego svim bivsim kanadskim fransizama. Valjda ce stvari sada ici na bolje. Kanadskim timovima je u proslosti bilo tesko da pariraju americkim fransizama, sada se nadam da je kolko-tolko bolje, imajuci u vidu da je americka ekonomija ipak dosta oslabljena (nznm kakva je situacija u Kanadi).
Ja bi voleo da liga dobije jos jednu (po mogucstvu dve Very Happy) kanadske fransize, ma gde one bile.. Pijem kafu i chiluje Prvenstveno zbog publike i cele hokejaske atmosfere i osecaja, gradova koji zive za hokej, a ne za americki fudbal.. Rolling Eyes
Pa jbt., na nekim sahranama sam vidjao bolje i zivlje atmosfere, nego u pojedinim NHL dvoranama.. Fejspalm joj
Che
Che
Moderator
Moderator

Posts : 18878
Godine : 33
Location : Banovo Hill
Maple Leafs

http://www.nhl-serbia.com

Nazad na vrh Ići dole

Bivsi NHL timovi Empty Re: Bivsi NHL timovi

Počalji od SashaMTL Čet Okt 14, 2010 4:30 pm

Subota, 2 oktobar 2010, QUEBEC CITY
Izmedju 60 i 70 hiljada ljudi je doslo na "Marche bleu" (Plavi mars) da izrazi podrsku povratku Nordiques

Bivsi NHL timovi 204540-site-grands-evenements-plaines-abraham

Bivsi NHL timovi 3615564

Bivsi NHL timovi Grande

https://www.youtube.com/watch?v=zVo-YLs7A84

https://www.youtube.com/watch?v=PWnoZhzMGRo

https://www.youtube.com/watch?v=XwROfPXVJtg
avatar
SashaMTL
AHL
AHL

Posts : 222
Location : Where hockey is a religion
Canadiens

Nazad na vrh Ići dole

Bivsi NHL timovi Empty Re: Bivsi NHL timovi

Počalji od Pufta Čet Okt 14, 2010 4:42 pm

nista bez winnipega
Pufta
Pufta
VIP
VIP

Posts : 1855
Godine : 57
Location : Mesara
Devils

Nazad na vrh Ići dole

Bivsi NHL timovi Empty Re: Bivsi NHL timovi

Počalji od Che Čet Okt 14, 2010 4:44 pm

Znate vi da sam ja ucio francuski u nasem skolskom sistemu.. Od 3. osnovne, dakle punih 10 godina.. Fejspalm joj Iso cak i na takmicenja, no davno je to bilo..
Sada ako znam da slozim 2-3 recenice, ubite me.. I:

To sam se sada setio zbog ove muzike na 1. klipu..
Nego, vratiti Nordikse, ali umesto koga, kako? Ako ih vrate umesto bilo kog drugog tima osim danasnjih Avsa, valjda gube istoriju i sve.. Pojma nemam Zar ne?

Pufta ::nista bez winnipega
Koji si ti bot na ovom forumu.. Laughing
Che
Che
Moderator
Moderator

Posts : 18878
Godine : 33
Location : Banovo Hill
Maple Leafs

http://www.nhl-serbia.com

Nazad na vrh Ići dole

Bivsi NHL timovi Empty Re: Bivsi NHL timovi

Počalji od Pufta Čet Okt 14, 2010 5:02 pm

Koji si ti bot na ovom forumu

stvarno? xD
nikad cuo nisam da su ovi timovi postojali uopste xD
Pufta
Pufta
VIP
VIP

Posts : 1855
Godine : 57
Location : Mesara
Devils

Nazad na vrh Ići dole

Bivsi NHL timovi Empty Re: Bivsi NHL timovi

Počalji od Che Čet Okt 14, 2010 5:10 pm

Nordiksi su ti danasnji Kolorado Avelanc Avalanche
Jetsi su ti danasnji Finiks Kojotsi Coyotes
Vejlersi su ti danasnji Karolina Hurikejnsi Huricanes

Relokacije fransiza, slicno kao i u MLB-u i NBA-u.. Pijem kafu i chiluje
Che
Che
Moderator
Moderator

Posts : 18878
Godine : 33
Location : Banovo Hill
Maple Leafs

http://www.nhl-serbia.com

Nazad na vrh Ići dole

Bivsi NHL timovi Empty Re: Bivsi NHL timovi

Počalji od Pufta Čet Okt 14, 2010 5:20 pm

znam izguglao sam malopre Very Happy
a devilsi su bili prvo u kansasu pa u denveru pa tek onda u dzersiju Smile
Pufta
Pufta
VIP
VIP

Posts : 1855
Godine : 57
Location : Mesara
Devils

Nazad na vrh Ići dole

Bivsi NHL timovi Empty Re: Bivsi NHL timovi

Počalji od Che Čet Okt 14, 2010 5:23 pm

Dobro, to je bilo relativno davno.. Ovo su skorije relokacije. Pijem kafu i chiluje
Che
Che
Moderator
Moderator

Posts : 18878
Godine : 33
Location : Banovo Hill
Maple Leafs

http://www.nhl-serbia.com

Nazad na vrh Ići dole

Bivsi NHL timovi Empty Re: Bivsi NHL timovi

Počalji od SymphonyX Čet Okt 14, 2010 5:33 pm

Dzomba ::Znate vi da sam ja ucio francuski u nasem skolskom sistemu.. Od 3. osnovne, dakle punih 10 godina.. Fejspalm joj Iso cak i na takmicenja, no davno je to bilo..
Sada ako znam da slozim 2-3 recenice, ubite me
Ja se sjecam donekle gramatike,mada imam rupa Laughing
SymphonyX
SymphonyX
1st liner
1st liner

Posts : 8551
Location : Sebastijaneeeeeeeeee
Canucks

http://www.nhl-serbia.com

Nazad na vrh Ići dole

Bivsi NHL timovi Empty Re: Bivsi NHL timovi

Počalji od Che Pet Okt 15, 2010 3:32 pm

Dzomba ::Nego, vratiti Nordikse, ali umesto koga, kako? Ako ih vrate umesto bilo kog drugog tima osim danasnjih Avsa, valjda gube istoriju i sve.. Pojma nemam Zar ne?
Jel ovo tacno? Ceskam bradu
Che
Che
Moderator
Moderator

Posts : 18878
Godine : 33
Location : Banovo Hill
Maple Leafs

http://www.nhl-serbia.com

Nazad na vrh Ići dole

Bivsi NHL timovi Empty Re: Bivsi NHL timovi

Počalji od SashaMTL Sub Okt 16, 2010 2:53 pm

Dzomba ::
Dzomba ::Nego, vratiti Nordikse, ali umesto koga, kako? Ako ih vrate umesto bilo kog drugog tima osim danasnjih Avsa, valjda gube istoriju i sve.. Bivsi NHL timovi 439696 Zar ne?
Jel ovo tacno? Bivsi NHL timovi 998582

Naravno da nije tacno.
1995 godine, kada su Nordsi preselili u Denver postali su Avalanches, i ta ekipa nije nastavak Nordiques vec je pocela od nule. Kao sto i ostale ekipe koje su nastale preseljenjem Whalersa, Jetsa itd....ne predstavljaju kontinuitet starih ekipa nego nesta sasvim novo.
Ako Avsi presele u Quebec, njihova istorija sa 2 Stanley Cups se ne racuna u istoriju Quebec Nordiques second edition Smile
Ako Panthers/Coyotes/Predators/Islanders...presele u Quebec City, nova ekipa moze da nosi naziv Nordiques jer ime ekipe i logo je u vlasnistvu NHL a ne Avalanches, i naravno da je za NHL mnogo isplativije ime Nordiques nego Polar Bears, Beavers, Seals i slicno.
avatar
SashaMTL
AHL
AHL

Posts : 222
Location : Where hockey is a religion
Canadiens

Nazad na vrh Ići dole

Bivsi NHL timovi Empty Re: Bivsi NHL timovi

Počalji od Che Sub Okt 16, 2010 3:56 pm

Da.. Ali recimo, kada su se Sonicsi iz Sijetla preselili u Oohlahoma Siti i postali Thunder, pokupili su svu istoriju SuperSonicsa.. Kosarka je, al valjda je isti princip - relokacija i preimenovanje, ali ista fransiza..
No, verovatno postoji neka stavka u tim ugovorima, ili tako nesto.. Pojma nemam Nisam upoznat, kada su se preselili imao sam 5 godina.. Laughing

Nije mi samo jasno.. Ako su to ISTE fransize, koje su samo preseljene, zar one ne bi trebalo da nastavljaju tradiciju starih.. Ceskam bradu
Che
Che
Moderator
Moderator

Posts : 18878
Godine : 33
Location : Banovo Hill
Maple Leafs

http://www.nhl-serbia.com

Nazad na vrh Ići dole

Bivsi NHL timovi Empty Re: Bivsi NHL timovi

Počalji od SashaMTL Sub Okt 16, 2010 7:01 pm

Dzomba ::Da.. Ali recimo, kada su se Sonicsi iz Sijetla preselili u Oohlahoma Siti i postali Thunder, pokupili su svu istoriju SuperSonicsa.. Kosarka je, al valjda je isti princip - relokacija i preimenovanje, ali ista fransiza..
No, verovatno postoji neka stavka u tim ugovorima, ili tako nesto.. Bivsi NHL timovi 439696 Nisam upoznat, kada su se preselili imao sam 5 godina.. Bivsi NHL timovi 344871

Nije mi samo jasno.. Ako su to ISTE fransize, koje su samo preseljene, zar one ne bi trebalo da nastavljaju tradiciju starih.. Bivsi NHL timovi 998582

Kada je Montreal Expos baseball club preselio u Washington i postao Nationals, oni nisu nastavili sa tradicijom vec su poceli od nule, izmedju ostalog i ranije povuceni brojevi dresova nekih igraca-legendi Expos su se ponovo nasli u opticaju na terenu.

Meni je to nelogicno, uzmimo na primjer da Montreal Canadians preseli u Las Vegas i postane Las Vegas Gamblers, i pocnu da prodaju to kao turisticku atrakciju - predstavljamo vam klub sa stogodisnjom tradicijom, 24 Stanley Cups i blablablabla...
Jednostavno i logicno, to vise nije to, Canadiens imaju vrijednost samo u Montrealu (da li bi dole u LV mogli da zaradjuju 40 miliona dolara na osnovu istorije a ne na osnovu aktuelne kvalitete ekipe???) ali necemo sad o tome sta je logicno a sta ne, jer, na zalost, imamo primjere da Phoenix, Atlanta, Sunrise, Nashville, Releigh, Anaheim, Tampa Bay...imaju hokej timove, dok Winnipeg, Quebec City i Hamilton nemaju...
2 hokej tima na Floridi i 3 u Kaliforniji...i onaj seronja Bettman je prije ekonomske krize bulaznio o novim trzistima u Las Vegasu i Kansas City (gdje je malo falilo da presele Pingvini da nisu dobili novu arenu)

btw,
pogledaj kanadski film "Bon cop, bad cop" Bivsi NHL timovi 690961
avatar
SashaMTL
AHL
AHL

Posts : 222
Location : Where hockey is a religion
Canadiens

Nazad na vrh Ići dole

Bivsi NHL timovi Empty Re: Bivsi NHL timovi

Počalji od Che Sub Okt 16, 2010 7:23 pm

Ma slazem se ja, u potpunosti. Mi ovde na forumu posebno hejtujemo Pantherse, iz nama nepoznatih razloga.. Cepam se od smeha
Btw, zasto da pogledam film? Ceskam bradu Very Happy
Che
Che
Moderator
Moderator

Posts : 18878
Godine : 33
Location : Banovo Hill
Maple Leafs

http://www.nhl-serbia.com

Nazad na vrh Ići dole

Bivsi NHL timovi Empty Re: Bivsi NHL timovi

Počalji od SashaMTL Sub Okt 16, 2010 7:41 pm

Dzomba ::Ma slazem se ja, u potpunosti. Mi ovde na forumu posebno hejtujemo Pantherse, iz nama nepoznatih razloga.. Bivsi NHL timovi 989254
Btw, zasto da pogledam film? Bivsi NHL timovi 998582 Bivsi NHL timovi 260887

Dobar film koji ima veze sa hokejom i ovom tematikom, fiktivna radnja u filmu koja se vrti oko stvarnih dogadjaja - Bettman_ovim preseljenjem kanadskih klubova iz Winnipega i QC u 1995 godini, kao i planom da se Oilersi presele u Houston u 1998 (inace, kad je Bettman zaredao da preseljava kanadske klubove, Oilersi su u zadnji momenat spaseni od strane grupe kanadskih investitora.
Kupac i "preseljivac" je trebao da bude Les Alexander, koji je vlasnik NBA tima Houston Rockets
avatar
SashaMTL
AHL
AHL

Posts : 222
Location : Where hockey is a religion
Canadiens

Nazad na vrh Ići dole

Bivsi NHL timovi Empty Re: Bivsi NHL timovi

Počalji od Marvin Sre Okt 27, 2010 9:27 pm

Winnipeg uvek na prvom mestu.

Mada vratiti sva tri bi bio pravi potez.


NHL liga je teledirigovana
Marvin
Marvin
Administrator
Administrator

Posts : 11049
Godine : 31
Location : Uljma
Maple Leafs

Nazad na vrh Ići dole

Bivsi NHL timovi Empty Re: Bivsi NHL timovi

Počalji od Che Uto Jan 25, 2011 9:38 pm

Evo nade za QC.. Smile

Quebecor throws cash, name behind arena

MONTREAL - One of Canada's largest media companies says it will pour tens of millions of dollars into the construction of a new arena in Quebec City.

Bivsi NHL timovi Montgaz-ca-41530350
Quebecor Inc. CEO Pierre-Karl Péladeau told reporters Sunday night his company submitted a substantial offer to the city.

Quebec City has proposed to build a $400-million arena to replace the aging Colisée, former home of the Quebec Nordiques NHL franchise and current home of the Quebec Major Junior Hockey League team, the Remparts.

The Nordiques were sold and shipped to Colorado to become the Avalanche in 1995 after then owner Marcel Aubut couldn’t get the city to fund a new arena, which he said was necessary for the team to remain competitive.

Recently, National Hockey League commissioner Gary Bettman has hinted it would be possible for the league to add a team in Quebec City, but said a new arena would be a prerequisite for a team to return to the city.

Along with Quebecor’s support, the new arena also has the backing of provincial and municipal governments.

Quebec City Mayor Régis Labeaume has been lobbying the federal government to pick up part of the tab for the proposed 18,000-seat arena.

Labeaume has said he wants the federal government to match the provincial contribution of $175 million to the project - which is expected to cost a total of $400 million. The city has committed $50 million.

But in an interview in December, Prime Minister Stephen Harper pointed out that the federal government doesn't have a program to fund pro sports facilities.

"Pro sports are first and foremost the responsibility of the private sector, and I am encouraging the private sector to come up with a solution," Harper told the TVA network.
Che
Che
Moderator
Moderator

Posts : 18878
Godine : 33
Location : Banovo Hill
Maple Leafs

http://www.nhl-serbia.com

Nazad na vrh Ići dole

Bivsi NHL timovi Empty Re: Bivsi NHL timovi

Počalji od SashaMTL Čet Jan 27, 2011 11:54 pm

Situacija je izuzetno komplikovana:
Da bi se moglo dobiti malo federalnog novca, potrebno je da u izgradnji arene ucestvuje privatni kapital, sa malo jacom svotom:
Na jednoj strani je gorepomenuti Peladeau (Quebecor), koji je spreman da investira oko 60M$$$ pod uslovom da ima apsolutnu kontrolu nad buducom arenom.
Na drugohj strani su kompanije Bell i Evenko.
Bell nudi 80M$ za pravo za naziv arene.
Evenko nudi 25M$$$ u zamjenu za prava da upravlja arenom.
Cilj ove dvije kompanije je da se revansiraju Quebecor_u zbog napumpavanja cijene za kupovinu Canadiensa i Bell Centra (prema Forbes, realna vrijednost je bila 415M$, Peladeau je ponudio oko 500M$ a Molson 575M$$$!!!)

Dakle, na jednoj strani 60 a na drugoj 105M$$$.
Postavlja se pitanje hoce li Peladeau da digne ponudu ili da digne ruke.
Ako digne ruke, najvjerovatnije cemo da zaboravimo na Nordiques,
Molson, Bell i Evenco su u dilu i nije im u interesu da Canadiensi imaju konkurenciju...
avatar
SashaMTL
AHL
AHL

Posts : 222
Location : Where hockey is a religion
Canadiens

Nazad na vrh Ići dole

Bivsi NHL timovi Empty Re: Bivsi NHL timovi

Počalji od Che Pet Jan 28, 2011 12:10 am

Evo ga nas insajder.. Very Happy
Pa cekaj.. Da li su Bell i Evenko ozbiljni u vezi Nordiques (imamo smajli OK)?

I zasto Bell nudi 80M, a trazi samo naziv, dok sa druge strane Quebecor nudi 60M i hoce "pun paket"? (ako sam dobro razumeo)
Che
Che
Moderator
Moderator

Posts : 18878
Godine : 33
Location : Banovo Hill
Maple Leafs

http://www.nhl-serbia.com

Nazad na vrh Ići dole

Bivsi NHL timovi Empty Re: Bivsi NHL timovi

Počalji od SashaMTL Pet Jan 28, 2011 1:01 am

Bivsi vlasnik Montreal Canadiensa je bio George Gillet, i u svom vlasnistvu je imao Bell Centar, NHL ekipu i Gillet Entertainment Group (organizacija muzickih koncerata itd...koja je nakon prodaje promijenila ime u Evenko)
Bell Centar je u pocetku bio Molson Centar ali je kompanija Bell (telefonska kompanija koja jos nudi i internet i satelitsku TV) dala najvecu novcanu ponudu za ime na montrealskoj dvorani. Mislim da Bell ima neki dil u vlasnistvu CH ali nisam 100% siguran.

Molson je vlasnik Evenka.

Uvezi QC arene od 400M$:
Kao sto sam ranije pisao, postojao je plan da provincijska i federalna vlada ucestvuju u finansiranju sa po 45% dok bi 50M$ obezbijedio Quebec City.
Provincijska vlada je ponudila sredstva (oko 180M$), dakle fali jos oko 170M$. Federalna vlada je odbila svoje ucesce bez pozamasnog ucesca privatnog kapitala.
Quebecor (P-K Peladeau) je u pocetku govorio da nema govora da ucestvuje u izgradnji arene jer ce da ima puno troskova oko kupovine ekipe i njenog "odrzavanja".
Medjutim, prije nekoliko dana je ponudio ucesce od oko 60M$ s tim da ima pravo na apsolutnu kontrolu (organizacija koncerata i ostalog, parking, prodaja hrane i pica itd...)
I par dana nakon toga se pojavljuju Bell i Evenko, koji nude 105M$.

Objasnjenje je prosto:
Sa sportske strane, naravno da je zanimljivo da imamo konkurenciju 2 ekipe.
Medjutim, sa ekonomske strane, Molsonu nije bas prijatno da neko ometa njegov monopol, jer samo ekipa (CH) pravi 40M$ profita po sezoni!
Kada bi se pojavili Nordiques koji bi boljom ekipom, jeftinijim ulaznicama, spektaklom...privukli klijentelu i sponzore, to bi se itekako osjetilo na Molsonovom dzepu...
avatar
SashaMTL
AHL
AHL

Posts : 222
Location : Where hockey is a religion
Canadiens

Nazad na vrh Ići dole

Bivsi NHL timovi Empty Re: Bivsi NHL timovi

Počalji od Che Pet Jan 28, 2011 12:44 pm

Jasno je meni to..
Nego, da li je Molson stvarno spreman da ulozi taj novac, odnosno da li stvarno hoce da vrati Nordiques u Kvebek siti?
Che
Che
Moderator
Moderator

Posts : 18878
Godine : 33
Location : Banovo Hill
Maple Leafs

http://www.nhl-serbia.com

Nazad na vrh Ići dole

Bivsi NHL timovi Empty Re: Bivsi NHL timovi

Počalji od SashaMTL Pet Jan 28, 2011 12:55 pm

Jedan vlasnik ne moze da ima 2 NHL ekipe.
Molson je spreman da ulozi novac da Nordiques ne dodju u Quebec City jer bi to ugrozilo njegov monopol koji Canadiensi imaju u provinciji Quebec.
avatar
SashaMTL
AHL
AHL

Posts : 222
Location : Where hockey is a religion
Canadiens

Nazad na vrh Ići dole

Bivsi NHL timovi Empty Re: Bivsi NHL timovi

Počalji od SashaMTL Čet Feb 10, 2011 10:15 pm

Na danasnjoj konferenciji za stampu je i ZVANICNO POTVRDJENO da ce Quebec City dobiti arenu!
Troskovi gradnje (od 400M$) ce biti podijeljeni izmedju grada i provincijske vlade.
Predvidja se da ce arena biti gotova do jeseni 2015 godine!

Dakle, sad imamo garanciju za arenu, tako da bi se moglo ocekivati da se dobije i ekipa koja bi u medjuvremenu mogla da igra u starom Colisee.
Bivsi NHL timovi 558802Bivsi NHL timovi 558802 Bivsi NHL timovi 558802Bivsi NHL timovi 558802 Bivsi NHL timovi 558802Bivsi NHL timovi 558802 Bivsi NHL timovi 558802Bivsi NHL timovi 558802 Bivsi NHL timovi 558802Bivsi NHL timovi 558802
avatar
SashaMTL
AHL
AHL

Posts : 222
Location : Where hockey is a religion
Canadiens

Nazad na vrh Ići dole

Bivsi NHL timovi Empty Re: Bivsi NHL timovi

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 1 od 11 1, 2, 3 ... 9, 10, 11  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu